Προς το περιεχόμενο

Relish - Τι αλλο θα βγαλουν...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, dimsonic είπε

ναι ε?

και πόσο κάνουν τα σετάκια των ελβετώνε? 150? :classic_cool:

άσε που ο κόσμος θέλει σιγουράκια να δοκιμάζει dimarzio, sd, emg κλπ...

 


Και τα Fender σετάκι, καλά είναι

image.png.ba5748208d40b796d4df30e54d91b911.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, Tamtam said:


Και τα Fender σετάκι, καλά είναι

 

Το jack είναι σε λάθος θέση.

Θα βρίσκει το καλώδιο στον κάλο.

  • Χαχα 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

Ενδιαφέρον το βρήκα, αλλά όχι τίποτα τόσο πρωτοποριακό.

Αν συνδύαζαν αυτό το συστηματάκι με αυτό ...

 

 

... θα ήταν ακόμα πιο ενδιαφέρον και σαφώς πιο ευέλικτο.

 

κι ομως το εχω δει το συστημα αυτο πανω σε κιθαρα, σε εργοστασιακο μοντελο παραγωγης (δεν μιλαω για customια) δeν θυμαμαι ακριβως τι ηταν (ibanez??) αλλα με ενα μαγνητη αν θυμαμαι καλα πρεπει να ηταν δεκαετια 70 θυμαται κανεις τιποτα?

Superfunk????

Thank God for the rain....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, qesh είπε

 πρεπει να ηταν δεκαετια 70 θυμαται κανεις τιποτα?

Superfunk????

Αν είναι δεκαετία 70 μάλλον άλλος συμφορουμίτης θα το θυμάται 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βρήκα πολύ ενδιαφέρον και σαν ιδέα και σαν υλοποίηση (η καλύτερη μέχρι στιγμής).

Συμφωνώ ότι από κάπου ξεκινάνε οι ιδέες και κάποια στιγμή γίνονται πρότυπα, ελπίζω να το αντιγράψουν και άλλες εταιρείες.

Θα κάνει καλό και στην τσέπη μας και στον διαθέσιμο χώρο μας και στον πλανήτη.

 

Τώρα κάτι δεν μου άρεσε στον ήχο ,ίσως ο τρόπος ηχογράφησης, ίσως τα δάχτυλα του συγκεκριμένου, δεν ξέρω, δεν ψήθηκα.

 

Το πρόβλημα με όλους τους youtubers είναι ότι προσπαθούν να βγάζουν συχνά βίντεο ακόμα και όταν δεν έχουν κάτι να πούνε, προφανώς για να κρατάνε το κοινό τους. Το αποτέλεσμα είναι τα μισά και βάλε να είναι αδιάφορα.

Δεν παραπονιέμαι, τζάμπα είναι και έχει τύχει να παρακολουθήσω βίντεο πριν 2 χρόνια που βαριόμουνα τότε και με έσωσε πριν λίγους μήνες.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Πνοή και Νύξη είπε

Ούτε 5χίλιαρα έχουν ούτε απευθύνονται (μόνο) σε συλλέκτες/bedroom players. Άσε που πολλές φορές αυτοί είναι και πολύ καλύτεροι παίκτες αλλά και πιο ανοιχτόμυαλοι. 

Και αρκετοι δινουν πολυ περισσοτερο χρημα για οργανα, απο τους "επαγγελματιες".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και βλεπω να γινεται πολυ λογος για την γρηγορη αλλαγη μαγνητων.

Βρισκεις τους μαγνητες σου και τελος.

Εισαι επαγγελματιας? Εχεις μια στημενη καλα για γκαζια, τουτεστιν με διπλους, και μια για καθαρα, τουτεστιν με μονους (στουντιακα αυτο, αφου για λαιβ εχεις μια στημενη και για τα δυο, τουτεστιν και διπλο και μονους - μη πω και για τα τρια, δλδ και piezo για ακουστικ ή καμια με synth), αντε και κανα δυο κιθαρες ακομα με ιδιαιτερο ηχο για το στουντιο ... αντε σαν λαρτζ και μια για drop κουρδισματα.

Μαγνητες παντα ιδιοι. Ο ηχος σου γινεται πιο προσωπικος και αναγνωρισιμος (συν το παιξιμο σου) σε οτι στυλ και να παιξεις. Συν οτι ξερεις να τον μανιπιουλαρεις οπως θελεις και αναλογα την περιπτωση.

Ποιος αλλαζει μαγνητες σαν τα πουκαμισα και γιατι? 😀

Μονο για πειραματα. Και για να κανεις πειραματα θα δωσεις τοσα λεφτα?

Παλια οταν ψαχνομουν ειχα μια strat και της αλλαζα pickguard φορτωμενα διαφορετικα. Μετα πουλησα οτι δεν ηθελα, κρατησα λιγα και οτι χρειαζομουν μονο και τελικα δεν ξοδεψα μια περιουσια σε τσαμπα πραγματα. Μικρη χασουρα για πειραματα με μεγαλο αποτελεσμα.

Επεξεργασμένο από Spyros Delta
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, Spyros Delta said:

 

Βρισκεις τους μαγνητες σου και τελος.

 

 

Και πώς τους βρίσκεις χωρίς να τους αλλάξεις μερικές δεκάδες (για κάποιους εκατοντάδες) φορές?

Εγώ δεν έχω αλλάξει ποτέ πάντως.

Το θέμα είναι στην ευελιξία απ' ότι καταλαβαίνω.

Πας με την κιθάρα και μερικούς μαγνήτες στο στούντιο.

Φοράς ένα p-90 και ένα διπλό, μετά βάζεις ένα μονό και ένα διπλό, μετά έναν κούκο μονό, κούκο διπλό, πυραμίδα, ασανσέρ, μαμμούθ με μπαλαντέρ, σου σκάει ένα φούλ του άσσου με ρηγάδες, κάνεις και καμιά μπλόφα, τους τα παίρνεις και "γειά σας".

  • Χαχα 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Και πώς τους βρίσκεις χωρίς να τους αλλάξεις μερικές δεκάδες (για κάποιους εκατοντάδες) φορές?

Εγώ δεν έχω αλλάξει ποτέ πάντως.

Το θέμα είναι στην ευελιξία απ' ότι καταλαβαίνω.

Πας με την κιθάρα και μερικούς μαγνήτες στο στούντιο.

Φοράς ένα p-90 και ένα διπλό, μετά βάζεις ένα μονό και ένα διπλό, μετά έναν κούκο μονό, κούκο διπλό, πυραμίδα, ασανσέρ, μαμμούθ με μπαλαντέρ, σου σκάει ένα φούλ του άσσου με ρηγάδες, κάνεις και καμιά μπλόφα, τους τα παίρνεις και "γειά σας".

Εκανα edit και προσθεσα πως

Ε οχι και εκατονταδες, ουτε καν δεκαδες

Εγω οταν παω στουντιο ρωταω τι θα γραψω και αναλογα παιρνω.

Συνηθως μια ηλεκτρκη, αντε δυο (οταν πληρωνουν καλα και για κουβαλημα - υπολογιζουμε αν εχουμε και ακουστικη και 12χορδη) φτανουν.

Επεξεργασμένο από Spyros Delta
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου