Προς το περιεχόμενο

Relish - Τι αλλο θα βγαλουν...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

22 λεπτά πριν, Στάθης1540724939 είπε

Δεν είναι άσχημο σαν concept αλλα λιγο άσκοπο μου φαίνεται. Όπως και ειπώθηκε πριν , τι θα κάνει κάποιος ο οποίος θέλει διαφορετικό τόνο στο live του; Θα αρχίσει τα ραβε ξύλωνε μπροστά στο κοινό, ή θα έχει μία δευτερη κιθάρα; Γιατι υποτίθεται πως στο live δε χρειάζεσαι 2η κιθάρα αφου έχεις τους μαγνήτες-cipsακια

Kαταρχήν γιατί κολλήσατε όλοι με τα live? Θα σε χάλαγε εσένα αν η κιθάρα που έχεις τώρα στην κατοχή σου είχε αυτό το κολπάκι? θα άλλαζες όσες φορές θέλεις τους μαγνήτες και θα γλύτωνες τα 30αρια στους μάστορες. Στο λάηβ θα πήγαινες πάλι με 2-3 κιθάρες που πας και τώρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, Πνοή και Νύξη said:

Εξερευνήστε λίγο το site και θα δείτε περί τίνος ακριβώς πρόκειται και τι είδους κιθάρες φτιάχνουν. 
 

Dimsonic, τον Beato τον είδα τις προάλλες, κόντεψε να με πάρει ο ύπνος από τα αυτονόητα και τις κοινοτοπίες. Όχι ότι δεν έχω δει ενδιαφέρον βίντεό του. Οπότε ας μην είμαστε ισοπεδωτικοί. Μια δουλειά κάνουν όλοι και βγάζουν καλό μεροκάματο. Άλλοι αγοράζουν, άλλοι όχι. 

 

αν είναι να πάρω κιθάρα απ αυτούς για τους νεωτερισμούς τους παίρνω Parker με κλειστά μάτια...

Το τελευταίο του Beato ναι, ήταν ύπνος, όμως ο άνθρωπος έχει κάνει επιστήμη και είναι μουσικός και παίκτης.

Ο μουσάτος είναι ένας έξυπνος (δεν λέω βλάκας) που έφτιαξε site με μπούρδες και ωραίες λήψεις.

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
1 λεπτό πριν, VangelisV είπε

και θα γλύτωνες τα 30αρια στους μάστορες


Ναι αλλά θα ξόδευες 150άρια για διάφορα σετ...

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικα θα καταλαβαινα τους αφορισμους απο καποιον που την εχει και θα μπορουσε να μας εξηγησει τα υπερ κ τα κατα του οργανου.

Ολα τα αλλα ειναι προσωπικες αποψεις/ θεωριες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
1 λεπτό πριν, dimsonic είπε

Ο μουσάτος είναι ένας έξυπνος (δεν λέω βλάκας) που έφτιαξε site με μπούρδες και ωραίες λήψεις.

Συμφωνώ γενικά. Αλλά δεν θα μου κόψει και το αυγολέμονο να δω κάποιο προϊόν που δεν έχω ξαναδεί ή δεν το έχω τσεκάρει. Εμένα προσωπικά δεν μου αρέσει ούτε η βιντεοληψία του.

Kαι η Πάρκερ είναι χάρμα. Super όργανο. Αν εξαιρέσουμε το βλακ...ε sorry το -ιδιότροπα ρυθμιζόμενο και συλληφθέν ως ιδέα- tremolo system. Και ένα κάρο άλλες κιθάρες. Άλλο όργανο η μία άλλο η άλλη. Εφόσον έχουμε το προνόμιο να μην τις σηκώνουμε οικονομικά, μπορούμε να τις θαυμάζουμε και να τις σχολιάζουμε.

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, VangelisV είπε

Θα σε χάλαγε εσένα αν η κιθάρα που έχεις τώρα στην κατοχή σου είχε αυτό το κολπάκι

Οχι γι αυτο ανέφερα πως "δεν είναι ασχημο σαν concept" , αλλα ο ζυγός κλίνει (κατα τη γνώμη μου)προς το "λιγότερο" πρακτικό και αρκετά φθηνότερο. Και το λιγότερο πρακτικό είναι εντός εισαγωγικών γιατι στην κιθάρα που παρουσιάζεται λαμβάνουμε ως σημείο αναφοράς οτι αυτό είναι όντως πρακτικό, αφεταίρου δεν εχει δοκιμασθεί , άρα ας πουμε οτι είναι πρακτικό. Οι 2-3 κιθάρες δεν είναι απαραίτητα ούτε λάθος ούτε κουραστικό, όπως αντίστοιχα και το βαλε βγαλε των μαγνητών βέβαια . Είναι υποκειμενικό, προσωπικά το θεωρώ άσκοπο. Ή καλύτερα ο σκοπός του πιστεύω πως είναι να φτιάξουμε ένα πρωτοποριακό concept να πουλήσει όσο πουλήσει. Απο την άλλη αυτό μακάρι να είναι η αφετηρία για καινούριο σχεδιασμό στην ηλεκτρική κιθάρα. 

ps τα πολλαπλά 20-30ευρα ίσως είναι ένα καλό κίνητρο να πιάσει κανείς μόνος του κατσαβίδι και κολλητήρι, δεδομένου πως δεν είναι απαγορευτικό για κάποιον αρχάριο με τέτοιες ασχολίες, όπως αντίστοιχα είναι ο υπολογισμώός του σπειρωματος στο μαγνήτη για να επιτύχουμε τη σωστή αντίσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, Πνοή και Νύξη said:

Συμφωνώ γενικά. Αλλά δεν θα μου κόψει και το αυγολέμονο να δω κάποιο προϊόν που δεν έχω ξαναδεί ή δεν το έχω τσεκάρει. Εμένα προσωπικά δεν μου αρέσει ούτε η βιντεοληψία του.

Kαι η Πάρκερ είναι χάρμα. Super όργανο. Αν εξαιρέσουμε το βλακ...ε sorry το -ιδιότροπα ρυθμιζόμενο και συλληφθέν ως ιδέα- tremolo system. Και ένα κάρο άλλες κιθάρες. Άλλο όργανο η μία άλλο η άλλη. Εφόσον έχουμε το προνόμιο να μην τις σηκώνουμε οικονομικά, μπορούμε να τις θαυμάζουμε και να τις σχολιάζουμε.

πρόσεχε τα λόγια σου!:classic_ohmy:

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου