Προς το περιεχόμενο

[VIDEO] Η κιθάρα μου δεν είναι τόσο καλή για εγγραφή σε studio, τι να κάνω?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 hours ago, dimsonic said:

παρενθετικά και πάντα με το θάρρος της γνώμης μου δεν μου αρέσει να χρησιμοποιείται ο χώρος (που φυσικά με φιλοξενεί) για προώθηση εμπορικών και προσωπικών επιδείξεων από μέλη που δεν θέλουν να συμμετέχουν πέραν τούτου στην κοινότητα.

Θα μου πείτε, επιλογή τους... ΟΚ. Αποψή τους, αποψή μου.

 

να μην ξεχνιόμαστε κι όλας...

το να πετάς σε ένα φόρουμ όπου δεν συχνάζεις ένα link για να μαζέψεις μερικά hits εμένα μου κάθεται κάπως...

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως δεν διεκρινα ειρωνια απο μερους μας, ετσι και δεν διακρινω σνομπαρισμα απο πλευρας του δημιουργου του θεματος. Κρινω μονο απο το παρον θρεντ και δεν ξερω τι εχει προηγηθει και εαν εχετε προηγουμενα καποιοι μαζι του.

 

Θεωρω οτι ειναι επιλογη του να μην απαντησει. Εχει το δικαιωμα.

Γιατι, ο αλλος φιλος συμφορουμιτης που τακτικα ποσταρει βιντεο του περι στιχουργιας, γλιτωσε τις ειρωνιες καποιων, παρολο που συμμετειχε στην συζητηση-σχολιασμο?

 

Βλεπω το ολο θεμα καλοπροαιρετα.

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, dimsonic said:

 

να μην ξεχνιόμαστε κι όλας...

το να πετάς σε ένα φόρουμ όπου δεν συχνάζεις ένα link για να μαζέψεις μερικά hits εμένα μου κάθεται κάπως...

 

Και με αυτο συμφωνω. Αλλος το κανει για να ανεβασει μια προσφορα απο το μαγαζι του. Αλλος το κανει για να βρει καμια μπαντα να παιζει. Αλλος το κανει για να λυσει τις αποριες που εχει. Αλλος το κανει επειδη δεν εχει τι αλλο να κανει. So what?

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, ioannisanastassakis είπε

Για όποιες διευκρινίσεις, αλλά και για να στείλετε τις ερωτήσεις σας να απαντηθούν σε επόμενο βίντεο, μη διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μου στο email: [email protected]

 

Τα λέμε την επόμενη φορά!

Φιλικά,

Ioannis Anastassakis

 

Ioannis Anastassakis - The Art of Learning Guitar


@dimsonic

δεν μου αρέσει να χρησιμοποιείται ο χώρος (που φυσικά με φιλοξενεί) για προώθηση εμπορικών και προσωπικών επιδείξεων από μέλη που δεν θέλουν να συμμετέχουν πέραν τούτου στην κοινότητα.


Ντιμσόνικ, γιατί το λες αυτό;
Διερωτώμαι δηλαδή.

Ειλικρινά τώρα, προσβάλλονται επιλεκτικά ορισμένοι (sic) και όχι όσοι ακούμε όσα ακούμε για φόρμες και κυριλίκια, επειδή δεν τα παίρνουμε και σοβαρά; 
Χαλαρώστε.

Ένας σωστός δάσκαλος, θα κοίταζε πρώτα να εξακριβώσει τι δεν πάει καλά - μπορεί να μην φταίει η κιθάρα, surprise! ,μπορεί ο ηχολήπτης, μπορεί το ότι δεν μελετάς πολύ, μπορεί το ότι δεν γνωρίζεις ίσως αρκετά για τον ήχο που θες να φτιάξεις, χίλια-δυο μπορεί!
Και πάλι, δεν έρχεται να σου πει ότι "αν σου φταίει η κιθάρα, αν ΝΟΜΙΖΕΙΣ ότι σου φταίει η κιθάρα (κι αφού θα έχεις αποκλείσει βάσιμα κάποιο από τα προηγούμενα), πούλα την αυτή και πάρε μια άλλη. Όοοχι, φίλοι μου.
Εδώ σου λέει ότι πρέπει να αγοράσεις ΚΑΙ μια άλλη, μια "καλή" ασούμε, για να την κυκλοφορείς κάθε γιορτή και Κυριακή σαν χαζοκυριλέ κλαρινογαμπρός.


 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
30 minutes ago, fusiongtr said:

 

 

Και μάλιστα με παραδείγματα του στυλ, η προπόνηση με φόρμα που σε βοηθάει για επιδόσεις, αλλά και κοστούμι.

Εγώ θα τον ρωτούσα το εξής.
 

Μια χαρα τα λέει , για τις φόρμες και τα κοστόυμια. 

Για τις κιθαρες δεν ξέρω .

 

Και εγω πάω στο γυμναστηριο με φορμες, χτιζω κορμί και μετα τα μεσάτα κοστούμια μου κάθονται κουτί,  τι δεν καταλαβαίνεις; 😛

  • Like 1
  • Χαχα 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολοι ειμαστε για καποιον λογο εδω μεσα. Περαστικοι και μη, ανιδιοτελεις και μη, επαγγελματιες και μη, αξιζουμε πιστευω την ιδια αντιμετωπιση και σεβασμο. 

 

4 minutes ago, dimsonic said:

nothing.

Δεν συμφωνώ.

 

Εαν ολοι συμφωνουσαμε δεν θα ειχε αξια η συζητηση. Δεν θα υπηρχε καν φορουμ. Χαιρομαι πολυ, λοιπον, που διαφωνουμε :classic_smile:

  • Like 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Tamtam said:


@dimsonic


Ντιμσόνικ, γιατί το λες αυτό;
Διερωτώμαι δηλαδή.
 

το λεω γιατί αν είσαι δάσκαλος και έχεις κάτι να πεις (χρήσιμο) το λες.

Αν δεν έχεις, φτιάχνεις ένα κανάλι, φτιάχνεις βίντεο με θέμα ότι δεν σου φταίει η κιθάρα σου αλλά πρέπει να έχεις κιθάρα φόρμα και κιθάρα φράκο για να παίζεις σωστά...

και επειδή αυτά δεν υπάρχει περίπτωση να σταυρώσουν χιτ το βάζεις και όπου βρεις.

 

Τεσπα, το ξέρω είμαι στραβόξυλο, και ναι θυμάμαι ότι η ίδια συζήτηση έγινε πριν δυό ή τρία χρόνια με την συμμετοχή του op και είχε καταλήξει πάνω κάτω στα ίδια.

Και ούτε είχα σκοπό να συμμετάσχω στο νήμα αυτό, αλλά συμμετείχα και μόνο όταν άλλα μέλη εξέφρασαν παρόμοια "απορία" ή "δυσφορία"

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
6 ώρες πριν, dimsonic είπε

μετα απο 40 χρονια λυθηκε κι αυτη η απορία μου....

 

3 ώρες πριν, Tamtam είπε

Χίλιες φορές οι εκπαιδευτικές παρωδίες του Steve T

 

 

Ρε συ Δημήτρη και Μιχάλη, αν αυτά δεν είναι ειρωνικά σχόλια σε βαθμό προσβολής τότε τί είναι; Όταν ειρωνεύεσαι κάποιον, το πιο ευγενικό που έχει να κάνει, φυσικά, είναι να σε σνομπάρει. Τι περιμένατε δηλ.; Πόσοι είναι οι εγγεγραμμένοι στο forum που δεν συμμετέχουν καν, και μόνο παρακολουθούν; Ή μήπως δεν έχουν αυτό το δικαίωμα; Ή μήπως γιατί σιγά-σιγά γινόμαστε ένα γεροπαράξενο παρεάκι με inside jokes και φαγωμάρες όπου φυσικά τι να ποστάρει κάποιος και πώς να σχολιάσει; Αν φοβάται ότι θα τον αρπάξουμε απ' το σβέρκο το πολύ ή θα αρχίσουμε τα "αστειάκια" για να ελαφρύνουμε το κλίμα.

@fusiongtr είπα ότι δεν θα σχολιάσω το περιεχόμενο του video και εμμένω σε αυτό. Συμφωνώ και με τους περισσότερους και με εσένα ως προς τις ενστάσεις τους όσον αφορά το βίντεο. Και με τον Dimsonic και με τον Tamtam που τρωγώμαστε τον τελευταίο καιρό. Που συμφωνούμε στο ΤΙ αλλά διαφωνούμε στο ΠΩΣ.

 




 

  • Like 4

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, dimsonic είπε

το λεω γιατί αν είσαι δάσκαλος και έχεις κάτι να πεις (χρήσιμο) το λες.

Αν δεν έχεις, φτιάχνεις ένα κανάλι, φτιάχνεις βίντεο με θέμα ότι δεν σου φταίει η κιθάρα σου αλλά πρέπει να έχεις κιθάρα φόρμα και κιθάρα φράκο για να παίζεις σωστά...

και επειδή αυτά δεν υπάρχει περίπτωση να σταυρώσουν χιτ το βάζεις και όπου βρεις.

 

Τεσπα, το ξέρω είμαι στραβόξυλο, και ναι θυμάμαι ότι η ίδια συζήτηση έγινε πριν δυό ή τρία χρόνια με την συμμετοχή του op και είχε καταλήξει πάνω κάτω στα ίδια.

Και ούτε είχα σκοπό να συμμετάσχω στο νήμα αυτό, αλλά συμμετείχα και μόνο όταν άλλα μέλη εξέφρασαν παρόμοια "απορία" ή "δυσφορία"


Ρητορική ήταν η ερώτηση - γι' αυτό έβαλα την αγγελία (αν έχω λάθος διορθώστε με) του πάνω από το ερώτημά μου.

Επεξεργασμένο από Tamtam
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου