Προς το περιεχόμενο

Τι θα κάνετε το Πάσχα;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator

Ταξιδεύετε; Πάτε στο πατρικό σας ή κάθεστε στ' αυγά σας;

Για κάποιο λόγο εγω σχεδόν πάντα κάνω Πάσχα με γονείς κι αδέρφια.

Πολλές φορές δεν είναι και το πιο ευχάριστο. Ο κόσμος δεν είναι αρμονικά πλασμένος.

Μια φορά έκανα στην Σίφνο μόνος και πέρασα την Ανάσταση ακούγοντας τα ρέκβιεμ του Τρίτου προγράμματος σε ένα δωματιάκι μακρυά απο τον κόσμο, σε απόλυτη ησυχία και κατάνυξη αγνοώντας τι γινότανε γύρω. Την Κυριακή έφαγα λίγο αρνί στο πόδι σε κάποιο μπαρ στην θάλασσα ακούγοντας soul και reggae. Ηταν απόλαυση.

Νομίζω είναι και το μόνο αξιομνημόνευτο Πάσχα μου. Εσείς;

  • Like 2

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αναγκαστικά στα πάτρια λόγω mama (...and dog) sitting.

Μετα βίας μπορώ να θυμηθώ ένα Πάσχα εκτός σπιτιού και πάλι όταν ήμουν 10 ετών οικογενειακά σε ταξίδι.

Το πιό αξιομνημόνευτο Πάσχα μου ήταν κάποτε γύρω στο 1973 ή 1974 που είχα αγοράσει ταυτόχρονα το Jesus Christ Superstar το Deep Purple Made in Japan και το Lou Reed Rock 'n Roll animal

 

  • Like 2

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδι της πολης, καθε πασχα λαχταρουσα να παω στο χωριο των γονιων, με παππουδες και παρεα, να ψηνουμε και να τρωμε ολη μερα κοντα στη φυση. Εχω συνδυασει την ημερα αυτη με την απολυτη ησυχια οπου ακουγονται μονο τα πουλια και τα καρβουνα που καιγονται.

 

Στην παρουσα φαση που ειμαι εγω ο γονιος, φροντιζω ωστε τα παιδια μου να αποκτησουν αντιστοιχα βιωματα. Μενω και εκτος πολης, και ειναι πολυ πιο ευκολο.

 

Αρα, την κυριακη θα ειμαστε στο χωριο, στον καμπο της μεσσαρας, με οικογενεια και φιλους. Το φρεσκο κρασι θα ρεει αφθονο.

  • Like 2

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθωντας να νιωσουμε λιγο απο το μαρτυριο του θεανθρωπου ..το μενου εχει νηστεια κ προσευχη 40 μερες στο κρεας κ το σεξ , καθε απογευμα εκκλησια ενω ολη μερα στο σπιτι παιζουμε Πετρο Γαιτανο.

 Καλη Ανασταση σε ολους

Επεξεργασμένο από vagelism
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

XρονιΑ τωρα στα πατρια εδαφη στην Κερκυρα. Με τον καιρο η πολυκοσμια (πασχα στην Κερκυρα ειναι σαν να προσπαθεις με το αυτοκινητο να μπεις στο συνταγμα σε ημερα απεργιας μετρο και με διαδηλωσεις συνδηκαλιστων ΔΕΗ)  με κουρασε. Ετσι φετος Αθηνα, εξαλλου λογω τεκνου εχω αρκετη φασαρια μεσα στο σπιτι, δεν χρειαζομαι και αλλη.

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νηστευουν οχι τις 40, αλλα τις υπολοιπες 325 ημερες του ετους. Και αυτο στην καλυτερη που δεν εχουν παιδια...

Επεξεργασμένο από gkourmoul1
  • Χαχα 4

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, vagelism είπε

Προσπαθωντας να νιωσουμε λιγο απο το μαρτυριο του θεανθρωπου ..το μενου εχει νηστεια κ προσευχη 40 μερες στο κρεας κ το σεξ , καθε απογευμα εκκλησια ενω ολη μερα στο σπιτι παιζουμε Πετρο Γαιτανο.

 Καλη Ανασταση σε ολους

Στο φαΐ και στο μαμησι ο Θεός δεν κάνει κρίση. 

  • Χαχα 5

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου