Προς το περιεχόμενο

Καλώδια και jack για στήσιμο pedalboard


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η pedalboard που έχω είναι άλλη τεχνοτροπία ας πούμε. Τα πετάλια βιδωνουν πάνω με μια μικρή πλακέτα.Μπορειτε να τις τσεκαρετε στο YouTube,δεν χρειάζεται η velcro tape

31 λεπτά πριν, Fanfan είπε

 

Για να μην σε μπερδεύω επειδή πας να κάνεις κάτι μεγάλης κλίμακας, καλό είναι να το κάνεις σωστά με την πρώτη. Πάρε χαρτί μολύβι σημείωσε ότι έχεις και ότι θες να χρησιμοποιήσεις και τη σειρά αυτών. Εκεί θα δεις και ποιες είναι οι ανάγκες σου. Ότι χρειαστείς εδώ είμαστε.

 

Αύριο θα στείλω πάλι να σου απαντήσω σε όσα με ρώτησες γιατί θέλει σκέψη όλα αυτό πρέπει να κάνω ένα ξεσκαρταρισμα ( ας πούμε το EH Worm δεν το χρειάζομαι κ τόσο)

Δλδ προτείνεις να μην πάρω switcher?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρω πώς λειτουργεί το σύστημα της Temple Audio, και προσωπικά δεν είμαι fan. Χάνεις πολύ χώρο έτσι. Έχεις ένα εξαιρετικό board, άσε τις πλακέτες και χρησιμοποίησε το είτε με το dual lock που σου σημείωσε ο Superfunk, είτε με pedaltape που σου είπα νωρίτερα (εκτός και αγόρασες τα modules ήδη). 

 

Δες τα με την ησυχία σου, ξεσκάρτατε τα πετάλια, δες μελλοντικές ανάγκες, σημείωσε τα, σκέψου το signal flow και τι αλλαγές μπορεί να προκύψουν μελλοντικά, και ενημέρωσε μας. 

Επεξεργασμένο από Fanfan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Superfunk είπε

Ωραίο συστημα και ωραίο pedalboard.

Ναι όντως κ δεν είναι κ πολύ ακριβή.Το μόνο που με χαλάει λιγάκι είναι ότι δεν έχει flight case. Μετά το καλοκαίρι παίζει να βγούμε περιοδεία με τη μπάντα μου κ φοβάμαι λίγο τη μεταφορά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Fanfan είπε

Ξέρω πώς λειτουργεί το σύστημα της Temple Audio, και προσωπικά δεν είμαι fan. Χάνεις πολύ χώρο έτσι. Έχεις ένα εξαιρετικό board, άσε τις πλακέτες και χρησιμοποίησε το είτε με το dual lock που σου σημείωσε ο Superfunk, είτε με pedaltape που σου είπα νωρίτερα. Δες τα με την ησυχία σου, ξεσκάρτατε τα πετάλια, δες μελλοντικές ανάγκες, σημείωσε τα, σκέψου το signal flow και τι αλλαγές μπορεί να προκύψουν μελλοντικά, και ενημέρωσε μας. 

Τα πετάλια τα έχω στήσει ήδη μόνο η σύνδεση μένει. Από άποψη χώρου περισσεύει κιόλας. Εμένα προσωπικά πάντα μου αρέσει 🙂

Αν τελικά πάρω switcher χωράει άνετα

Επεξεργασμένο από Jazzombie
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά τότε!  Εγώ θα σου έλεγα να πας για George Ls, τα βρίσκεις Ελλάδα, και είναι εξαιρετικής ποιότητας. Btw το whammy σίγουρα θέλει τόσα πολλά ma ή το τροφοδοτικό του αναγράφει αυτη την τιμή; Θεωρώ ότι με το Voodoo Labs Mondo θα καλύψεις όλες τις ανάγκες τροφοδοσίας που έχεις και κυρίως ξεκούραστα. Τα αναλογικά έχουν ελάχιστες απαιτήσεις ούτως ή άλλως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Fanfan είπε

Μια χαρά τότε!  Εγώ θα σου έλεγα να πας για George Ls, τα βρίσκεις Ελλάδα, και είναι εξαιρετικής ποιότητας. Btw το whammy σίγουρα θέλει τόσα πολλά ma ή το τροφοδοτικό του αναγράφει αυτη την τιμή; Θεωρώ ότι με το Voodoo Labs Mondo θα καλύψεις όλες τις ανάγκες τροφοδοσίας που έχεις και κυρίως ξεκούραστα. Τα αναλογικά έχουν ελάχιστες απαιτήσεις ούτως ή άλλως. 

Στην είσοδο που μπαίνει η τροφοδοσία το γράφει

Τσεκαρα την Mondo και δεν έχει απ'ότι είδα 500 mA output (Mooer Ocean Machine) η παραπάνω (Whammy)

Επεξεργασμένο από Jazzombie
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Jazzombie είπε

Στην είσοδο που μπαίνει η τροφοδοσία το γράφει

Διαβάζω τώρα σε ξένο forum ότι θέλει λιγότερα απο 300ma, ασχέτως τι γράφει. Ψάξε το λίγο θα σου κάνει τη ζωή ποιο εύκολη αν ισχύει. Δες και το mondo που σου είπα έχει πολλές επιλογές και καλύπτει όλες τις ανάγκες (πλην AC που δεν σε νοιάζει όμως)

Επεξεργασμένο από Fanfan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Fanfan είπε

Μπορείς να γεφυρώσεις 2 high outputs και να πάρεις 400+400 ma οπότε είσαι οκ για το Mooer, έχει ειδικό καλώδιο η Voodoo Lab για αυτο ακριβώς.

Ναι το Voodoo Lab είναι οκ κ στην τιμή.Οσο για καλώδια και jack δεν θέλω να ασχοληθώ με κολητηρια κ τέτοια 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου