Προς το περιεχόμενο

Μουσική. Είσαστε αλλεργικός σε κάτι?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Rebel_Of_South είπε

Πάντως κάποια μπρουταλ φωνητικά μου αρέσουν. Είναι ανάλογα την μπάντα και το ύφος..... Το δικό μου κριτήριο είναι να μπορώ να καταλάβω στίχους 😛

 Στο μόνο άσμα που ανέχομαι αυτά τα φωνητικά είναι αυτό και μόνο αυτό... 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, vagelism είπε

εγω βρεχω το βρακακι μου με αυτους..Απιστευτη μπαντα..απιστευτη τραγουδιστρια.

 

Στην γυναίκα σου το έδειξες το βίντεο.....;  Επί την ευκαιρία δείξε και το ποστ σου😎

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

  Εγω ειμαι καπως αλλεργικος σε μεγαλο μερος της ελληνικης μουσικης. Δεν ειναι καν το μουσικο στυλ που με ενοχλει, αλλα το γεγονος οτι πολλες φορες ειναι κακοπαιγμενη, χωρις ιδεες, χωρις ουσιαστικα ενορχηστρωση (οπως αυτη που υπηρχε πριν ερθουν τα ηλεκτρικα οργανα που ποτε δεν βρηκαν ουσιαστικη θεση στα ελληνικα), χωρις συμμετοχη απο τη μπαντα. Ειναι οι ηχοι ενος λαου που δεν  ακουει μουσικη, αλλα τη χρησιμοποιει για υποκρουση στο γλεντι (πραγμα που ειναι καλο για το γλεντι, αλλα οχι και τοσο για τη μουσικη 🙂). Ακομα και οι στιχοι ειναι ο ελληνας των τελευταιων δεκαετιων που ψαχνει εναγωνιως να βρει ποιος ειναι (αν ψαχνει), και ακομα δε βρηκε και τιποτε σπουδαιο.. 🙂

 

 Ειναι και θεμα γενιας βεβαια. Οταν ημουν πιτσιρικας, η ακουγες ροκ η ελληνικα. Ε εγω στα ελληνικα δεν πηγα ποτε.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Απολαυστικά τα ποστς.

 

Έχω αρκετά μεγάλη λίστα πραγμάτων που με στέλνουν προς αναζήτηση αντισταμινικών-ακορντεόν, Police, ρέγγε, Toto, τζίπσι τζαζ κλπ-αλλά αν μιλάμε για νοσηλεία και ενέσεις κορτιζόνης ανά 12ωρο, τότε μιλάμε για οτιδήποτε με μπουζούκι. Δεν χρειάζεται να ακούγεται(είμαι απολύτως βέβαιος πως σκοτεινά κέντρα υπό την καθοδήγηση σατανικών, αδίστακτων εγκεφάλων κατασκευάζουν μουσική με το μπουζούκι σε πρώτο ρόλο, το οποίο όμως στη συνέχεια το αφαιρούν για να μας ξεγελάσουν, αλλά εμείς δεν μασάμε κύριοι)αρκεί να υπάρχει κάποια, έστω μακρινή, σχέση...ξέρω γω, η δεύτερη ξαδέλφη της γυναίκας του ηχολήπτη από τον πρώτο του γάμο είχε κάποτε έναν γκόμενο που ο θείος του είχε ένα τέτοιο στη ντουλάπα...μου αρκεί αυτό. Αναγούλα.

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, cigaret13 είπε

Στην γυναίκα σου το έδειξες το βίντεο.....;  Επί την ευκαιρία δείξε και το ποστ σου😎

την χαλασε που ειναι παναθηναικος η κοπελια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι αλλεργικός στο ελληνικό έντεχνο-ροκ, στο σκυλο-ποπ, και στα λάτιν. Την λάτιν δεν τα θεωρώ κακή μουσική, απλά εγώ δεν την παλεύω όποτε τύχει να την ακούσω. Επίσης το ελληνικό ποπ αλλά εξαρτάται την μπάντα... πχ μου αρέσουν οι c:real και ο Mύρωνας Στρατής αλλά Οnirama δεν μπορώ να ακούσω ούτε ένα δευτερόλεπτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Δεν αντέχω με τίποτα την Trap, Rap, Hip Hop, ξένη και εγχώρια, βγάζω αφρούς στο 20λεπτο. Δυστυχώς αρκετοί φίλοι μου ακούνε και έχει χρειαστεί να τα υπομείνω αρκετές φορές σε εξόδους. Είναι από τις ελάχιστες φορές που υμνώ τη νομιμοποίηση του αλκοόλ. 😁

 

Μερικά παραδείγματα, έτσι για το cringe:

 

 

 

 

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, manosx said:

 

 Μόνο σε μια χώρα που στηρίζει τα όνειρά της σε πεθαμένα βασίλεια του μεσαίωνα, με μια πολιτική κουλτούρα βασισμένη αποκλειστικά σε ρουσφέτια και αριστερίστικα συνθήματα που έχουν παγκόσμια καταρρακωθεί εδώ και 40 χρόνια, και με αυτοκαταστροφικό νεποτισμό που σαν γάγγραινα έχει σαπίσει όλο της το είναι, μόνο σε μια τέτοια χώρα θα ακούγονταν παντού στα ραδιόφωνα ο ανατριχιαστικά εξαμβλωματικός στίχος "Κλαίω κι οδηγώ στην Αττική οδό-
και κάτω απ’ τη ζακέτα φοράω νυχτικό",

και θα θεωρείτο και υψηλή έντεχνη ποίηση και κουλτούρα από πάνω.

 

Το βαρέλι δεν έχει πάτο στην Ελλάδα

και η φάση είναι ότι πολύς κόσμος δεν έχει αναρωτηθεί ποτέ αν υπάρχει και κάτι άλλο πέρα από "σκυλο-αντιποιότητα"

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου