Προς το περιεχόμενο

Relish - Τι αλλο θα βγαλουν...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

On 4/16/2019 at 7:11 PM, odis13 said:

Οι Relish εχουν οντως ενδιαφερουσα κατασκευη με τον αλουμινενιο σκελετο κλπ, νομιζω τις εχουμε ξανασυζητησει εδω μεσα. Η τιμη τους ειναι ψηλη, αλλα λογικη θα ελεγα για το τι ειναι - και προφανως δεν ειναι για τον καθενα. Θα συμφωνησω οτι η συγκεκριμενη βεβαια ειναι ολιγον τι fugly. 

Οσο για τους swappable μαγνητες, προσωπικα θα συμφωνησω παλι με τον dimsonic στο οτι ακουγεται μεν καλο στα χαρτια αλλα in practice...αστο καλυτερα. Και δεν ειναι και καινουριο - το εχουν δοκιμασει και αλλοι. Η Gibson πριν απο καμια δεκαρια χρονια θυμαμαι εβγαλε μια les paul με quick-swapping pickup system απο το πισω μερος, αλλαζες μαγνητες χωρις soldering iron και χωρις να βγαζεις χορδες. Ηταν και σχετικα reasonably priced, ερχοταν με πολλαπλα σετ μαγνητες και εγραφε και Gibson στο headstock.

Ε, και πηγε απατη σε χρονο ρεκορ.😂

 

 

Εdit: Λεγοταν Gibson Les Paul PushTone, για οποιον θελει να την ψαξει. 

Αυτό. Ενώ είναι ενδιαφέρον να βλέπεις κάποιον να προσπαθεί να καινοτομεί, προσωπικά δε θα έδινα 5 χιλιάρικα εδώ και όχι 5 χιλιάρικα σε μια Gibson/Fender/Prs.. ή και σε 2 αν όντως χρειάζεται κανείς διαφορετικούς μαγνήτες. 

 

Η αγορά της κιθάρας είναι συναισθηματική αγορά. Μπορεί η Relish να είναι η πιο "έξυπνη", μοντέρνα και καλοφτιαγμένη κιθάρα που μπορεί να κάνει κανείς. Εξακολουθώ να θέλω μια Les Paul, επειδή μια φορά είδα τον Gary Moore να παίζει μία και τώρα θέλω και εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου