Προς το περιεχόμενο

Rowin WS-20 Golden Plug wireless Guitar


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαλησπερα στην παρεα.Εχει κανενας το ματζαφλαρι του τιτλου ωστε να μας πει εντυπωσεις.Πολυ φτηνο το βρισκω.Τα μισα να κανει...

 

 

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...
Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

Oκ παρελαβα το παραπανω wireless system και μετα απο αρκετες μερες προσεκτικη χρηση κατεληξα στα εξης:

 

Πολυ μεγαλη πιστοτητα αρχικου ηχου

(ενα ελαχιστο κλικ κατω στις χαμηλες συχνοτητες εντοπιζω που και παλι μπορει να ειναι ιδεα μου...κατι που ερχεται πανευκολα απο το eq)

 

Σχετικα στιβαρη κατασκευη

(Παρόλα αυτα εχω προσθεσει patch cable και το εχω μονιμα κουμπωμενο στο jack του transmitter που οδηγει στην κιθαρα ωστε να μην καταπονω το δικο του jack με το βαλε βγαλε και...να κουμπωνει στη ζωνη της κιθαρας χωρις να προεξεχει σαν καβλιτζέκι)

 

Αρκετα ελαφρύ.

(Τοσο ωστε η θηκη που το βαζω μεσα να κραταει πανευκολα με ταινια διπλης οψης πισω απο velcro χωρις τον φοβο μη ξεσκρατσαρει και πεσει λογω βαρους...μια θηκη απο πολυεργαλειο εκατσε ταμαμ...)

 

Διαρκεια μπαταριας 3,5-4 ωρες

(Σε καμια περιπτωση 8 ωρες που λεει ο κατασκευαστης)

 

Καθολου dropouts και αλλοιωση στο σημα αν δεν παρεμβαλονται τοιχοι εως και 20 μετρα και σε καμια περιπτωση 30 που λεει ο κατασκευαστης.

Μετα τα 15 μετρα αρχιζουν τα dropouts αν παρεμβαλλονται τοιχοι ισως και απο νωριτερα.

 

Καθολου hum η παρεμβολες στο σημα...η παιζει πεντακαθαρα η ΔΕΝ παιζει καθολου.(dropout)

 

Πολυ ευδιακριτες ενδειξεις

(Σε οποιεσδηποτε συνθηκες φωτισμου ειναι ξεκαθαρες οι ενδειξεις...μπαταρια...κτλ)

 

Γενικα στα συνολικα 50€ περιπου που μου κοστισε ειναι value for money.Θα το χρησιμοποιουσα σιγουρα χωρις αγχος σε προβα και μικρο live σε χωρο που δεν παρεμβαλλονται πολλα εμποδια.Ομως θα ηθελα να δω πως αντιδραει οταν γυρω του υπαρχουν καμια 200ρια κινητα κεραιες transformers φωτα...κτλ.

 

Σε συγκριση με ενα ακριβοτερο της joyo που ειχε πεσει στα χερια μου πιο παλια ειναι ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΟ!

Γενικα στα χρηματα αυτα ...το συνιστώ.

 

Παραθετω συντομο κλιπακι

Cable vs wireless σε clean και distorted σημα. Τα ριφακια ειναι μισο παιγμενα με cable και μισοπαιγμενα wireless.

 

 

 

cable vs wireless.mp3

Επεξεργασμένο από leon7pap
  • Like 1
  • Ευχαριστώ 1

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου