Προς το περιεχόμενο

To score του ΑΙΩΝΑ!


Superfunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator
1 minute ago, Αετός said:

Μιάς και βάρυνε το κλίμα να το αλαφρώσω λίγο...

Άσχετο με κιθάρες, αλλά vintage!

Από μικρός γούσταρα να φοράω τραγιάσκα.Πρίν αρκετά χρόνια λοιπόν,έχουμε κανονίσει να τα πούμε με έναν φίλο,με το που με βλέπει με την τραγιάσκα λέει:Μήτσο, ασπρόμαυρη τηλεόραση,στο σπίτι ε!!!

Εσυ τωρα πιστεύεις οτι το αλαφρυνες;

Εχω τρεις ασπρόμαυρες σπίτι, τραβας κανα ζόρι; 😛😁

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Superfunk said:

 

Για εσένα ναι και είμαι σίγουρος ότι το εννοείς.

 

Άλλοι δεν θα κοιμηθούν το βράδυ από την ζήλια και την ψώρα ....:classic_unsure:

 

Τι να πω....tragic...

συγνώμη Νίκο, εμένα (το είπα και το επαναλαμβάνω) μου φάνηκε μούφα η όλη δημοσίευση. Νομίζω (νομίζω ήταν αυτό) ο op γουστάρει λίγο ντόρο...Βεβαια μπορεί να κάνω και λάθος.

Και σίγουρα στο 30 ετών tdpri που εγώ είμαι μόνο 6-7 έχω δει κόσμο που είναι πολύυυ του ντόρου...

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, LK said:

Είναι κατι που δεν καταλαβαίνεις;

Τίποτα δε κατάλαβα,
χαζός και εγώ μάλλον σαν τον κόσμο του αμερικαν φόρουμ
που δε θέλω να μπω στο τρυπακι να ρωτάω τον κύρ τελε,
από που πήρες την κιθάρα κτλ, (μπας και έχει μείνει και τίποτα να πάω να πάρω και εγώ)
Tοσα χρόνια στα φόρουμ είστε και ακόμα δεν έχετε μάθει να λειτουργειτε.
Εσύ μόνος σου έγραψες
(ο καθένας καταθέτει την άποψη του)
Και αμέσως μετά. 
(Κάνε την πάπια ρε μεγάλε)
Αποφάσισε πως θες να προχωρήσει η συζήτηση.
Αλλά δε χρειάζεται να μιλησω άλλο γιαυτό το θέμα.
Τις απαντήσεις μας τις δίνουν τα μέλη του άλλου φόρουμ.
Θα ήθελα πολύ να σας δω να συμμετέχετε σε εκείνο.

Η πρώτη απάντηση θα ήταν
(are you coming peacefully, or we have to  seek for shelter)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
12 minutes ago, AngelosPp said:

Τίποτα δε κατάλαβα, ...........
........(ο καθένας καταθέτει την άποψη του)
Και αμέσως μετά. 
(Κάνε την πάπια ρε μεγάλε)

 

Μαλλον όντως δεν κατάλαβες.

"Το κάνε την πάπια" δεν το απηύθυνα σε εσένα, αλλά στον OP του ξένου forum (και εξηγησα αναλυτικα γιατί) . Ελπίζω να λύθηκε τωρα η παρεξηγηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 minutes ago, dimsonic said:

συγνώμη Νίκο, εμένα (το είπα και το επαναλαμβάνω) μου φάνηκε μούφα η όλη δημοσίευση. Νομίζω (νομίζω ήταν αυτό) ο op γουστάρει λίγο ντόρο...Βεβαια μπορεί να κάνω και λάθος.

Και σίγουρα στο 30 ετών tdpri που εγώ είμαι μόνο 6-7 έχω δει κόσμο που είναι πολύυυ του ντόρου...

 

Μην ανησυχείς δεν εννοεί εσένα.

Εμένα εννοεί.

Και δεν νομίζω ότι ενδιαφέρεται για τη γνώμη μου για την κιθάρα. Η οποία επίσης μπορεί να είναι λάθος. Επειδή εγώ δεν είμαι ειδικός (φυσικά και να ήμουν, δεν θα γυρνούσα να λέω ότι είμαι ειδικός, αυτό είναι κάτι που θα άφηνα τους άλλους να το κρίνουν).

 

Τον ενόχλησε περισσότερο που του είπα να κατέβει από το άλογο ως ειδικός στις vintage tele.

 

2 hours ago, Superfunk said:

Η κιθάρα είναι 100% αυτό που λέμε.

Στο πλέον  ΕΙΔΙΚΟ φόρουμ για tele ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΓΗ (σχεδόν  30 ετών φόρουμ με αναρίθμητα μέλη)

στο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΈΝΟ νήμα δεν υπάρχει ούτε ΜΙΑ αμφιβολία και αμφισβήτηση και όλες οι απαντήσεις στο thread είναι θετικές και γεμάτες ενδιαφέρον για το ΙΔΙΟ το θέμα...

 

Εδώ μέσα οι περισσότερες αντιδράσεις είναι γεμάτες βιτριόλι, μίσος, καχυποψία και συνομωσιολογια...

 

Και όλες από ΆΣΧΕΤΟΥΣ με το θέμα ... σχολιαστές...

 

Μπράβο μας...

 

Και ναι SF είμαστε γεμάτοι καχυποψία - και όχι όλα τα αλλα - επειδή ζούμε σε μια χώρα που μπορεί να βγει ο καθένας και να δηλώσει ότι είναι ειδικός σε ένα θέμα, επειδή μόνο ο ίδιος θεωρεί ότι είναι τέτοιος.

 

Όσο για το " πλέον  ΕΙΔΙΚΟ φόρουμ για tele ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΓΗ (σχεδόν  30 ετών φόρουμ με αναρίθμητα μέλη)", δεν είναι περίεργο που κανείς δεν βγήκε να μιλήσει με τη δική σου βεβαιότητα;

Που όντως εκεί υπάρχουν ειδικοί. Κανονικοί ειδικοί με δύο τρία βιβλία ο καθένας - που έγραψαν, όχι που διάβασαν.

Επίσης (απορία) γιατί δεν αναζήτησε κανένας τη γνώμη σου ως ειδικού στο εν λόγω θρεντ;

 

Και να σου πω. Εγώ είπα να το αφήσω να τελειώσει. Αλλά αν είναι να γυρνάς και να επαναλαμβάνεις τα ίδια βαρετα για το πώς σε αδίκησε η Ελλάδα και να πετάς σπόντες σαν κακομοιριασμένη θείτσα, αφήνω το θέμα στον @Yameth.

Επεξεργασμένο από RayDTutto

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ρε παιδιά ώρες ώρες απορώ. 10 σελίδες φτάσαμε πάλι, ούτε μια κουβέντα για την ίδια την κιθάρα, πώς δείχνει, πώς είναι σε σύγκριση με σημερινές Tele, για τα handmade hardware parts που έχει, τίποτα απολύτως.

 

Καυγάδες μόνο, σπόντες, επίθετα και κακά vibes. Κρίμα...

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 minute ago, BillTrantos said:

Ρε παιδιά ώρες ώρες απορώ. 10 σελίδες φτάσαμε πάλι, ούτε μια κουβέντα για την ίδια την κιθάρα, πώς δείχνει, πώς είναι σε σύγκριση με σημερινές Tele, για τα handmade hardware parts που έχει, τίποτα απολύτως.

 

Καυγάδες μόνο, σπόντες, επίθετα και κακά vibes. Κρίμα...

Ε κάνε εσυ ρε BIl την αρχη για κουβεντα για την κιθαρα, σαμπως και εσυ το ίδιο δεν κανεις τωρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Το thread έχει τελειώσει από την πρώτη σελίδα Λάκη. Με συγχωρείτε όλοι οι συμμετέχοντας για άλλο ένα off topic μήνυμα.

 

Εγώ δεν ξέρω από Tele, μία έχω όλη κι όλη του 2015 και έπαιξα μόνο καμιά 10αριά πριν καταλήξω σε αυτή.

 

Η συγκεκριμένη μου άρεσε πολύ και βρήκα πολύ γοητευτική την ιστορία αλλά και την όψη της. Αυτά.

  • Like 1

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 minutes ago, RayDTutto said:

 

Μην ανησυχείς δεν εννοεί εσένα.

Εμένα εννοεί.

Και δεν νομίζω ότι ενδιαφέρεται για τη γνώμη μου για την κιθάρα. Η οποία επίσης μπορεί να είναι λάθος. Επειδή εγώ δεν είμαι ειδικός (φυσικά και να ήμουν, δεν θα γυρνούσα να λέω ότι είμαι ειδικός, αυτό είναι κάτι που θα άφηνα τους άλλους να το κρίνουν).

 

κοίτα να δεις στην ηλικία που έφτασα πλέον έμαθα να μη δίνω γ για τίποτα, αλλά ιδίως όταν βλέπω ότι ξέρω 5 και ο άλλος ξέρει 15 ή 1015 θα υποχωρήσω.

Μια γνώμη έχω και θα την πω, αλλά για το καλό της συζήτησης και της παρέας θα προσπεράσω πολλά.

 

Ενδιαφέρον το νήμα της βίνταζ αλλά μου κάνουν εντύπωση κάποια πράγματα

1 η χαμηλή τιμή αγοράς.

2 η αφέλεια του op. Εδώ βλέπω πράγματα στο youtube και ο κόσμος κρύβει SN κι ο άλλος διαφημίζει ότι βρήκε ένα λαχείο στο πεζοδρόμιο...  (όταν βλέπεις ότι κάποιος βγάζει μια σύνθεσή του στο κανάλι του και έρχεται ο χ τυχάρπαστος και στην μπλοκάρει ως δική του...)

3 αγόρασα μια απλή κιθαρίτσα των 400 ευρώ στα 200 και το πρώτο που έκανα ήταν να πάρω απόδειξη (τώρα...παλιότερα δεν το έκανα...όσο γερνάς μαθαίνεις), γιατί εντάξει το παιδί που την είχε ούτε ξέρω από που την βρήκε, την έκλεψε ο,τιδήποτε...

Ζούμε σε ένα κόσμο αγγελικά πλασμένο και το μόνο που μας μένει είναι να παίζουμε και να μιλάμε για κιθάρες.

Δεν μου αρέσει να κόβω γέφυρες με κανέναν και προς καμιά κατεύθυνση.

 

Πάντα μπορεί να κάνω λάθος.

 

Επεξεργασμένο από dimsonic
  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου