Προς το περιεχόμενο

Σκόρπιες σκέψεις περι μουσικής.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

26 minutes ago, Tamtam said:

Άκουσε αυτόν αν τυχόν σου έχει ξεφυγει (δύσκολο). ΚΤΓΜ από τα καλύτερα που έχουν βγει τα τελευταία χρόνια.

 

Ναι τον έχω σταμπάρει από το πρώτο του άλμπουμ. Θένκιου

  • Like 1

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

Φοβεροι οι τυποι! Εχουν δισκογραφια?


Michael Kiwanuka λέγεται ο τραγουδιστής/συνθέτης/κιθαρίστας.
Το πρώτο του άλμπουμ το 2012 ήταν μια αποκάλυψη. Το κομμάτι που πόσταρα είναι από το τελευταίο του.
Αυτό είναι από το debut του
 

 

Επεξεργασμένο από Tamtam
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Jazzjoker said:

Τα 'χουμε ξαναπεί. Ζούμε την εποχή της απόλυτης ποζεριάς. Το περιτύλιγμα έχει αποκτήσει μεγαλύτερη σημασία από την (πρώην;) ουσία. Πριν την κυριαρχία της εικόνας, ακούγαμε μουσική χωρίς βίντεο και κρίναμε αυτό που ακούγαμε (η εικόνα στο live ερχόταν μετά). Τώρα αυτό που βλέπουμε και αυτό που ακούμε πάνε μαζί from the get go. 

 

Προσωπικώς όταν θέλω να σιγουρευτώ ότι μια καινούρια μουσική μου αρέσει, την ακούω χωρίς να κοιτάζω. Αν περάσει το τεστ, μένει. Στον αντίποδα άμα θέλω να θαυμάσω τις γκομενίτσες του κλιπ, κλείνω τον ήχο. Εκτός φυσικά από περιπτώσεις όπως Κέιτι Πέρι που αξίζει το πακέτο.

 

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ό,τι να ΄ναι. Κάνω έντιτ, βγάζει καινούριο ποστ. Κάνω έντιτ στο έντιτ και μου κάνει έντιτ άλλο. Θα πάω να γράφω στο φόρουμ του κοσμοπόλιταν καλύτερα.

  • Χαχα 1

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Jazzjoker είπε

Ό,τι να ΄ναι. Κάνω έντιτ, βγάζει καινούριο ποστ. Κάνω έντιτ στο έντιτ και μου κάνει έντιτ άλλο. Θα πάω να γράφω στο φόρουμ του κοσμοπόλιταν καλύτερα.


Είναι random delay. 🙄
Με feedback. 😜 Κι εμένα μου το κάνει
κάνει
κάνει...

Στο κοσμοπόλιταν δεν θα είσαι ενωμοτάρχης όμως!
Καλημέρα

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, qesh είπε

Garth Brooks ζεις εσύ μας οδηγείς

 

Μιλάμε ΑΠΟΛΥΤΩΣ καμμιά σχέση.

🤣

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Tamtam είπε

 

@Jazzjoker

Άκουσε αυτόν αν τυχόν σου έχει ξεφυγει (δύσκολο). ΚΤΓΜ από τα καλύτερα που έχουν βγει τα τελευταία χρόνια.
 

 

 

Σιγά τη μάπα,οι Sly and the Family Stone ινε καλιτερι

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

΄Ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους σας για αυτές τις πρώτες 18 σελίδες του τρέχοντος θέματος..έχετε λινκάρει μουσικάρες του παρόντος και του παρελθόντος (στα πλαίσια της επιχειρηματολογίας σας) των οποίων την ύπαρξη αγνοούσα πλήρως!

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 minutes ago, iliasaek said:

΄Ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους σας για αυτές τις πρώτες 18 σελίδες του τρέχοντος θέματος..έχετε λινκάρει μουσικάρες του παρόντος και του παρελθόντος (στα πλαίσια της επιχειρηματολογίας σας) των οποίων την ύπαρξη αγνοούσα πλήρως!

 

 

Μονο αυτο να παιρνει κανεις απο το παρον φορουμ, πραγματικα ειναι αρκετο!

  • Like 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/3/2019 στις 12:59 ΠΜ, LK είπε

Εγω λεω καλλίτερα ο Βαγγέλης αφού την ψάχνει να προτείνει και σε εμας ο,τι σύγχρονο βρίσκει ενδιαφέρον. 

Προσωπικά θα με βόλευε γιατί εγω βαριέμαι να ψάχνω. 

Απο εκει και πέρα, εμενα λογικο μου φαίνεται ενας μουσικός ή ενας ντι τζευ να ενηνερωνεται...του αρεσει δεν του αρεσει.

Και εγω βαριεμαι κσθε τρεις και λιγο να διαβαζω τροποποιήσεις νομων αλλα δυστυχως είναι δουλειά μου.

εγω λεω να φτιαξει το αφεντικο ενα section να το ονομασει "ειναι ζαχαρη κ μελι οι μουσικες του Βαγγελη"

ε?

πως σου φαινεται?

  • Like 1
  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου