Προς το περιεχόμενο

Μουσική. Είσαστε αλλεργικός σε κάτι?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και τα αγαπημένα μου all time, από Βruce.
Storytelling αντάξια των μεγάλων τροβαδούρων (Dylan, Young κλπ) , ερμηνεία εφάμιλλη των spell songs του Tom Waits, συνθετικά από τη μπαλάντα στο gospel, ενορχήστρωση με όλα τα καλά να χορταίνει το αυτί (E Street Band), ύμνος...
 

 

Επεξεργασμένο από Tamtam
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Spyros Delta είπε

Ναι αλλα να μαθει να κανει και κανενα σηκωμα.

Ολα δοκαρι πηγαν. 😁


Δε νομίζω ότι θέλει να βάλει γκολ όπως το εννοείς, Σπύρο. Ειδικά στο σόλο στη μέση.
Στο intro, το παίζει όπως και στο δίσκο - αν όχι καλύτερα

Ουφ είδα κι έπαθα να βρω τη στούντιο βέρσιον...
 

 

Επεξεργασμένο από Tamtam
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Spyros Delta είπε

Ναι αλλα να μαθει να κανει και κανενα σηκωμα.

Ολα δοκαρι πηγαν. 😁

 

 

Παντα ετσι επαιζε,με ΠΑΘΟΣ....εχει εντελως δικο του στυλ.

In fact λιγοι κΣερουν οτι ξεκινησε την καρριερα του ως session κιθαριστας & για καποιον καιρο ειχε γινει και γνωστος για το ποσο γΛηγορα επαιζε...🤣

Μετα φυσικα οταν αποφασισε τι θα κανει στη ζωη του και εφτιαξε την E Street Band ως τραγουδιστης και με τον LOFGREEN στην κιθαρα αλλα και τον Stevie (που μονο κουλος δεν ειναι) ...τεμπελιασε τεχνικα αλλα ΗΧΗΤΙΚΑ ηταν παντα αξεπεραστος για ΑΥΤΟ ΕΙΔΙΚΑ που κανει.

 

Παντως για να ΕΠΙΖΗΣΕΙ μετα την..μονομαχια (΄λΑΙμε τωρα) με το τερας..καλος θα'ναι

 

 

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.youtube.com/watch?v=W4kd5f5NGbY

 

νομιζω με εκνευριζει πιο πολυ απο καθε αλλο τραγουδι...

 

 

Στεναχωριεμαι βεβαιως διοτι αρκετοι συμφορουμιτες εχουν αλλεργια σε μουσικες που λατρευω αλλα τι να κανουμε ετσι ειναι η ζωη

😕

Επεξεργασμένο από solega
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρα ειναι το τραγουδακι οταν εχεις μικρα παιδακια και πρεπει να αποδειξεις και σ αυτα οτι εισαι αξιος μουσικος

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά δεν είμαι αλλεργικός. Περιέργως όμως σχεδόν όλοι είναι αλλεργικοί σε ότι κάνω (και ειδικά η γριά από κάτω με τη μουσική μου).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Tamtam είπε


Δε νομίζω ότι θέλει να βάλει γκολ όπως το εννοείς, Σπύρο. Ειδικά στο σόλο στη μέση.
Στο intro, το παίζει όπως και στο δίσκο - αν όχι καλύτερα
Ουφ είδα κι έπαθα να βρω τη στούντιο βέρσιον...

 

Και στο στουντιο στο δοκαρι πηγαν 😁
(υποτιθεται οτι γκολ ειναι να ειναι in tune το bend)
 

Γιατι οπως ειπα στο μονο που ειμαι αλλεργικος ειναι

Στις 30/3/2019 στις 9:23 ΜΜ, Spyros Delta είπε

Στο φαρτσο


Παθαινω ιλιγγο με το διακροτημα. Δεν την παλευω.
Δοσολογια : 3 δραμαμινες πριν ή μετα το σολο του Bruce. 😁

 

ΥΓ πλακα κανω. Αμα εχει ψυχη η φαση, αντεχεται και το λιγο φαλτσακι.

Επεξεργασμένο από Spyros Delta
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως δεν έχει να κάνει με τη μουσική, όσο με την αισθητική του καλλιτέχνη και τo "συνάφι" στο οποίο ανήκει.

 

Προσωπικά, απεχθάνομαι την "βαρυγδουπότητα" στην ερμηνεία όσο τίποτα άλλο, όπου ο αοιδός ανοίγει τη στοματάρα και ξεστομίζει τις νότες σαν να είναι οι τελευταίες που θα πει και καπάκι δώστου μια βιμπρατάρα ΝΑ. πχ Χαρούλα, Μποφίλιου, Ζουγανέλη, Πάριος, Μπάσης, Μακεδόνας κλπ. και μαζί παίρνει η μπάλα κάτι Μουζουράκηδες και λοιπούς.

 

Δεύτερος στη σειρά έρχεται όλος ο έντεχνος συρφετός, μόνο και μόνο για το "έντεχνο" του πράγματος...προσωπικός μου ορισμός είναι πως το έντεχνο είναι απλώς σκυλάδικο αλλά χωρίς το χορευτικό στοιχείο.

 

Μια μεγαλύτερη υποομάδα των ανωτέρω, είναι όλο το καστ (οικοδεσπότες και καλεσμένοι) του "Στην υγειά μας ρε παιδιά".

 

Τέταρτον, οι περισσότερες underground ελληνικορόκ μπάντες, που κάθε δύο στίχους μιλάνε για τα "όνειρα τους". Η λέξη "όνειρα΄ είναι για το ελληνικό ροκ ότι είναι η λέξεις "fire" "steel" και "king" για τους Manowar.

 

Νομίζω πως σε όλα τα άλλα είμαι ανοιχτός, αρκεί να είναι true χωρίς δηθενιά και υπερβολή. Και προτιμώ με χίλια κάτι Αργυρούς και Βέρτηδες από τους έντεχνους, όχι λόγω μουσικής αλλά λόγω "συναφιού" όπως προανέφερα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 hours ago, noe13 said:

Απαπαπαπαπαπαα!

 

Ναι, κι όμως. Αφού νιώθω άβολα γιατί σχεδόν όλοι τους έχουν τόσο ψηλά. Δεν μπορεί, λέω, κάπου κάνω λάθος. 

 

Να φανταστείς ότι ακόμα και από Μπιτλς (ωχ!) υπάρχουν έστω δύο τραγούδια που μου αρέσουν. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, aggelos_ είπε

 

Ναι, κι όμως. Αφού νιώθω άβολα γιατί σχεδόν όλοι τους έχουν τόσο ψηλά. Δεν μπορεί, λέω, κάπου κάνω λάθος. 

 

Να φανταστείς ότι ακόμα και από Μπιτλς (ωχ!) υπάρχουν έστω δύο τραγούδια που μου αρέσουν. 

 

Βρε καλα κανεις,οτι γουσταρει ακουει ο καθενας...παντως ειναι εξαιρετικα σπανιο να παιζεις κιθαρα ειδικα κ να μη σ αρεσουν οι φλουντ...αλλα περι ορεξεως....!

  • Like 1

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου