Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σχετικα με την αναζητηση συνεργατων θα μπορουσε να εχει πεδιο με την ενδειξη "μουσικο οργανο" η "μουσικη ιδιοτητα" σαν υποχρεωτικο μιας που το site απευθυνεται σε μουσικους και το επαγγελμα προαιρετικο.Δε νομιζω να γραφτηκε καποιος στο site ψαχνοντας για υδραυλικο πχ .Καταλαβαινω τη λογικη που λες αλλα το να μην μπορει καποιος να ολοκληρωσει προφιλ και να συνδεθει διχως να συμπληρωσει ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ επαγγελμα ειναι σαν να τρως πορτα σε ενα μαγαζι αν το επαγγελμα σου δεν ειναι αποδεκτο.Η ...."δεν σου σερβιρω καφε αν εισαι μπετατζης" πχ.. Εκτιμω την δουλεια και τον χρονο που αφιερωνεις στο site ολα αυυα τα χρονια αλλα σε αυτο νομιζω εισαι λαθος.Αν εκανα ενα thread σχετικα με αυτο για να μαζεψουμε αποψεις θα το αφηνες;Φιλικα παντα.

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Εαν κάποιος ντρέπεται για το επάγγελμα του ή αισθάνεται ασφαλέστερα να το κρύβει απο τους γύρω του, μπορεί απλά να γράψει κάτι "ελαφρύτερο" ή τίποτα ή απλά να βρει επιτέλους και μια "ταυτότητα" που αισθάνεται καλά, όπως εγω π.χ. που έχω αλλάξει τέσσερα επαγγέλματα κι ακόμα δεν ξέρω τι ακριβώς να πω όταν με ρωτάει κάποιος αφού έχουμε συνηθίσει να λέμε ένα, π.χ. μηχανικός αυτοκινήτων. Μπορεί να είναι απλά άνεργος (κάτι πολύ συχνό στη χώρα μας τα τελευταία χρόνια) αλλά να έχει μια ειδίκευση ή μια πρόθεση και αυτό είναι το ζητούμενο. Δεν χρειάζεται να κάνουμε τόσο δύσκολα τα πράγματα.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
3 minutes ago, yameth said:

Εαν κάποιος ντρέπεται για το επάγγελμα του ή αισθάνεται ασφαλέστερα να το κρύβει απο τους γύρω του,

Εδω δεν Ντράπηκα εγώ......😁

Αν και γενικά λεω ότι ειμαι πιανίστας σε μπουρδέλο.

  • Χαχα 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατι ρε παιδια να πρεπει καποιος να γραψει κατι ελαφρυτερο η ψέματα.Δεν ειναι θεμα ντροπης ειναι θεμα "σωστο η λαθος" να ειναι το επαγγελμα ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ (διαφορετικα να μην προχωραει το registration).Το ιδιο θα λεγαμε δηλαδη και αν ηταν υποχρεωτικο να γραψουμε στο προφιλ τι ψηφιζουμε; Οτι ειναι στα πλαισια του να δουμε με ποιον ταιριαζουμε να φτιαξουμε παρεακια;

 

Υγ.Προσωπικα ΕΧΩ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ευχαριστως σε αυτο στο θεμα που ειχε αναρτηθει  παλιοτερα μα τιτλο "Τι επαγγελμα κανετε" αλλα τοτε δεν ηταν κατι...υποχρεωτικο.

Δε διαφωνω με το να υπαρχει....διαφωνω με το να ειναι υποχρεωτικο.Και να πω και τη μαυρη μου αληθεια....δεν το εχω ξαναδει πουθενα αυτο!

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Υπερβάλλεις. Μουσικοί είμαστε όλοι εδω μέσα, πρώτα απ' όλα. Το όργανο σου το γράφεις πρώτα στο προφίλ.

 

Το λεγόμενο day job για εμας είναι δευτερεύουσας σημασίας ή αδιάφορο, εκτός και αν συζητηθεί κάτι όπου κάποιου η γνώμη φέρει μεγαλύτερη βαρύτητα λόγω επαγγέλματος ή εκπαίδευσης.

 

Όταν σου απαντάει ένας οργανοποιός για το πρόβλημα στην κιθάρα σου, δεν έχει μεγαλύτερη βαρύτητα η άποψη του;

 

Όταν π.χ. ένας μπασίστας που είναι και εκτελωνιστής την ημέρα μας λέει για το τι ισχύει στο τελωνείο όταν θέλεις κιθάρα απο Αμερική, δεν είναι χρήσιμο και εγκυρότερο απο αυτό που θα σου πω εγώ; 

 

Να συνεχίσω; 

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες αργότερα...

Βλέπω ότι και εγώ και άλλοι γίναμε μέλη την ίδια ημερομηνία, January 1, 1970! Η αλήθεια είναι ότι δε θυμάμαι πότε έγινα μέλος αλλά σίγουρα όχι πριν γεννηθώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Τι... δεν το θυμάσαι; 

Κάποιοι κακόπιστοι διατείνονται πάντως πως το κάνουμε συνωμοτικά:

  1. για να έχουμε πολλούς Αιγόκερους 
  2. στην αέναη προσπάθεια να δούμε αν υπάρχει άι Βασίλης
  3. για να ξέρει ο κόσμος τι έκανε το Noiz όταν οι υπόλοιποι στο ίντερνετ ήταν στα δέντρα ακόμα

Δεν πιστεύω τίποτα απο όλα αυτά. Η αλήθεια είναι εκεί έξω, για όσους κρατάνε τις κεραίες τους τεντωμένες.

  • Χαχα 2

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, yameth είπε

Τι... δεν το θυμάσαι; 

Κάποιοι κακόπιστοι διατείνονται πάντως πως το κάνουμε συνωμοτικά:

  1. για να έχουμε πολλούς Αιγόκερους 
  2. στην αέναη προσπάθεια να δούμε αν υπάρχει άι Βασίλης
  3. για να ξέρει ο κόσμος τι έκανε το Noiz όταν οι υπόλοιποι στο ίντερνετ ήταν στα δέντρα ακόμα

Δεν πιστεύω τίποτα απο όλα αυτά. Η αλήθεια είναι εκεί έξω, για όσους κρατάνε τις κεραίες τους τεντωμένες.

Εγώ ξέρω πως έβαλα το πραγματικό μου όνομα και οι περισσότεροι έχουν τα nicknames τους τελικά. . 

 Και τώρα με κυνηγούν, περπατάω στο δρόμο και φοβάμαι τον ίσκιο μου. 

 Εχω εχθρούς λόγω πολιτικών απόψεών και μουσικών ικανοτήτων, με φθόνουν, με παρακολουθούν. 

 

 Ενω παλιά είχα το κεφάλι μου ήσυχο. 

 Τωρα είμαι έρμαιο των παπαράτσι. 

 Χαχαχαχαχαχαχα 

 

 

  • Χαχα 3
  • Ευχαριστώ 2

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου