Προς το περιεχόμενο

ΕΠΙΚΛΗΣΙΣ


paradoxologos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

«ΕΠΙΚΛΗΣΙΣ» «Δεύτέ νυν άβραι Χάριτες καλλίκομοί τε Μοίσαι» Η μουσική είναι δική μου και γεννήθηκε με το που διάβασα το δίστιχο αυτό της ΣΑΠΦΟΥΣ. Η Δανάη το τραγουδά στα αρχαία ελληνικά και στα γερμανικά.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρον, αλλά .... θέλει να μοιάσει σε κάτι που δεν είναι.. σε κάτι που υπήρξε 2500 χρόνια πριν.

Μήπως άμα απαγκιστρωθεί από τη "ρίζα" , απογειωθεί ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι γιατί μικρός με άρεσε ο Dali , αλλά ευτυχώς μου πέρασε...

dal.jpg.b6298ebf763a7a4b5aa3c5e15234b21d.jpg

 

Τώρα, αν σχολίασα το πόνημα σου (το έκανα χωρίς επικριτική διάθεση) είναι όχι γιατί είμαι κάποιος ειδήμων, αλλά γιατί ίσως είμαστε λίγοι όσοι θα βάλουμε να ακούσουμε ολόκληρη την Λειτουργία του Ορφέα  την ώρα που δουλεύουμε...

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κατάλαβα καλά, εννοείς την μεγάλη διάρκεια του κομματιού. Ναι, πάει στα 10 λεπτά και είναι πολύ για τα σημερινά δεδομένα. Οι λόγοι όμως που με οδήγησαν να το κάνω τόσο μεγάλο (ένα διστιχάκι σε δυό γλώσσες είναι μόνο) έχουν να κάνουν με πραγματικές ανάγκες, δικές μου και συντελεστών. Αυτό δεν ταιριάζει φυσικά με τα σημερινά μέτρα και τις απαιτήσεις, είναι αντιεμπορικό, αντιραδιοφωνικό, αντιτηλεοπτικό και πάει λέγοντας. Δεν μ΄ ενδιαφέρει.  Είναι για τους λίγους θα το ακούσουν και για τους ελάχιστους που θα το αγαπήσουν, ίσως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου