Προς το περιεχόμενο

Διακόπτεται ο ήχος


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σημερα στην προβα μου εκανε 3-4 φορες διακοπες ο ηχος της κιθαρας. "Εσβηνε" και μετα επανερχοταν σταδιακα (οπως ακουγεται και στο κλιπ). Τι μπορει να ειναι? Κιθαρα, καλωδιο, ενισχυτης κλπ? 

 

Δεν εχω δυνατοτητα για ενδελεχη ελεγχο, καθως εχω αλλη μια προβα και μετα live. Θα τσεκαρω μονο την κιθαρα στο σπιτι. Και θα χρησιμοποιησω αλλο καλωδιο επομενη προβα.

 

Φωνή_117_s.mp3

 

 

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκινά από τα βασικά,άλλη κιθάρα και άλλο καλώδιο,καρφί στον ενισχυτή,μετα βάζεις στην αλυσίδα την πεταλιερα για να δεις αν έχει χαλάσει κάποιο καλώδιακι η πεταλι ,αν συνεχίσει και το κάνει είναι μάλλον ο ενισχυτής.

 

 

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O τροπος με τον οποιο ο ηχος "σβηνει" και επανέρχεται μου κανει για ενισχυτη.Αν ηταν κιθαρα η πεταλιερα θα κοβοταν πιο αποτομα...

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμενα για ενισχυτης φαινεται ή καποιο πεταλι ισως. Επαφη σε καλωδιο δεν μοιαζει να ειναι. Κιθαρα σιγουρα δεν ειναι (την δοκιμασα σπιτι)

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν οι λαμπες ειναι καινουριες,θα ελεγα οτι ισως να φταιει υγρασια?το παθα κ εγω το προηγουμενο μηνα οπου η υγρασια ειχε βαρεσει κοκκινα στο γκαραζ!

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου