Προς το περιεχόμενο

Τι θα κάνετε το Πάσχα;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φετος θα συνδυάσω εκδρομή και εργασια.

ΠΣ σε ξενώνα μεσα στη φύση και κοντά σε μοναστήρι και Κυριακή σε δημο πολης που διοργανώνει εορταστικό λαιβ.

Μαρεσει όμως το πασχα στο σπίτι μου οικογενειακά με σουβλα κλπ

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φετος εχει bella Napoli το προγραμμα (και παμφθηνη και μαμω πολη, ασε που μετα σου φαινεται η Αθηνα ...Ζυριχη 🤣,τοσο χαος και αναρχια εχει).  

 

Παντα εξωτερικο παω το Πασχα,ετσι αποφευγεται η ταλαιπωρια μου (καθοτι ειμαι αθεος ολη αυτη η θρησκευτικοβαλκανιλα μου πεφτει βαρΓια  ενω η τσικνα και η  υποχρεωτικη "διασκεδαση" ειναι ο χειροτερος εφιαλτης μας οικογενειακως)  και αναπνεω ,εστω και για  λιγο  ,λιγο δυτικο πολιτισμο.

 

Ετσι κι αλλιως ειμαι βερος Αθηναιος οποτε χωρΓιο δεν εχω να παω :classic_biggrin: 

 

Καλο Πασχα παντως σε ολους οσους πιστευουν!

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 4

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι αρχιζει απο γ...

Γαϊτάνος γιες γιελοου τζακετς γιεγιε τραγουδια

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
50 λεπτά πριν, Superfunk είπε

Φετος εχει bella Napoli το προγραμμα

Ω τι σύμπτωσις, κι εγώ Νεάπολλη (city, με δύο λου). Πατρικό, μπαρμπάδες κλπ. Από τότε που "φύγαν" οι παππούδες ξενέρωσαν τα Πάσχα-τα (20κάτι χρόνια πριν...). Δυστυχώς το Πάσχα στην (ελληνική)πόλη απέχει παρασάγγας από οτιδήποτε κοντινό στο "πολύ ωραία", εκτός αν είναι εξωτερικό (οπότε δεν είναι και Πάσχα). Με τρία ξενιτεμένα αδερφια (αθροιστικά) σε Αγγλία, Γερμανία και Γαλλία αντίστοιχα, χτυπάω το κεφάλι μου που δεν κλείσαμε εγκαίρως κάτι από αυτά. Next time.

Καλές γιορτές, χαμηλά τη χοληστερίνη και προσοχή στους δρόμους.


 

  • Like 2

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Πνοή και Νύξη είπε

χτυπάω το κεφάλι μου που δεν κλείσαμε εγκαίρως κάτι από αυτά

 

3 ατομα με Easyjet 150 ευρω return flight ΟΛΟΙ μαζι ...ουτε Λειβαδια δεν εφτανα με αυτα τα λεφτα....

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 2

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι θα κάνετε το Πάσχα;   

 Μια ψησταριά με μπριζόλες, πανσέτες, κοτοπουλάκι και χωριάτικα λουκάνικα, δύο σούβλες κοκορέτσι και φυσικά δύο σούβλες με ένα αρνάκι και ένα κατσικάκι (εννοείτε ότι το ρεύμα για τα μοτοράκια τους θα το παίρνουν από τις μπαταρίες των αυτοκινήτων μας). Πιστεύω ότι για 10-12 άτομα θα φτάσουν.... 

 Όλα αυτά στα πεθερικά μου (ναι θα την βγάλω τζάμπα...😉) στο Πλατύ Ημαθίας, "γνωστό" για τα τραίνα του και που μελλοντικά θα γίνει παγκοσμίως γνωστό ως το χωριό που γεννήθηκα και μεγάλωσα🤩

 Πάντως εάν δεν με "δείτε" στο Νόιζ μετά το Πάσχα και για λίγες μέρες, να αρχίσετε να ανησυχείτε....🤐

  • Like 4
  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς (και) φέτος θα είμαι στη δουλειά την Κυριακή του Πάσχα. Τουλαχιστον ελπίζω να καταφέρω να πάω στην Αναστάσιμη Λειτουργία. Ημέρα σούβλας για εμάς αναγκαστικά η Δευτέρα του Πάσχα (φέτος είναι και ημέρα της ονομαστικής μου εορτής) με γονείς, αδέρφια, παιδιά, εγγόνια, δισέγγονα και φίλους.

 

Να ευχηθώ σε όλους ανεξαιρέτως υγεία και μακριά από στενοχώριες. Καλή Ανάσταση!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου