Προς το περιεχόμενο

Κάτι στραβό συμβαίνει εδώ?


ex-VangelisV

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru
1 ώρα πριν, dimsonic είπε

πάνω που πηγαίναμε να βγάλουμε μια άκρη...

 

τι να κάνουμε?... για να την βγάλουμε πρέπει να μιλάμε όλοι για το ίδιο πράγμα... αλλά φευ... κλασικές κουβέντες για τα πάντα από τους πάντες... και επίσης κλασικά ο καθένας μας ακούει μόνο ότι λέει... ξεκινάει κάποιος να μιλάει συγκεκριμένα για μήλα κι ακολουθούμε οι άλλοι απαντώντας για κσύλα μέχρι πιπίλα... πολύ κουραστικό στην αχρείαστη εξέλιξη του το όλον και στην τελική δεν μένει και τίποτα... κι αυτό είναι το απογοητευτικό... αλλά τι να πεις... ανθρώπινο...

 

anyway... εδώ κόπηκε το ρεύμα και κάηκε η ενός μηνός tv μου (γ@μ& την ΔΕΗ) και δεν μούφτανε αυτό μας πήρανε και τα σώβρακα οι Σέλτικς...  Χρόνια πολλά σε όλους...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, dimsonic said:

 

πάνω που πηγαίναμε να βγάλουμε μια άκρη...:classic_wacko:

 

Νομιζω βγαλαμε την ακρη στις τελευταιες σελιδες για το κυριως θεμα.

Τα παραπλευρα ζητηματα που θιχτηκαν, ως επι τω πλειστον, μονο κερδος δημιουργησαν.

Προσωπικα, το παρον θρεντ με εκανε σοφοτερο, ποικιλοτροπως.

  • Like 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, dimsonic είπε

4. θεωρώ ότι είναι ό,τι καλύτερο βγήκε τα τελευταία 10 χρόνια στο ορθόδοξο ροκ

 

Δεν ξέρω αν αυτό λέει και πολλά , μιας και τα δικά μου ακούσματα σε αυτό το ύφος είναι από μπάντες που ναι μεν έχουν βάση τα 70'ς , βάζουν δε δικά τους στοιχεία στη μουσική τους, το έχουν εκμοντερνίσει και είναι απείρως πιο ενδιαφέρουσες  για τα αυτιά μου φυσικά 

 

Rival Sons , Blackberry Smoke , Jared James Nichols , The Temperance Movement , Graveyard , Siena Root , The Cadillac Three , Wolfmother , The Sheepdogs και πόσα άλλα ξεχνάω ή αγνοώ μιας και το κίνημα είναι τεράστιο και πολυποίκιλο 

 

όπως και να χει , τα γούστα είναι γούστα αλλά σε καμία περίπτωση δεν συμφωνώ με το αποπάνω 

 

ούτε και με αυτό. Ποτέ δεν ήταν δείκτης ποιότητας τέτοια πράγματα 

5 ώρες πριν, dimsonic είπε

14. Το ότι μεγάλα κανάλια ασχολούνται μαζί τους απ την αρχή (premier guitar) με χιλιάδες views κάτι λεει...

Επεξεργασμένο από Rebel_Of_South
  • Like 1

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τίποτα στραβά νομίζω. Εγώ προσωπικά αν βρισκόμουν στην θέση του θα έπαιζα 3 φορές χειρότερα και με 10 φορές περισσότερη κίνηση και νεύρα. Έχουν τόσο κοινό, "ζούνε το όνειρο" όπως λένε και ποιος ξέρει και τι έχουν πάρει πριν βγουν. Δεν καταλαβαίνω όμως γιατί υπάρχει η υπόνοια του "προσποιούμαι την ώρα που παίζω". Εγώ το βρίσκω πολύ λογικό βάση των εμπειριών σε λάιβ που έχω να κουνιέται έτσι κι πολύ παραπάνω. Τώρα όσον αφορά το σόλο, σαφώς έχουνε παιχτεί και παίζονται πιο ωραία, αλλά αυτό το "ωραίο" είναι άκρως υποκειμενικό. Εμένα προσωπικά μου φάνηκε πολύ καλό. Δεδομένου της διάρκειάς του και της όλης ροκ αυτεσχεδιαστικής φάσης δηλαδή.

 

Εν τέλη πάντως τέτοιες συγκρίσεις με άλλες μπάντες και συζητήσεις περί κόπιας και διαφόρων τέτοιων πραγμάτων μού φαίνονται σαν τις περίεργες λογομαχίες που είχαμε στο σχολείο που συγκρίναμε 3 διαφορετικά πράγματα και βγάζαμε σωστό κάτι 4ο. Συγκρίνουμε τώρα εποχές πριν 30-40 χρόνια με το σήμερα. Το τώρα λέει πως είναι οι Greta Van Fleet και παίζουνε ροκ. Το αν θα προχωρήσουν σε κάτι άλλο και θα γίνουν το next big thing με "κομματάρες" θα το δείξει ο χρόνος. Πάντως δεν πρέπει να ξεχνάμε πως πολλές μεγάλες μπάντες του τότε αν έβγαιναν τώρα μπορεί να μην έβγαιναν ποτέ στην επιφάνεια και νομίζω δεν είμαι υπερβολικός.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου