Προς το περιεχόμενο

"Δεν πουλιούνται μουσικά αντικείμενα στην Ελλάδα"


Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, LK είπε

Το τραπεζάκι από που το πήρες;

Καινούργιο ή μεταχειρισμένο; 😛

 

Επιλογή της συζύγου, νομίζω τα σπάει...:classic_biggrin:

 

Το τραπεζάκι αυτό μου λέει ,την έχω δίπλα μου, πρωταγωνιστεί σε όλα τα Γιαπωνέζικα σήριαλ που λόγω Ιαπωνικών βλέπει με μανία 🙂

  • Like 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator
34 λεπτά πριν, rgxinap είπε

 

χμμμμ ΑΡΑ, σε 10 χρόνια έκαναν ΤΕΤΟΙΟ άλμα, απο τον απόλυτο απόπατο του σιχαμερού ΚοΘμονιΖμού??? α πα παπαπαπαπα ο μέσος γερμανογεννής πειθαρχημένος ξανθομάλλης αντι-βαλκάνιος χρειάζεται περίπου 20 χρόνια... απο ότι λεει ο ΣΚΑΙ.. λολ...

 

είχα πάει νοέμβριο του 2016... λοιπόν οι τύποι στην Γερμανία στο αεροδρόμιο έβγαιναν στο 0 με το κοντομάνικο... ε.... στο Ταλλιν ήθελε εξοπλισμό σκι... χαχαχα

Σαν δομές, τεχνολογικά, κάπου 500 χρόνια μπροστά απο μάς... κατα τα άλλα δεν ξετρελάθηκα... Στην Πολωνία γούσταρα περισσότερο... (και γενικά όσο κατεβαίνω προς Τσεχία, Σλοβακία, και πιο νότια..., χε χεχχε χε χε, τόσο το καλύτερο...)

 

off topic mode ON

Η Εσθονία είναι απο τα θαύματα της ΕΕ αν δεν έχεις παρακολουθήσει "εξωτερικές" ειδήσεις.

Μέσα σε 10 χρόνια απο το 93, παρα την ρωσική μαφία που τους φορέθηκε και ότι άλλο κακό τους έμεινε απο το καθεστώς, τα πάντα που έχουν να κάνουν με το κράτος γίνονται online σε 2 κλικ, εκμεταλλευόμενοι τα πακέτα της ΕΕ στις υποδομές τους για την καταπολέμηση της διαπλοκής και να φέρουν την οικονομική ανάπτυξη που έχουν σήμερα. Κάτι που δεν ισχύει για τις υπόλοιπες χώρες του πρώην αν. μπλοκ.

Ολα αυτά είναι σε κοινή θέα και με διαχρονικά διαγράμματα απο ανεξάρτητους ελεγκτικούς οργανισμούς αλλά και της ΕΕ για όποιον ενδιαφέρεται. Αλλά το θέμα ΔΕΝ έχει να κάνει με την συμπαθή χώρα, τον κομουνισμό και όποιον άλλο -ισμό, οπότε οποιοδήποτε άλλο σχετικό... άσχετο ποστ θα διαγραφεί, όπως έγινε με τόσα άλλα εκτός θέματος, ήδη. 

off topic mode OFF

 

Ευχαριστώ για την κατανόηση.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, yameth είπε

παρα την ρωσική μαφία

Εθνοτικιχαρακτιρισμιτιμορουντεμεπινικηδιαδικασιααποτοπαρατιριτιριο

 

:classic_biggrin:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως, δυστυχώς, η κατάσταση αυτή δεν είναι ελληνικό μόνο προνόμιο. Καρμπόν, όπως περιγράφεται και την έχω ζήσει κι εγώ, είναι και στη Βαρκελώνη όπου ζω τώρα. Και δεν έχει να κάνει με μουσικά όργανα μόνο (στανταρ ταρίφα Squier affinity €170, VM 400-450 :classic_rolleyes: όσο δηλαδή έχουν στα τοπικά μαγαζιά, μείον 10-20 ευρώ), αλλά και με άλλα, ηλεκτρονικά, pc components, και μιλάμε για commodities, όχι εξεζητημένα. Και είναι δεκάδες, ενώ δεν υπάρχει -afaik- και κάποιο dedicated forum οπως το noiz. Με αρκετή τύχη μόνο πετυχαίνεις καλή αγγελία, πολύ πιο δύσκολα απ' όσο εμφανίζονται αξιόλογα πράγματα στο noiz.

 

Ίσως η κάκιστη αυτή νοοτροπία και γυφτιά στη secondhand αγορά να έχει να κάνει με την (βίαια) μειωμένη αγοραστική δύναμη και προσπαθεί ο κάθε έξυπνος να βγάλει την (κατα τη γνώμη του) χασούρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Superfunk said:

Εθνοτικιχαρακτιρισμιτιμορουντεμεπινικηδιαδικασιααποτοπαρατιριτιριο

 

:classic_biggrin:

 

και φαντάσου οτι η Εσθονία τραβάει εμπρός μόνο με το 70% του γερμανογεννούς ξανθομάλικου δυναμικού της. Οι υπόλοιποι 30% περίπου είναι μαφιόζοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, yameth said:

 

off topic mode ON

Η Εσθονία είναι απο τα θαύματα της ΕΕ αν δεν έχεις παρακολουθήσει "εξωτερικές" ειδήσεις.

Μέσα σε 10 χρόνια απο το 93, παρα την ρωσική μαφία που τους φορέθηκε και ότι άλλο κακό τους έμεινε απο το καθεστώς, τα πάντα που έχουν να κάνουν με το κράτος γίνονται online σε 2 κλικ, εκμεταλλευόμενοι τα πακέτα της ΕΕ στις υποδομές τους για την καταπολέμηση της διαπλοκής και να φέρουν την οικονομική ανάπτυξη που έχουν σήμερα. Κάτι που δεν ισχύει για τις υπόλοιπες χώρες του πρώην αν. μπλοκ.

Ολα αυτά είναι σε κοινή θέα και με διαχρονικά διαγράμματα απο ανεξάρτητους ελεγκτικούς οργανισμούς αλλά και της ΕΕ για όποιον ενδιαφέρεται. Αλλά το θέμα ΔΕΝ έχει να κάνει με την συμπαθή χώρα, τον κομουνισμό και όποιον άλλο -ισμό, οπότε οποιοδήποτε άλλο σχετικό... άσχετο ποστ θα διαγραφεί, όπως έγινε με τόσα άλλα εκτός θέματος, ήδη. 

off topic mode OFF

 

Ευχαριστώ για την κατανόηση.

 

 

χμμμ το προφανές, οτι το "καθεστώς" έχτισε όλη την κουλτούρα και φυσικά όλες τις υποδομές δεν σου πέρασε απο το μυαλό φαντάζομαι... είναι μάλλον επειδή δεν το είπαν οι "εξωτερικαί ειδήσεις"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Superfunk said:

 

Επιλογή της συζύγου, νομίζω τα σπάει...:classic_biggrin:

 

Το τραπεζάκι αυτό μου λέει ,την έχω δίπλα μου, πρωταγωνιστεί σε όλα τα Γιαπωνέζικα σήριαλ που λόγω Ιαπωνικών βλέπει με μανία 🙂

 

Τις παντοφλες τις φορας για να δουλευεις τα πεταλια ή απλα για το mojo??

  • Χαχα 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, rgxinap είπε

και φυσικά όλες τις υποδομές

shutterstock_338992685.webp

  • Like 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

 

Τις παντοφλες τις φορας για να δουλευεις τα πεταλια ή απλα για το mojo??

 

ΦιλωΟΥς είσαι νέο μέλος,οι παντόφλα είναι ΠΑΡΑΔΟΣΗ στο ΝΟΙΖ 🙂

  • Like 1
  • Χαχα 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
Quote

Καρμπόν , όπως περιγράφεται και την έχω ζήσει κι εγώ, είναι και στη Βαρκελώνη

 

Ένα κοινό Ισπανίας Ελλάδας είναι ότι έχουν πολύ κόσμο που δεν ασχολείται με ίντερνετ (σε σχέση με την περισσότερη Ευρώπη τουλάχιστον). Οπότε υπάρχει ακόμα πολύ ανενημέρωτο ποσοστό και πωλητών και αγοραστών, με ότι αυτό συνεπάγεται. Πάντως σε δικά τους όργανα, κλασικές και φλαμένκο, αν ξέρεις (και ισπανικά 🙂 ), βρίσκεις μεταχειρισμένες φοβερές κιθάρες κανονικά στο ένα δέκατο τις τιμής σε φόρουμ εκεί.

 

Οι πετυχημένες συναλλαγές σε μεταχειρισμένα προϋποθέτουν μιαν έρευνα αγοράς, η κάποιον φίλο που να ξέρει. Συνήθως υπάρχουν πάρα πολλές αγγελίες σε πολύ καλές τιμές στο νοιζ.

 

.. Και μην ξεχνάμε, για κάθε αγγελία με υπερβολικά ψηλή τιμή, υπάρχει πολλές φορές και η αντίστοιχη με χαμηλή, όπου για τον άλφα βήτα λόγο κάτι πουλιέται πολύ φτηνά..

Επεξεργασμένο από Alter
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου