Προς το περιεχόμενο

Γνώμες για αγορά ζώνης κιθάρας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

κοίτα και εδώ, έχω πάρει323754890604?hash=item4b614b956c:m:mjgd8 μια και έμεινα  απόλυτα ικανοποιημένος

https://www.ebay.com/itm/PU-Leather-Classic-Soft-Guitar-Acoustic-Electric-Basses-Tracolla-per-chitarra/323754890604?hash=item4b614b956c:m:mjgd8LjoAjQVupdBRwpNMjA

Επεξεργασμένο από rockhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/4/2019 στις 11:11 ΠΜ, Miltos23 είπε

Καλησπέρα σας,

 

Θέλω να αγοράσω μια ζώνη κιθάρας η οποία θα είναι ξεκούραστη για πολύωρο παίξιμο, γύρω στις 3 ώρες, 1-2 φορές την εβδομάδα.

 

Προς το παρόν χρησιμοποιώ nylon ζώνες με φάρδος 5εκ και σκέφτομαι να πάρω μια φαρδιά μπάσου στα 11εκ όπως αυτή εδώ:

https://www.minotaurguitarstraps.com/bass-wide-straps/70-deluxe-bass-used-look-black.html

 

Παίζω κυρίως με superstrat κιθάρες με βάρος 3,5 - 3,8 κιλά.

 

Θεωρείτε καλή λύση την παραπάνω;

Όσοι παίζετε πολλές ώρες όρθιοι τι ζώνες χρησιμοποιείτε;

φιλε μη το σκεφτεσαι καν. παρτην

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

δεν ειμαι σιγουρος αν η δικη μου ειναι μπασου, αλλα ειναι φαρδυα και με μαξιλαρακι, πολυ καλη ζωνη. Απλα θα ηθελα να εχει μια τρυπα ακομη για μερικες κιθαρες, καποια στιγμη θα χτυπησω μια.. Ολο λεω κι εγω να περασω απο την Minotaur να παρω καναδυο ακομα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά χτες αγορασα την αρχική που πόσταρα που είναι για μπάσο.

Την ποιότητα τη γνωρίζετε, σε υψηλά στανταρτς, το ότι είναι τόσο φαρδιά ναι μεν ειναι ωραίο γιατι κάθεται πολύ άνετα η κιθάρα, αλλά ίσως παραείναι φαρδιά.

 

bottom line: είμαι χαρούμενος με την αγορά μου, είναι ακριβώς αυτό που ήθελα για πολύωρη μελέτη/πρόβα ωστόσο δεν θα έβγαινα λάηβ με αυτή γιατί παραείναι φαρδιά στο όριο του αστείου

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτηκα να ανεβάσω και γω μια φωτογραφία για να με βάλω δίπλα σε αυτούς αλλά δεν μπορούσα να πετύχω αυτό το vintage εφε που έχουν οι φωτογραφίες!

 

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι το μέγεθος της είναι αρκετα μεγάλο, ναι μεν προσφέρει άνεση αλλά δεν έχω το αντίστοιχο μέγεθος στους ώμους ή ύψος για να φαίνεται ωραία, πως να το πω νιώθω σαν να φοράω εκείνα τα φαρδιά ρούχα που φοράνε οι hip-hop-άδες 🤣

Αλλά πέρα από αυτό δεν παύει να είναι μια πολύ άνετη ζώνη!

  • Χαχα 1

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Α, να ένα κλειστό θέμα, ας προσθέσω αυτή τη ζώνη(ή «η κιθάρα που στέκεται μόνη της»): https://slingerstraps.com/products/hip-strap-guitar-strap

Λέει ότι μεταφέρει το βάρος από τους ώμους στη μέση,  δεν ξέρω τι μειονεκτήματα μπορεί να έχει μακροπρόθεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαααα ασε..... Θα πρεπει να βαλω βιδουλα και στο αλλο "αυτι".

Ασε που τελικα θα γινω ετσι.

 

HIP STRAP GUITAR STRAP.JPG

  • Χαχα 1

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@digisilence : Μπα, κακή διαφήμιση, αγνόησέ την,  έτσι θα γίνεις:paternoster2.jpeg.759543f55459185555b177078c4d6060.jpeg

 

Να ρωτήσω στον Μινόταυρο αν μου φτιάχνει τέτοια καστομιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου