Προς το περιεχόμενο

Προβλημα στην εγκατασταση Driver για το Boss Gt-1 (windows 7)


Alter

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Πηρα αυτη την εβδομαδα το Boss Gt-1, αλλα δεν καταφερνω να εγκαταστησω το driver στα windows 7 (ultimate edition), δεν δουλευει επειδη δεν ειναι digitally signed. Το εχει αντιμετωπισει κανεις και λυσει αυτο το προβλημα? Μου εκανε εντυπωση εν ετι 2019, ειμαι στο τσακα να το επιστρεψω thomann.

 

Καταφερε κανεις η να βρει digitally signed driver η να απενεργοποιησει το τσεκ των windows για τα driver? Οτι δοκιμασα μεχρι τωρα δεν δουλεψε (run εντολη, administrator tools, f8 για εκκινηση χωρις τσεκ driver κτλ,,)..

 

Πως γινεται να πουλανε κατι που δε συνδεεται καν στα windows? δεν ειναι και κατι περιπλοκο...

Επεξεργασμένο από Alter
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

1. Βεβαιώσου πως τα Windows είναι ενημερωμένα.

2. Απεγκατέστησε τους drivers της GT-1 που πιθανό εγκαταστάθηκαν λάθος από τις προσπάθειες που έκανες.

    Την απεγκατάσταση να την κάνεις με το πρόγραμμα που σου παρέχει η Boss.

3. Εγκατέστησε τους drivers εκ νέου, ακολουθώντας τις οδηγίες.

 

Σχετικό link εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

τα εχω κανει αυτα αρκετες φορες, to προβλημα ειναι παντα οτι ο driver δεν γινεται δεκτος γιατι δεν ειναι digitially signed. Δεν περναει δηλαδη το τσεκ των windows και δεν καταφερα να το απενεργοποιησω μεχρι τωρα...

 

Μονο με αυτο το προγραμμα γινεται, αλλα δεν αναφερει πουθενα το συγκεκριμενο προβλημα..

 

επισης firmware και driver ειναι οι τελευταιες εκδοσεις

Επεξεργασμένο από Alter
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτός δεν το έλυσε το πρόβλημα, αλλά δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις όλες τις λύσεις που του προτάθηκαν (αν δεν το έχεις ήδη κάνει).

 

https://www.vguitarforums.com/smf/index.php?topic=21123.0

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

δυστυχως το εχω δοκιμασει το δευτερο και τριτο δεν δουλεψαν... 🙂 βεβαια με reboot παντα.. Μαλλον ειναι υπερβολικα παλιο το pc παρολο που εχει service pack 2 νομιζω..  Ευχαριστω για τη βοηθεια παντως!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Τελικα ενω δεν εγινε ποτε η εγκατασταση του driver (εκανα παντα uninstall), to tone studio το βλεπει κανονικα οποτε ο στοχος επετευχθει με καποιο μυστηριωδη τροπο!! Παμε για ηχους τωρα.. 😉

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου