Προς το περιεχόμενο

Οι ηχογραφήσεις μου


gkourmoul1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, gvour είπε

Το σιγουρο οτι η μπαντα ακουγεται πιο δεμενη σε σχεση τα λιγο παλαιοτερα και γκρουβαρει καλυτερα.

Ωραια πραματα,θα γουσταρα αν ημουν απο κατω.

Συμφωνω 100%.

Κοιτα χαμος που γινεται ακομα και σημερα οταν μπαινει το smoke on the water και το satisfaction!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω, εκ βαθεων, ωρε παλικαρια.

 

Λιγη ατομικη βελτιωση σημαινει αρκετη βελτιωση στο συνολικο αποτελεσμα.

Το μεγαλυτερο προβλημα που αντιμετωπιζω στα λαιβ ειναι η στιγμιαια απωλεια αυτοσυγκεντρωσης, λογω κουρασης, ωραιων παρουσιων στο κοινο κλπ. Λιγο να ξεχαστω, κατι θα θα μου παει στραβα με κιθαρα και πεταλια (η φωνη δεν εχει θεμα συνηθως).

 

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

Το μεγαλυτερο προβλημα που αντιμετωπιζω στα λαιβ ειναι η στιγμιαια απωλεια αυτοσυγκεντρωσης, λογω κουρασης, ωραιων παρουσιων στο κοινο κλπ. Λιγο να ξεχαστω, κατι θα θα μου παει στραβα με κιθαρα και πεταλια (η φωνη δεν εχει θεμα συνηθως).

 

Ειναι θεμα αυτοματισμου και ο αυτοματισμος ερχεται με τη μελετη.

Προφανως απο αυτο που λες συμπεραινω οτι το μικροφωνο το εχεις καλυτερα απο την κιθαρα. Ισχυει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μικροφωνο εχω πιασει καμποσες φορες απο μικρος και εχω ανεση και αυτοπεποιθηση. Κιθαρα ηλεκτρικη παιζω λιγο καιρο. Λιγο να χασω την αυτοσυγκεντρωση μου αμεσως ψιλοκομπλαρω και παιζω safe mode, κατι που δε συμβαινει στις προβες. 

Με την παροδο του καιρου, το πραγμα φτιαχνει, βεβαια.

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρηκα και κατεβασα το, ομωνυμο, βιβλιο του εδω.

 

Το ζουμι μοιαζει να ειναι αυτο:

 

831011448_Screenshot_20190421-144607_WPSOffice01.thumb.jpg.73be1ba72d8c8811a95ec0d88bca415d.jpg

 

Θα εχω να διαβασω το βραδυ...

  • Like 1
  • Ευχαριστώ 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου