Προς το περιεχόμενο

"Δεν πουλιούνται μουσικά αντικείμενα στην Ελλάδα"


Προτεινόμενες αναρτήσεις

43 λεπτά πριν, rgxinap είπε

 

μια ζωή ήταν, τουλάχιστον τα τελευταία 1500 χρόνια (σε σχέση με μας πάντα). Αν ήταν τόσο εύκολο να μεταλλάσεις ένα λάο με το μαγικό ραβδί εν μια νυκτί, θα είμασταν όλοι με διαστημικά προγράμματα.

 

Αν εννοείς την πΓιοτητα των ανθρώπων σίγουρα.

O κομμουνισμός και η σοβιετική κατοχή όμως τους κατέστρεψε και κοινωνικά και οικονομικά.

Όμως ακριβώς επειδή έχουν υψηλή ποιότητα, ήθος και λογική ως λαός και με ΣΚΛΗΡΗ προσπάθεια κατάφεραν μέσα σε μια εικοσαετία να κάνουν πραγματικό οικονομικό θαύμα.

  • Like 3

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Nestoras είπε

όλες μα όλες τις συναλλαγές μου τις έκανα μέσω Noiz. Κιθάρες πετάλια, ενισχυτές, τα πάντα. Δεν αισθάνομαι ότι έριξα ή μ' έριξε κάπιοιος. Πάντα αφίεμαι στους νόμους αγοράς και ζήτησης.

 

+1000

 

Ριχνοντας μαλιστα μια ματια στις κιθαρες που εχω κρατησει για να...γερασουμε μαζι βλεπω οτι τις περισσοτερες τις πηρα απο το ΝΟΙΖ σε ΓΕΛΟΙΕΣ τιμες....

 

Fender Ltd Edition Am.Std Tele daphne blue με θηκη και case candy ΕΝΤΕΛΩΣ καινουργια...700 ευρω  

 

20181208_102631.jpg?w=768

 

Fender 8502 Telecaster με θηκη και case candy...επισης εντελως καινουργια ...650 ευρω !!!!! (πολυ σπανια κιθαρα και highly sought after)

 

wp_20160525_18_13_57_pro.jpg?w=768

 

ΥΑΜΑΗΑ SΑ1200S  του 1980 με θηκη σε αριστη κατασταση 380 ευρω! (δεν την βρισκεις στο ebay κατω απο 1200)

 

yamaha.jpg?w=768

 

 

 

Gibson 2011 Les Paul Traditional με DΜ 36th An. ,χωρις θηκη,900 ευρω ...

 

lp.jpg?w=648&zoom=2

 

 

Eastwood Airline με SD P90,θηκη και case candy  500 ευρω

 

wp_20160910_10_20_43_pro.jpg?w=648&zoom=

 

Και φυσικα η ΑΠΟΛΥΤΗ κλοπη ever GRETSCH WF DC 1200 Ευρω!!!!

 

wp_20160910_10_20_13_pro.jpg?w=1024

 

Για να μη μιλησω για ΕΝΙΣΧΥΤΕΣ..

 

Marshall 1974x 900 EUR,VOX AC4HW 350 EUR & CUSTOM TWEED DELUXE HW 600 EUR

 

l1020655.jpg?w=600&h=400 

 

 

Δεν θελει ΚΟΠΟ λοιπον...ΤΡΟΠΟ θελει.....& να κΣερεις τι ΑΚΡΙΒΩΣ ζητας για να το αποκτησεις (οπως η ΖΩΗ ενα πραμα δηλαδη...:classic_biggrin:

 

 

 

 

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 4

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Superfunk μας ****σες πρωινιάτικο με τις φώτοουζ σου. 

Ζωη να’χεις να τα χαίρεσαι ολημερίς και ολονυχτίς τα καλούδια σου βρε μπαγάσα. 

 

@BillTrantos όταν ξεθυμάνεις και χαλαρώσεις πες μας ποιος είναι ο “πρωταγωνιστής” σου. 

Με έχει φάει τώρα να μάθω :classic_tongue:

"Και μες την τέχνη πάλι, ξεκουράζομαι απο τη δούλεψή της" Κ.Κ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, gmoukou είπε

Ζωη να’χεις να τα χαίρεσαι ολημερίς και ολονυχτίς τα καλούδια σου βρε μπαγάσα. 

 

 

Να εισαι καλα αρχηγε μου :classic_biggrin:...

 

Οπως βλεπεις (με την εξαιρεση της Gretsch που ηταν παιδικο ονειρο ) τηρω με ευλαβεια τον κανονα "μεινε κατω απο τα 1000 ευρω 🤣  "....ειλικρινα δεν νομιζω να εχω δωσει ποτε μου πανω απο 1000 ευρω για εξοπλισμο (ισως γιατι εχω προλαβει να αγορασω απο τις ΗΠΑ οταν ζουσα εκει πολυ VINTAGE πραμα κατω απο 1000 δολλαρια ....)

 

Οταν ΠΟΥΛΑΩ επισης προσπαθω να ειμαι "κατω απο τα 1000 ευρω" και παντα  τουλαχιστον στο 40% της τιμης του ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΥ (αν πωλειται καινουργιο)....αλλωστε η ιδια η ΥΠΕΡΟΧΗ καπιταλιστικη-ελευθερη ΑΓΟΡΑ βαζει τους κανονες.....δεν ειναι τυχαιο που υπαρχουν εδω....και ΔΕΚΑΕΤΙΑ περιπου οι ΙΔΙΕΣ παρανοϊκες αγγελιες απο τους ΙΔΙΟΥΣ πωλητες  (ονοματα δεν λεμε υποληψεις δεν θιγουμε :classic_biggrin:)   και κανεις δεν τσιμπαει....

 

Καλα δεν μιλαμε για PARTSCASTERS...εκει οταν πουλας ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ πρεπει να γνωριζεις οτι θα φας "χτυπημα" τουλαχιστον ενα 50% δε πα να εχεις βαλει στην τελε σου κΣυλο απο το Αγιον Ορος,γεφυρα απο αγιασμενο μπρουτζο απο το Σιαμ και μαγνητες που τυλιξε μεσανυχτα της Mardi Gras σε βαλτο στην Λουιζιανα ο γκουρου της ..μαγνητολογιας ΤζωνιΣ ΠικαπΣ και αντι για λακα εβαλε το αιμα 22χρονης μιγαδας καλλονης παρθενας  🤣 

 

Γενικα αν εχεις ως οδηγο την ΛΟΓΙΚΗ μια χαρα αγορες και πωλησεις κανεις στο ΝΟΙΖ...ασε που οι περισσοτεροι πωλητες και αγοραστες που εχω γνωρισει αυτα τα...20 χρονια (πως περασανε....ρε συ) ηταν και ΜΑΜΩ τα παιδια.... 

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 4
  • Χαχα 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
4 ώρες πριν, rgxinap είπε

Εντελώς διαφορετικό αντικείμενο.

Στο πιό πάνω εμπλέκονται υπουργείο συγκοινωνιών μέχρι λοιποί παρατρεχάμενοι. Στα πεταλάκια και στις κιθάρες είναι ο αγοραστής και ο πωλητής.-

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, rgxinap είπε

υπάρχει και η αρχή προστασίας του καταναλωτή, 

 

Δεν υπαρχει τετοιο πραγμα.

 

Υπάρχει ο ΣΥΝΗΓΟΡΟΣ του καταναλωτη (κρατικη υπηρεσια) και το Κέντρο Προστασίας Καταναλωτών (Μη κυβερνητικη οργανωση).

 

Κανενα απο τα δυο δεν ασχολείται με αγορες και πωλησεις  μεταχειρισμενων  μεταξυ ιδιωτων.

 

Επισης κανενα δεν ασχολειται με τις ΤΙΜΕΣ στην αγορα ....εχουμε,ευτυχως ακομα,ΕΛΕΥΘΕΡΗ οικονομια και τις τιμες τις καθοριζουν η προσφορα και η ζητηση ( μετα το 2015 δυστυχως και η ΥΠΕΡ-φορολογηση)... 

 

Αν ασχολουνταν κανεις Ελληνας δεν θα ειχε αγορασει ΠΡΙΝ την κριση διαμερισμα στην Αθηνα σε τιμες διαμερισματος στο ΛΟΝΔΙΝΟ ουτε θα πλΕρωναν οι τουριστΑιοι (και οχι μονο) στη Μυκονο 5 ευρω το μπουκαλακι το νερο στην παραλια 🤣

 

ΖΗΤΗΣΗ και ΠΡΟΣΦΟΡΑ λοιπον....ολα τα αλλα ειναι να ειχαμε να λεγαμε....

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 2

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

off topic

@Konstantinos Dritsas που χάθηκες;;;

Δε θα σου κρύψω οτι ανησύχησα. :classic_ninja:

Μας έλειψε αυτο το σαρδόνιο γέλιο σου :classic_laugh:

  • Like 1

"Και μες την τέχνη πάλι, ξεκουράζομαι απο τη δούλεψή της" Κ.Κ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αποψη μου ειναι οτι ο καθενας εχει {φυσικα} το δικαιωμα να κοστολογει το μεταχειρισμενο του οσο θελει..οπως κ εγω εχω το δικαιωμα να κανω προσφορες αν με ενδιαφερει κατι.,

Πολυ σπανια παιρνω τηλ καποιον.

Συνηθως του στελνω μηνυμα με τα χρηματα που διαθετω.

Καποιοι ειναι καφροι κ νομιζουν οτι θα μεταχειριστουν ενα αντικειμενο 2 χρονια κ θα χασουν 20 ευρω..καποιοι απλα δεν ξερουν.- καποιοι απλα δεν καιγονται να πουλησουν.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα το αγαπημένο μου είναι όταν στέλνω στον πωλητή το link που δείχνει ότι πλέον ουσιαστικά το δίνει περισσότερο από όσο κοστίζει σήμερα και καινούργιο και με εγγύηση και με τα μεταφορικά μέσα και λαμβάνω ως απάντηση ότι επιμένει απτόητος, εκεί αποδέχομαι ότι μας ψεκάζουν...

  • Χαχα 4

Hot Dog .......................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αααααααχ  Εστονία.

 

Είχα πάει το καλοκαίρι του 2002 για ανταλλαγή στην τραυματιολογία για ένα μήνα. 

 

Έκανα φίλους για μια ζωή -διαφόρων εθνικοτήτων.

 

Άνετα ξαναπήγαινα. (Καλοκαίρι).

 

Είχα και ένα 3/4 κιθαρόνι μαζί και το να κάνεις φίλους ήταν ακόμα πιο εύκολο.

 

Κόσμος σοβαρός ως επί το πλεί, ειδικά οι κλινικές και το πανεπιστήμιο ακόμα και τότε... για να τις ζηλεύουμε.... και σήμερα και τότε.

 

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου