Προς το περιεχόμενο

Μεταλλάσσεται θετικά η Μουσική Βιομηχανία


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ διαφωνώ με το πεσσιμιστικό συμπέρασμα του Δημήτρη. Η αγορά της μουσικής τουλάχιστον είναι πιο φτηνή από ποτέ. Το τζαμπέ ήταν μια μάλλον σύντομη παρένθεση. Ομοίως και για άλλα πεδία της ψυχαγωγίας.

Επεξεργασμένο από Jazzjoker

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Προσωπικά αν δεν υπήρχε το adblock -το καλύτερο πρόγραμμα στο ίντερνετ- ούτε θα θυμόμουν τι είναι το YouTube 🙂 . Συνδρομή θα την πάλευα ..

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, LK είπε

ΚΑι εγω αυτο πιστευω ότι θα γινει.

Σε λιγο θα πληρωνουμε και τον αερα που αναπνέουμε.

 

 

Καλα εδω πλΕρωνεις ενα κρατος καραγκιοζη 85 ΔΙΣ το χρονο και δινεις συνταξεις σε 40αρηδες της ΔΕΗ και το Spotify σε χαλασε...😂

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακριβως.

στο δινουν τσαμπα εθιζεσαι το χρειαζεσαι.

Μετα δου βαζουν διαφημίσεις.

Μετα πληρωσε να φυγουν.

Μετα πληρωσε να το εχεις

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, dimsonic said:

στο δινουν τσαμπα εθιζεσαι το χρειαζεσαι.

Μετα δου βαζουν διαφημίσεις.

Μετα πληρωσε να φυγουν.

Μετα πληρωσε να το εχεις

 

Το θέμα είναι ότι δεν είναι οι ίδιοι αυτοί που στο έδωσαν τσάμπα με τους υπόλοιπους. Όμως αυτοί που στο έδωσαν τσάμπα τελικά συνέβαλλαν στο να ρίξουν τις απαιτήσεις τους οι άλλοι.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, dimsonic είπε

πολλά θα τελειώσουν πλέον.

 

Σε λιγο θα σου πουν να πληρώσεις 

το κανάλι στο γιουτουμπ που έφτιαξες

το λογαριασμό σου στο φβ

το λογαριασμό σου στο gmail

κοκ.

 

αναμείνατε. Ερχεται.

Εγώ τουλάχιστον τα βινύλιά μου, τις κασέτες μου, τα μινιντισκ και τα σιντί μου τα έχω.

 

δεν το πιστευω αυτο. Να σου ζητησουν συνδρομη.

Υπαρχουν ¨εναλλακτικες" πηγες εσοδων οπως να πουλησουν τα δεδομενα σου σε ιδ εταιρειες {χαχαχα}{και νομιμα κιολας γιατι θα το αποδεχεσαι στους ορους}...οπως φυσικα κ η διαφημιση. 

Επεξεργασμένο από vagelism
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από θεωρίες καλοί είστε όλοι...

 

πόσοι από εσάς είστε επαγγελματίες μουσικοί και ζείτε μόνο από αυτό? πόσοι έχετε άμεση επαφή με μαγαζιά-σκηνές-μαγαζάτορες-αγορά?....

 

η μόνη διέξοδος για τον μουσικό στην ελλάδα σήμερον για άμεσο χρήμα είναι το λάιβ και σε δεύτερη μοίρα κανα μάθημα (ωδεία-skype-ιδιαίτερα κτλ). η τρίτη κ καλύτερη να πάει δημόσιο και να βάλει και ελιές😎...τελευταίο είναι το στούδιο και σιγά τις εταιρίες τις σοβαρές...μόνο η panik έχει μείνει... όλα τα άλλα έχουν διαλυθεί...

 

σαφώς το θέμα δεν είναι ο μουσικός αλλά η εξέλιξη της μουσικής βιομηχανίας, αλλά εγώ που παίζω session μουσικός θεοφάνους-ρέμο-χατζηγιάννη-gunsnroses-gloria gaynor κτλ δεν θα πάρω ποτέ(ς) λεφτά από τα δικαιώματα των συνθετών απλά θα πληρωθώ σαν εκτελεστής με την ώρα.... οπότε τι με ενδιαφέρει το spotify?

 

να χαμε να λέγαμε να χαμε να πουμε....

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, stavros_d80 είπε

 η τρίτη κ καλύτερη να πάει δημόσιο και να βάλει και ελιές😎...

 

 

ρε Σταύρο..........

 μην τους μαθαίνεις τα κόλπα...................

 χαχαχααχαχχαχαχαχα

  • Χαχα 3

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, vagelism είπε

Υπαρχουν ¨εναλλακτικες" πηγες εσοδων οπως να πουλησουν τα δεδομενα σου σε ιδ εταιρειες {χαχαχα}{και νομιμα κιολας γιατι θα το αποδεχεσαι στους ορους}...οπως φυσικα κ η διαφημιση. 

 

αυτό παίζει να ισχύει ήδη , νομίζω

 

Εντυπωσιάστηκα κάποια σχόλια εδώ μέσα , κυρίως αυτά που εσφαλμένα θεωρούν ότι το downloading έχει πεθάνει 😛

 

όσο υπάρχουν ακόμα τα torrent ( και θα υπάρχουν για πάρα πολύ καιρό ακόμα , εκτός αν στην χώρα μας περιοριστούν υπερβολικά πολύ όπως έχει ήδη γίνει απλά κλείσανε 2-3 διάσημα και κλαην μαην ) δεν έχω ανάγκη κανένα spotify & netflix

 

Επίσης , πως δεν ανέφερε κανένας , ειδικά ο @LK , την ψήφιση νόμου από την ΕΕ για τα πνευματικά δικαιώματα και το ιντερνετ  ;;; Πιστεύω ότι  δεν θα ακούμε μουσική από youtube σε 1-2 χρόνια

 

που και σε αυτό θα βρεθεί λύση . Γενικά , κύριοι , ο χακερ και ο πειρατής θα επιβιώνει εις τους αιώνας των αιώνων εκτός κι αν ο ίδιος επιθυμήσει κάποτε να εξαφανιστεί 

Επεξεργασμένο από Rebel_Of_South
  • Like 1

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Rebel_Of_South είπε

 

αυτό παίζει να ισχύει ήδη , νομίζω

 

Εντυπωσιάστηκα κάποια σχόλια εδώ μέσα , κυρίως αυτά που εσφαλμένα θεωρούν ότι το downloading έχει πεθάνει 😛

 

όσο υπάρχουν ακόμα τα torrent ( και θα υπάρχουν για πάρα πολύ καιρό ακόμα , εκτός αν στην χώρα μας περιοριστούν υπερβολικά πολύ όπως έχει ήδη γίνει απλά κλείσανε 2-3 διάσημα και κλαην μαην ) δεν έχω ανάγκη κανένα spotify & netflix

 

Επίσης , πως δεν ανέφερε κανένας , ειδικά ο @LK , την ψήφιση νόμου από την ΕΕ για τα πνευματικά δικαιώματα και το ιντερνετ  ;;; Πιστεύω ότι  δεν θα ακούμε μουσική από youtube σε 1-2 χρόνια

 

που και σε αυτό θα βρεθεί λύση . Γενικά , κύριοι , ο χακερ και ο πειρατής θα επιβιώνει εις τους αιώνας των αιώνων εκτός κι αν ο ίδιος επιθυμήσει κάποτε να εξαφανιστεί 

μου εκανε εντυπωση πριν κανα διμηνο που το κρατος αποφασισε να κοψει τις IP απο ολα αυτα τα σαιτ που στριμαρεις ταινιες.

Την επομενη μερα - ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ...ολα  - απλα ειχαν αλλαξει διευθυνση στο ιντερνετ.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Yannis Methenitis featured, unfeatured, featured και unfeatured this θέμα

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου