Προς το περιεχόμενο

Οι ηχογραφήσεις μου


gkourmoul1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οσο για την ανεξαρτησια, γινεται μεσω του practising, και ειναι θεμα αναπτυξης της μυελινης. (ενα ενδιαφερον βιβλιο σχετικα ειναι το  "The Talent Code" του Daniel Coyle, με κεντρικη ιδεα το μοτο "Greatness Isn't Born. It's Grown").

Συνδεεται με αυτο που λεει ο Hal Galper για το "παιζεις οτι ακους στο μυλαο σου" και για το "δυνατο brain signal".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιξαμε και λιγο 12μετρο (ο θεος να το καμει) blues για ζεσταμα. Πως σας φαινεται? Το δουλευω αρκετα σπιτι, με backing tracks, αλλα δυστυχως ψιλοσταματησα να ακουω blues και δεν μου ερχονται και πολλες φρασεις στο μυαλο. Παω οπου με παει η σκεψη.

 

bluesimprovisation.mp3

 

 

  • Like 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Ωραια η σημερινη βραδια. Ημουν καμποσο αγχωμενος (τρομαγμενος θα ελεγα) και μου βγηκε κυριως στην φωνη. Λαθη αρκετα, κυριως στο που καθοταν η φωνη χρονικα. Η κιθαρα τσουλησε οκ. Ημουν εξω απο τα νερα μου, με μουσικους που δε γνωριζα, και χωρις προβα. Στην ουσια, τζαμαραμε επι σκηνης. Τελικως, το ευχαριστηθηκα. Χρησιμη εμπειρια.

 

Αποστολη και Βασιλη (Αφοι Γιασλακιωτη) ευχαριστω για την προσκληση!

 

Wish_you_were_here_accoustic.mp3

 

Fly_me_to_the_moon_accoustic.mp3

 

Knocking_on_heavens_door_accoustic.mp3

 

Wicked_games_accoustic.mp3

 

Creep_accoustic.mp3

 

 

  • Like 6

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

George ανετότατα θα άνοιγα δυό τρεις μπουκάλες απ'το καλό ουίσκι στο μαγαζί για πάρτη σας.... Ωραίος και εύγε και μπράβο!

  • Like 2
  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, gkourmoul1 said:

Ωραια η σημερινη βραδια. Ημουν καμποσο αγχωμενος (τρομαγμενος θα ελεγα) και μου βγηκε κυριως στην φωνη. Λαθη αρκετα, κυριως στο που καθοταν η φωνη χρονικα. Η κιθαρα τσουλησε οκ. Ημουν εξω απο τα νερα μου, με μουσικους που δε γνωριζα, και χωρις προβα. Στην ουσια, τζαμαραμε επι σκηνης.

 

 

Σε ζηλεύω αφάνταστα που τα κατάφερες τόσο καλά.

Μπράβο σου ρε Γιώργο!

  • Like 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συφωνησω με τους καλους ανθρωπους παραπανω.

Πολυ ωραιο το αποτελεσμα.

Και αν αναλογιστει κανεις οτι ηταν τζαμαριστο το πραγμα ακουγεται σουπερ.

Και να σου πω για μια ακομα φορα ποσο μου αρεσει η χροια της φωνης σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

20190830_101335.thumb.jpg.c1ab60d80c1e8ecd86523ab2cdccd1a4.jpg

 

20190830_101601.thumb.jpg.5372fb04028b2b9fb9ade81caf6255b3.jpg

 

20190830_101533.thumb.jpg.579ec94c9a620317f229a59a3bf1752f.jpg

 

Ειχαμε ενα ομορφο λαιβ χθες βραδυ στα πλαισια ενος τοπικου φεστιβαλ. Ειχαμε ψιλομετρια αποδοση γενικοτερα, αλλα ο κοσμος γουσταρε. Ο ηχος ηταν εξαιρετικος. Και ο ηχος της κιθαρας επιτελους εστρωσε. Επαιξα πρωτη φορα λαιβ με les paul. Την ειχα παρει απο φοβο διοτι ειχα συνηθισει να παιζω με αλλου τυπου κιθαρες, διαφορετικα. Αλλα πεισμωσα, δουλεψα με αυτην και εβγαλα το λαιβ χωρις ιδιαιτερα προβληματα. Ισα ισα που αρεσε παρα πολυ με τους νεους paf μαγνητες που εβαλα. Ο tubemeister στα 18 watt ρυθμισμενος (με gain και volume στη μεση), για πρωτη φορα, ξυριζε τους παντες και ακουγοταν πολυ παραπανω απο τα ηχεια, τα οποια απλα συμπληρωναν τον ηχο του.

 

wickedgame58.mp3

 

creep58.mp3

 

wonderfworld58.mp3

 

borntobewild58.mp3

 

Μου αρεσε πολυ και το σολο που εβγαλα στο πρωτο κομματι 

  • Like 3

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο Γιώργο,είστε ωραίοι.

 

Ο καημένος ο ντράμμερ γιατί τρώει την καπνούρα? 😛 το βλέμμα του στην φωτογραφία τα "λέει όλα" 😄

 

Το μόνο που με "ενοχλει" είναι κάτι σαν να "ρουφάει"(εσύ είσαι?,ο ντράμμερ με κάποιο πιατίνι?τα κολοηχεία μου?)ειδικά στο creep,ακούγεται μετά απο κάθε φράση σχεδόν,λές και κάποιος έχει ανάψει μπάφο και ρουφάει τις μεγαλύτερες τζούρες της ζωής του.

Στην φωνή πολύ ωραίος,μόνο στο born to be wild χάνεις την προφορά σου και "Ελληνικίζεις" λίγο 😉

 

 

  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου