Προς το περιεχόμενο

Πόσες κιθάρες χρειαζόμαστε πραγματικά?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύς λόγος γίνεται τελευταία για φόρμες γυμναστικής και κοστούμια.

Κατά σύμπτωση, πέτυχα αυτό το κατά την γνώμη μου πολύ ωραίο βίντεο.

Γιατί είναι ωραίο?

Γιατί απαριθμεί κάποια υπέρ και κατά σχετικά με το αν κάποιος που έχει πολλές κιθάρες τις χρειάζεται πραγματικά, χωρίς όμως να παίρνει θέση.

 

Ποιά είναι η γνώμη σας για το βίντεο?

Και ποιά είναι η γνώμη σας για το θέμα?

 

 

  • Like 2

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εγώ θα ήθελα σίγουρα 5-6. Πόσες χρειάζομαι; 1 Tele και μια HSS Strat.

 

Αν έπρεπε να έχω μόνο μία, θα ήταν η Tele που έχω τώρα. Αλλά αυτό μου φαίνεται λίγο τρομακτικό 😁

 

Ωραίος ο τύπος στο video, δεν τον ήξερα.

  • Like 1

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παράθεση

Πόσες κιθάρες χρειαζόμαστε πραγματικά?

Όσες θέλω, λογαριασμό θα σου δώσω?

 

Αν την ερώτηση την κάνει η γυναίκα σου τότε η απάντηση προφανώς αλλάζει σε "Όσες θέλεις εσύ μωρό μου θα έχω"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια strat μια tele και μια τυπου 335 για μενα ειναι comple.σιγουρα παιζω και διαφορετικα με την καθε μια αλλα και διαφορετικα πραμματα σαν χομπιστας που ειμαι.αν ειμουν pro ιιιιισωωωςς και να την εβρισκα με μια κιθαρα αν ειχα ενα στυλ και μονο,αλλα και παλι υπαρχουν αλλοι τοσοι που δεν ειπε που σιγουρα εχουν γραψει η παιζουν παντα με πιο πολλες απο μια κιθαρες

  • Like 1

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, funkysoul said:

υπαρχουν αλλοι τοσοι που δεν ειπε που σιγουρα εχουν γραψει η παιζουν παντα με πιο πολλες απο μια κιθαρες

 

Θεωρώντας ότι οι περισσότεροι έχουν πολλές κιθάρες, έκανε αναφορά σ' αυτούς που έχουν λιγότερες.

Όμως είπε και τα καλά του να έχεις μια, αλλά και τα καλά του να έχεις πολλές.

Το θεωρώ ένα από τα καλύτερα βίντεο σχετικά με το πώς πραγματεύεται κανείς κάποιο θέμα, και μακάρι να ήταν όλα σ' αυτό το στυλ.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, fusiongtr said:

 

Θεωρώντας ότι οι περισσότεροι έχουν πολλές κιθάρες, έκανε αναφορά σ' αυτούς που έχουν λιγότερες.

Όμως είπε και τα καλά του να έχεις μια, αλλά και τα καλά του να έχεις πολλές.

Το θεωρώ ένα από τα καλύτερα βίντεο σχετικά με το πώς πραγματεύεται κανείς κάποιο θέμα, και μακάρι να ήταν όλα σ' αυτό το στυλ.

σοβαρό βίντεο.

όχι σαν κάτι άλλα...

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο λογος που θα αναζητουσα παραπανω απο μια κιθαρα θα ηταν, κατ' αρχην, οι διαφορετικοι τονοι που θα εδινε η καθε μια. Οπωσδηποτε μια stratocaster και μια κιθαρα με διπλους μαγνητες οπως ειναι η prs. Με τις δυο αυτες ειμαι καλυμμενος σε ο,τι ηχο θελω να βγαλω.

 

Εαν μου εβαζαν το μαχαιρι στον λαιμο, θα επελεγα ισως μονο τη στρατ, διοτι παρολο που η prs βγαζει πιο πολλους ηχους, δεν μπορει βγαλει ηχο στρατ.  

 

Ισως, παλι, να επελεγα μονο την prs.

 

Η telecaster θα τις εκανε ολες περα εαν ηταν βολικοτερο μανικι και μικροτερο βαρος. Τη θεωρω ως το πιο απλο και "αγνο" οργανο. Και με τον καλυτερο ηχο για τη δουλεια που το θελω.

 

Βασικα τις θελω ολες και αλλες τοσες. 

 

Βασικα τις εχω.

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου