Προς το περιεχόμενο

mix....έχει πετύχει το σκοπό του?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

η γνώμη μέχρι στιγμής είναι πως όχι.

Ο κόσμος δεν ασχολείται παρά ελάχιστα με τις κριτικές, στην καλύτερη αφήνει μόνο comments. Ίσως τον προβληματίζει η πιό πολύπλοκη διαδικασία και προτιμάει την αμεσότητα του comment.

Επίσης δεν έρχονται ειδοποιήσεις όπως έρχονται για όλα τα ποστ που ενδεχομένως παρακολουθούμε. (ίσως να υπάρχει ρύθμιση, δεν ξέρω).

Απλά έχω την εντύπωση ότι στο παλιό καθεστώς των clips υπήρχε μεγαλύτερη συμμετοχή, συζήτηση και κίνηση γενικότερα.

Καθημερινά βλέπω να ανεβαίνουν πολύ καλά κομμάτια και περνάνε απαρατήρητα.

Μόνο εγώ το πιστεύω άραγε?

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις απόλυτο δίκιο.

 

Το παλιό σύστημα ήταν καλύτερο.

 

Αλλά και γενικά μιλώντας το παλιό φορμάτ του ΝΟΙΖ ήταν πολύ πιο εύκολο και στη συμμετοχή και στην παρακολούθηση.

 

Το τωρινό είναι σαφώς πιο μοντέρνο και high tech με πολλαπλάσιες δυνατότητες αλλά το παλιό ήταν ... Plug n Play...

 

Σα να συγκρίνεις αναλογικά πετάλια με πΣηφιακη πεταλιερα ένα πραμα 🙂

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Το Mix δεν είναι σαν το Clips που είχε ευρύτερη έννοια αφου ανέβαιναν τα πάντα και όχι μόνο ολοκληρωμένες προσωπικές συνθέσεις. Ανέβαιναν δείγματα δουλειάς και διασκευές μαζί με τα ορίτζιναλ.

Το Mix είναι ένα showcase των μουσικών των μελών.

Τα Clips δεν έχουν λόγο να μην συνεχιστούν σαν τόπος συζήτησης του στυλ, τι λέτε να κάνω παραπέρα ή πως βρίσκετε το πενηντάλεπτο σόλο μου;:classic_smile:

Είναι διαφορετικά.

Προσωπικά μου αρέσει που μπορώ να ανατρέξω στο Mix όταν θέλω να ακούσω κάτι ολοκληρωμένο.

 

Οσο για την πσηφιακή έκδοση κατα σουφού, δεν έχει και πολύ άδικο αλλά είναι όντως τόσα πολλά που μπορεί να προσφέρει η σελίδα... Το θέμα είναι πόσο αυτονόητα είναι. π.χ.  ιδανικά κάθε ενέργεια δημοσίευσης πρέπει να ξεκινάει απο το Start και τότε όλα είναι απλούστερα.

  • Like 1

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον yameth.

Μου αρέσει πολύ να μπαίνω στο προφίλ πχ του dim, και να μπορώ να βρίσκω μαζεμένα όλα του τα κομμάτια.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Αν μάλιστα ο καθένας πρόσεχε λίγο περισσότερο το τρακ που ανεβάζει στο Mix και έβαζε και μια εικόνα, όπως στα CD π.χ. και έλεγε και 2 λόγια θα εμφανιζόταν πολύ ομορφότερα και στην πρώτη σελίδα, ελκύοντας περισσότερους ακροατές.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικά θεωρώ ότι ο κόσμος δεν το παρακολουθεί όπως το παρακολουθούσε στα κλιπς.

Και ξαναρωτάω, έρχονται ειδοποιήσεις όπως στα ποστ που παρακολουθούμε ή κάνω κάτι λάθος εγώ?

Διότι δεν έρχεται ειδοποίηση ούτε όταν έρχεται comment ούτε όταν έρχεται review.

Το μόνο που έρχεται είναι e-mail.

Δηλαδή μπαίνω στο φόρουμ σήμερα από χτες και ενώ υπάρχει δραστηριότητα, δεν έχει έρθει ειδοποίηση για το mix, ενώ έχει έρθει για όλα τα άλλα.

 

Επίσης επαναλαμβάνω, θεωρώ ότι ο κόσμος ακόμα δεν κατάλαβε τι είναι.

Κομμάτια ανεβαίνουν και μένουν μέρες ή εβδομάδες άπατα....

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου