Προς το περιεχόμενο

Marshall Dsl20cr vs EVH 5150III LBXII 15Watt


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Επειδή έχω παίξει με τον Sheriff, δύσκολα πας χωρίς πετάλι σε αυτά που θέλει ο φίλος και μάλιστα χωρίς αρκετά γκαζάτο overdrive... Ήταν ο λόγος που πήρα το Kraken αντί για αυτό.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, BillTrantos said:

Επειδή έχω παίξει με τον Sheriff, δύσκολα πας χωρίς πετάλι σε αυτά που θέλει ο φίλος και μάλιστα χωρίς αρκετά γκαζάτο overdrive... Ήταν ο λόγος που πήρα το Kraken αντί για αυτό.

maiden συνταγή

jmp 50 τέρμα, modded

4x12 greenbacks

boost με mxr od, το οποίο ύστερα έγινε custom pete cornish ...είναι κλειδί στον κλασσικό metal ήχο

dimarzio super distortion μαγνήτες.

 

Ο Sheriff είναι πολύ κοντά σε plexi, imo ότι πρέπει.

O Kraken νομίζω ταιριάζει περισσότερο σε μοντέρνα παιξίματα, πιο scooped και άμεσος, αλλά όχι ότι δεν κάνει τη δουλειά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Moddαρισμένο JMP με Sheriff καμία σχέση δυστυχώς, το Sheriff είναι ένα κλασικό Plexi μηχάνημα που θέλει ένταση για να βγάλει γκάζια και ένα πετάλι σαν αυτό που αναφέρεις. 

 

Γενικά πλέον δεν πάω ποτέ να πιάσω τον ήχο ενός κιθαρίστας 1:1, το βρίσκω ανούσιο, αλλά σε γενικές γραμμές metal με Sheriff έτσι απλά δεν παίζεις. Θες ένα overdrive, ηχεία για γκάζια και ένταση. Ο OP ζητάει μικρό ενισχυτή για να παίζει σπίτι, οπότε νομίζω ότι αδίκως συζητάμε για τον συγκεκριμένο ενισχυτή.

 

Επίσης το Kraken ειδικά στο πρώτο κανάλι του δεν είναι καθόλου scooped, όχι ότι το δεύτερο είναι, απλά έχει γεμίσει το YouTube με djentlemen που παίζουν τσούγκα τσούγκα με 8χορδες και έχουν διαιωνίσει αυτόν τον αστικό μύθο για το Kraken. 

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα εδώ που τα λέμε,

σπίτι και λάμπα και μέταλ δεν πάνε μαζί 😁

Ένταση ακούτε όχι preamp dist.

'Κανα Kemper ή Axe fx 1000 φορές, μπορεί να βρει το πρώτο Axe fx σε λογική τιμή και να 'ναι άρχοντας το παιδί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, sharpshooter είπε

Τώρα εδώ που τα λέμε,

σπίτι και λάμπα και μέταλ δεν πάνε μαζί 😁

Ένταση ακούτε όχι preamp dist.

'Κανα Kemper ή Axe fx 1000 φορές, μπορεί να βρει το πρώτο Axe fx σε λογική τιμή και να 'ναι άρχοντας το παιδί.

 

Έχω την GT1000, πολύ πρακτική και ευέλικτη αλλά στο αυτί μου κάτι λείπει. Προτιμώ να παίζω με τον dsl40, και σπίτι και live. Βεβαια όλη η μαγεία είναι όταν υπάρχει η ανάλογη ένταση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, sharpshooter είπε

σπίτι και λάμπα και μέταλ δεν πάνε μαζί 😁

 

εγώ μπορώ ρε συ 🤟😁. Λαμπάτο Victory V30 , πεταλάκια , καμπίνα engl 1x12 . Μη σας πω ότι στο 1-1.5 στο volume μ αρέσει και καλύτερα από δυνατά ( πχ 2-2.5 )

Επεξεργασμένο από Rebel_Of_South

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου