Προς το περιεχόμενο

To score του ΑΙΩΝΑ!


Superfunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, LK είπε

Δεν υπάχρει λόγος να το πάμε επι προσωπικού το θέμα κύριοι.

 

Ας συνεχισουμε στη ροη του νήματος.

 

Η ΡΟΗ θα εξυπηρετηθεί καλύτερα αν στο θέμα ακολουθηθεί η κοινή λογική (δηλαδή το δεν ξέρω=δεν μιλάω) :classic_smile:

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
4 minutes ago, Superfunk said:

 

Η ΡΟΗ θα εξυπηρετηθεί καλύτερα αν στο θέμα ακολουθηθεί η κοινή λογική (δηλαδή το δεν ξέρω=δεν μιλάω) :classic_smile:

 

 

Μια χαρα εξυπηρετείτο η ροη.

Ο καθένας καταθέτει την άποψή του , και  οι λοιποί διαβάζουμε και κρατάμε ό,τι θέλουμε.

 

Στο θέμα, όχι άλλα επι προσωπικου, σας παρακαλώ,

  • Like 1
  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, Superfunk said:

 

Η ΡΟΗ θα εξυπηρετηθεί καλύτερα αν στο θέμα ακολουθηθεί η κοινή λογική (δηλαδή το δεν ξέρω=δεν μιλάω) :classic_smile:

 

 

 

Από εμένα πάσο. Άλλωστε έχω να πάω το αυτοκίνητο μου σε έναν ειδικό για έναν θόρυβο που κάνει.

Από παιδάκι ασχολείται με το αντικείμενο και κάποια περίοδο σχεδόν επαγγελματικά.

Του έχω απόλυτη εμπιστοσύνη.

  • Χαχα 1

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, RayDTutto είπε

 

Από εμένα πάσο. Άλλωστε έχω να πάω το αυτοκίνητο μου σε έναν ειδικό για έναν θόρυβο που κάνει.

Από παιδάκι ασχολείται με το αντικείμενο και κάποια περίοδο σχεδόν επαγγελματικά.

Του έχω απόλυτη εμπιστοσύνη.

 

Περίεργο νόμιζα ότι οδηγουσες μόνο τζάμπο τζετ.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, RayDTutto said:

 Θα σε αφήσω να καταλάβεις μόνος σου την υπερβολή της σύγκρισης μιας tele και ενός πιλοτηρίου...

 

1 hour ago, RayDTutto said:

Ξαναδιάβασε την απάντηση μου στο συνφορουμίτη που παρομοίαζε τη vintage τέλε με πιλοτήριο αεροπλάνου. 

Την οποία παρομοίωση φαίνεται ότι υιοθετείς. +ΕΛΕΟC+


Αν μπορούσα να βαθμολογήσω το κατά πόσο έπιασες το νόημα απ αυτό που είπα με άριστα το δέκα είναι μείον πέντε με επιείκεια.
Δηλαδή αυτό που κατάλαβες είναι ότι συγκρίνω μια tele με cockpit, και όχι τις γνώσης του πιλότου με τις δικές σου, κατ επέκταση τις γνώσεις σου, με του Dan Erlewine, πάνω σε vintage tele.
Σέβομαι την άποψη σου, 
από κει και πέρα δε θέλω να κάνω το δικηγόρο. Αν λέει ψέματα ο τύπος με την κιθάρα πιο πολύ τον εαυτό του κοροϊδεύει, παρά εμας. Μέχρι, και αν αποδειχθεί ομως,
μπαίνω στην όμορφη ιστορία και χαίρομαι να διαβάζω το συγκεκριμένο θέμα.

Επεξεργασμένο από AngelosPp
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου ίσως αντί να κρίνεις τους άλλους για το πόσο καταλαβαίνουν εκείνοι, θα έπρεπε πρώτα να δεις πόσο εσύ καταλαβαίνεις τους άλλους (ή εναλλακτικά αυτά που γράφεις).

 

Εγώ γράφω:

16 hours ago, RayDTutto said:

Ο Erlewine δεν έχει δει την κιθάρα. Βλέπει τις ίδιες φωτό που βλέπουμε εμείς.

 

Κι εσύ μου γράφεις ότι:

 

14 hours ago, AngelosPp said:

Αν κοιτάξεις ένα πιλοτήριο αεροσκάφους εσύ και ένας πιλότος έστω και από φωτογραφία,
θα καταλάβετε τα ίδια;

 

Ας πάρουμε λοιπόν το σημείο εκκίνησης (εμένα).

 

Θέτεις σε ίδια απόσταση από εμένα

α) αυτά που ξέρει ο Erlewine για τις τέλε (ντάξει αυτός θα είχε λιγότερες από 30 vintage tele στην κατοχή του αλλά ας πούμε ότι κι αυτός ο καημένος ειδικός ήταν) και

β) αυτά που ξέρει ένας πιλότος για το πιλοτήριο του (ποιος πιλότος, τι πιλοτήριο, who cares...).

 

Δλδ βάζεις σε σχέση με τη μηδενική γνώση του Χ ατόμου (εμού  στη συγκεκριμένη περίπτωση), τις γνώσεις που χρειάζεται αυτό το άτομο για να καταλάβει τους συνδυασμούς και τις εναλλακτικές ενός απλού κυκλώματος και ορισμένων ξύλων με "στρατηγικά" τοποθετημένα μεταλλικά εξαρτήματα, με τις γνώσεις που κάποιος χρειάζεται για να πετάξει αυτό (με καμιά διακοσαριά ψυχές στην πλάτη του):

 

 

w4ykpfG.jpg

 

 

Θες να το κάνω πιο νιανιά για να καταλάβεις ότι η σύγκριση αυτή είναι το λιγότερο αστεία;

Δεν θα το κάνω. Καλή συνέχεια.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιστροφή στο θέμα.

Ο τύπος ανέβασε full body and neck shot.

It all checks out. 

Η κιθάρα θέλει απλά pickguard & dome knobs για να είναι 100% original spec wise (πλην του refinish φυσικά)

 

 

A4939579-3387-42C8-AF90-066EF200E0E6.thumb.jpeg.155e4b9b0cdbef002c189c526132ba89.jpeg

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, manosx είπε

 

 

 Πφ, χαρά στο πράγμα.

 

 

nightview1.jpg

 

Δεν μου φαίνεται οριΝτζιναλ φιλωΟΥς αυτό το πλυντήριο ρούχων που ανέβασες.

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Χαχα 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου