Προς το περιεχόμενο

Τι μουσική ακούτε τώρα; IX


TamTam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 1,1k
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Τι να πω, λαηβ εμπειρία ζωής 

 

κλονίστηκαν πολλά "πιστεύω" όσον αφορά ψηφιακός vs αναλογικός εξοπλισμός . Τεράστια τα επιτεύγματα και ηχάρα σε όλους όσους έχω δει με kemper , αλλά αυτό το πράμα δεν τον νιώθεις εύκολα . Οστικό κύμα μπροστά στο κάγκελο 

 

  • Like 1

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 hours ago, VangelisV said:

Πολύ καλύτερο απ' ότι περίμενα, σχεδόν άψογη διασκευή, μέχρι τη στιγμή που μπαίνει το σόλο

 

 

Οπως τα λες.

Και παρα το οτι δεν ειμαι πολυ φαν του Πειτζ σολιστικα,ειναι τοσο ωραιο το σολο στο οριτζιναλ που 10 νοτες να αλλαξεις και να το προσσεγγισεις και λιγο περιεργα παικτικα και ηχητικα,το ....σες.

Περα απο αυτο παντως,πολυ ωραιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H ιστορια εχει ως εξης...

Θα ηταν 1993 -94 στο τοτε Jeronimo Groovy καναλι- ειδα αυτο το κλιπ.

Εκτος οτι επαθα πλακα απο τον συνολικο ηχο της μπαντας..νομιζα οτι στα τυμπανα ηταν ο Dennis Chambers.

Βρηκα κ αγορασα ενα διπλο cd τους [Live at red rocks.}

25 χρονια μετα εξακολουθω να ειμαι fan και να τους γουσταρω.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

No orange amps were harmed in the making of this song 

 

 

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, gvour είπε

Οπως τα λες.

Και παρα το οτι δεν ειμαι πολυ φαν του Πειτζ σολιστικα,ειναι τοσο ωραιο το σολο στο οριτζιναλ που 10 νοτες να αλλαξεις και να το προσσεγγισεις και λιγο περιεργα παικτικα και ηχητικα,το ....σες.

Περα απο αυτο παντως,πολυ ωραιο.

Δε με πείραξε τόσο το διαφορετικό σόλο, αλλά τα φάλτσα bends, σηκώματα ότι να ναι, φράσεις χαμηλού κιθαριστικού επιπέδου. Μου φαίνεται σαν one take η δουλειά. Δεν μπορώ να πιστέψω ότι ηχογραφήθηκαν κάμποσα σόλο και αυτό ήταν το καλύτερο για να μπει στο δίσκο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου