Προς το περιεχόμενο

Μουσική. Είσαστε αλλεργικός σε κάτι?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

O μεγάλος Buddy Rich λιγο πριν μπει στο χειρουργειο { σε εκεινο απο το οποιο εχασε τη ζωη του}..ρωτηθηκε απο την νοσοκομα αν ειναι αλλεργικος σε κατι..

- Yes...country music.. 😂ηταν η απαντηση του.

 

Ανοιγω νεο θεμα κουβεντουλας λοιπον.

Οσον αφορα την μουσικη..Εισαστε αλλεργικοι σε κατι?

Ειτε αυτο ειναι ενα τραγουδι... μια μπαντα η ακόμα και  ενα ολοκληρο στυλ μουσικης.?

Πρ. Καλο ειναι να μεινουμε στο τι ειμαστε αλλεργικοι εμεις κ οχι τι ειναι αλλεργικος ο αλλος γιατι θα σφαχτουμε κ ξεκιναω μια αναλαφρη κουβεντουλα .

χαλαρα..

 

Ξεκιναω εγω..

Γενικα θεωρω τον εαυτο μου οσον αφορα τα ακουσματα μου ανοιχτο..αλλα..

Βγαζω καντιλες με.. Motorhead,  Scorpions,  Eagles, Beatles, Kansas, Oasis Tom Waits .. αυτα νομιζω απο ξενη μουσικη.

Απο Ελληνικα πεφτω σε αναφυλακτικό σοκ οταν ακουω  Μ. Κωχ, Φαραντουρη , Μουσχουρη , Πασχαλιδη, Γονιδη , Τερλεγκα , Παολα,  κατι Magic de spell και ολο αυτο το 70ς - 80ς - 90ς ελληνικο ροκ {με εξαιρεση τους Tρυπες κ τους Socrates}

 

To ενα κ μοναδικο τραγουδι ομως..που βγαζω αφρους...

ειναι ενα τραγουδι που πολυ συχνα παιζει στο σπιτι γιατι το γουσταρει ο μικρος μου...κ σαν χαζομπαμπας...το υπομενω...

ειναι αυτο..

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο θέμα!

Το "βαριέμαι να τραγουδήσω/απαγγείλω στίχους" στυλάκι/μοτίβο που με κάνει να θέλω να χαστουκίσω κάποιον για να ανάψουν λίγο τα αίματα και οι παντελώς χαζοί στίχοι προσπαθώντας να περάσουν "μούρη".

 

Παράδειγμα

 

Επεξεργασμένο από Nikos Aravanis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

paradise city από guns n’ roses. 

Με τις πρωτες νοτες ολο μου το είναι θέλει να εγκαταλείψει τον πλανήτη γη (σε υλική ή μη μορφή, μικρή σημασία έχει)

  • Like 3

"Και μες την τέχνη πάλι, ξεκουράζομαι απο τη δούλεψή της" Κ.Κ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Στην ποντιακή μουσική, δεν αντέχετε αυτός ο κεμεντζές ρε παιδιά.....  Κάποτε μ'έσερνε η γυναίκα μου σε χορούς και εσπερίδες με την εν λόγω μουσική, αλλά μετά την 4-5 φορά ήταν μεγάλο το τίμημα που της έβαζα για να την συνοδέψω, οπότε αραίωσαν και οι έξοδοι μας στα ποντιακά μαγαζιά!

  • Like 3
  • Χαχα 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 minutes ago, Nikos Aravanis said:

Ωραίο θέμα!

Το "βαριέμαι να τραγουδήσω/απαγγείλω στίχους" στυλάκι/μοτίβο που με κάνει να θέλω να χαστουκίσω κάποιον για να ανάψουν λίγο τα αίματα και οι παντελώς χαζοί στίχοι προσπαθώντας να περάσουν "μούρη".

 

Παράδειγμα

 

 

Επίσης, στα μπάζα. (αλλεργικός...)

  • Χαχα 1

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, cigaret13 said:

 Στην ποντιακή μουσική, δεν αντέχετε αυτός ο κεμεντζές ρε παιδιά.....  Κάποτε μ'έσερνε η γυναίκα μου σε χορούς και εσπερίδες με την εν λόγω μουσική, αλλά μετά την 4-5 φορά ήταν μεγάλο το τίμημα που της έβαζα για να την συνοδέψω, οπότε αραίωσαν και οι έξοδοι μας στα ποντιακά μαγαζιά!

Αν πας και βάλεις κανα distortion πεταλάκι στον μάστορα που παίζει?

Μπορεί και να σου αρέσει μετά 😛

 

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 minutes ago, vagelism said:

Ξεκιναω εγω..

Βγαζω καντιλες με.. Beatles

καληνύχτα

  • Like 1
  • Χαχα 2

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Yannis Methenitis changed the title to Μουσική. Είσαστε αλλεργικός σε κάτι?

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου