Προς το περιεχόμενο

Φτηνοι μαγνητες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα θελω να αγορασω μαγνητες για να εξασκηθω στην εγκατασταση τους. Ξερετε που θα βρω μαγνητες γυρω στο 10ρικο?η τελος παντων οτι πιο φτηνο υπαρχει σε μαγνητες

Επεξεργασμένο από stolzer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειαζεσαι τον μαγνητη για να εξασκηθεις στην εγκατασταση του......απλα μαθε να κολλας με καλαι και κολληρι καλωδια πανω στα ποτενσιομετρα διακοπτες κλπ και εισαι οκ. Οι Μαγνητες δεν θελουν παρα ενα απλο βιδωμα πανω στο pickguard, η στο σωμα της κιθαρας κατι το οποιο φανταζομαι δεν θελει ιδιαιτερη εξασκηση.

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

Ξεχασα να πω οτι στην κιθαρα ποθ θελω να βαλω τους μαγνητες εχω αφαιρεσει ολα τα ηλεκτρικα/καλωδια/"τζακ κλπ και εχω μεινει μονο με το ξυλο. Δεν ξερω που παει τι γενικα με ποια σειρα κλπ. Επισης οι μαγνητες που αφαιρεσα πεταχτηκαν καταλαθος. Με το κολλητιρι ειχα '' εξασκηθει'' λιγο σε. Κατι βιδες αλλα λιγα πραματα

Επεξεργασμένο από stolzer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια κι εγω εχω ενα παρομοιο προβλημα.....
Εχω κανει βιδες τον ενισχυτη μου τον λαμπατο για εξασκηση  και θελω να με βοηθησει καποιος να 
τον επαναφερω....
Μου ειπαν στο νοιζ θα μου πουν πως να το κανω....

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

 

1 hour ago, Satanas said:

Παιδια κι εγω εχω ενα παρομοιο προβλημα.....
Εχω κανει βιδες τον ενισχυτη μου τον λαμπατο για εξασκηση  και θελω να με βοηθησει καποιος να 
τον επαναφερω....
Μου ειπαν στο νοιζ θα μου πουν πως να το κανω....

Πολυ χαζη παρομοιωση φτηνους μαγνητες ζητησα οχι οδηγιες τουλαχιστον διαβασε ολο το ποστ πρωτου γραψεις αλλα και ετσι να ηταν φορουμ ειναι αν δεν κανω λαθος ο καθενας βοηθαει τον αλλον. 

Επεξεργασμένο από stolzer
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

1. Μαγαζί με φτηνούς μαγνητες όπως τους εννοείς στο δεκάρικο, δεν υπάρχει. Αν θα βρεις ψάχνοντας στις αγγελίες μόνο ή κάποιος γνωστός που θα αφαιρέσει τους μαγνητες απο φτηνή κιθάρα για αναβάθμιση να στους δώσει.

2. Υπάρχουν πολλά διαγράμματα στο διαδίκτυο ανάλογα με την κιθάρα που θα πειράξεις για να δεις τι πρέπει να κάνεις και θα σου ανέβαζα ένα για να πάρεις ιδέα αλλά δεν αναφέρεις κιθάρα.

Ομως αυτό που σου είπε ο φίλος είναι το σημαντικότερο. 

18 ώρες πριν, fenderiarhs είπε

Δεν χρειαζεσαι τον μαγνητη για να εξασκηθεις στην εγκατασταση του......απλα μαθε να κολλας με καλαι και κολληρι καλωδια πανω στα ποτενσιομετρα διακοπτες κλπ και εισαι οκ. Οι Μαγνητες δεν θελουν παρα ενα απλο βιδωμα πανω στο pickguard, η στο σωμα της κιθαρας κατι το οποιο φανταζομαι δεν θελει ιδιαιτερη εξασκηση.

 

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω η πιο καλη λυση ειναι να βαλεις μια αγγελια ζητησης squier μαγνητων στις αγγελιες του νοιζ...σε καμια περιπτωση μη δωσεις πανω απο 20ε για ολο το σετ...ασε που καποιος μπορει να σου χαρισει καποιο...μετα οπως σου ειπαν διαβασε σχεδιαγραμματα κ ξεκινα πρακτις...στην αρχη θα σου σπανε τα νευρα αλλα θα αντΜοιφθεις...θα σου προτεινα να δεις κ λιγο τη θεωρια για να μην πηγαινεις παπαγαλια...οπως κ να χει καλη τυχη

  • Like 1

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου