Προς το περιεχόμενο

Κάτι στραβό συμβαίνει εδώ?


ex-VangelisV

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator
6 ώρες πριν, npap είπε

ΥΓ ναι ρε είμαι παράξενος... γερνάω... να μην με παίζετε αν δεν θέτε...😛

Όντως. :classic_tongue::classic_biggrin:

 

Κατα τα λοιπά, ΟΧΙ δεν μπορεί να είναι ήχος του FOH ο Marshall και έλεγχος της κιθάρας (palm muting κλπ). Οταν η πηγή είναι σκατά, σκατά θα βγάλει και ο ηχολήπτης. Με βάθος...

 

Οπως είπα και παραπάνω μην κρίνετε πράγματα που δεν παίζουν ρόλο σε αυτό που κάνει η μπάντα. Η μπάντα παίζει σούπερ σαν μπάντα. Δεν λέγονται ο Makis Grigoros and the rest. Κι ούτε το παίζει Malmsteen ο κιθαρίστας αλλά ροκάς των 70'ς. Παίζει όμως άψογο, ομαδικό παιχνίδι κι αν στο πλαίσιο του τρίο LIVE παραφέρθηκε, η πεντατονική και οι πράσινες δεν είναι πρωτόγνωρο στο συγκεκριμένο ύφος.

Παράλληλα στον 62 ετών μουσικό / ηχολήπτη σίγουρα δεν απευθύνονται. Διότι Seen this, done that, bought the T-Shirt.

Στα συνομήλικα τους άτομα όμως;

  • Like 2
  • Χαχα 1

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Υπάρχουν όμως και πιστσιρικάδες που μπορούν να απευθυνθούν και  σε εμένα και σε μεγαλύτερους

 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^^ Μόνο που ο Τyler Bryant είναι active από το 2004, (σήμερα είναι 28-29), πράγμα που σημαίνει ότι πριν φτάσει να κάνει το βίτνεο που ανάρτησες Λάκη, παίζει τουλάχιστον 10-15 χρόνια...
Οι αδελφοί Kiszka των Greta Van Fleet είναι σήμερα 20 και 22 χρονών (η σωστή ηλικία δηλαδή! Ειδικά αν σκεφτεί κανείς ότι αυτοί που θαυμάζουμε και αγαπάμε Hendrix, Joplin, Beatles, Stones, LEd Zep κλπ, έκαναν τα σπουδαία πράγματα τους στα 23-26 τους).

Πάντως, ΚΤΓΜ δεν είναι καν θέμα ηλικίας - παίζουν διαφορετικά είδη, και έχουν διαφορετικές επιρροές. Αν δείτε το Rig Rundown βιντεάκι τους ποστάρισα πιο πάνω, ο μπασίστας των Greta Van Fleet μιλάει για τον Jack Bruce και ο κιθαρίστας για τοn Keith Richards. Καμία σχέση με τον Bryant και την παρέα του που τους βρίσκω πολύ φλώρους για τα γούστα μου. (σόρι LK!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
18 minutes ago, Tamtam said:

^^ Μόνο που ο Τyler Bryant είναι active από το 2004, (σήμερα είναι 28-29), πράγμα που σημαίνει ότι πριν φτάσει να κάνει το βίτνεο που ανάρτησες Λάκη, παίζει τουλάχιστον 10-15 χρόνια...
Οι αδελφοί Kiszka των Greta Van Fleet είναι σήμερα 20 και 22 χρονών (η σωστή ηλικία δηλαδή! Ειδικά αν σκεφτεί κανείς ότι αυτοί που θαυμάζουμε και αγαπάμε Hendrix, Joplin, Beatles, Stones, LEd Zep κλπ, έκαναν τα σπουδαία πράγματα τους στα 23-26 τους).

Πάντως, ΚΤΓΜ δεν είναι καν θέμα ηλικίας - παίζουν διαφορετικά είδη, και έχουν διαφορετικές επιρροές. Αν δείτε το Rig Rundown βιντεάκι τους ποστάρισα πιο πάνω, ο μπασίστας των Greta Van Fleet μιλάει για τον Jack Bruce και ο κιθαρίστας για τοn Keith Richards. Καμία σχέση με τον Bryant και την παρέα του που τους βρίσκω πολύ φλώρους για τα γούστα μου. (σόρι LK!)

Το video ειναι του 2010.

Αρα ηταν ΑΚΡΙΒΩΣ στην ιδια ηλικια*

 

* Μαλλον μικτρότερος ήταν. Ο Tyler το 2010 ήταν 19.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, LK είπε

Το video ειναι του 2010.

Αρα ηταν ΑΚΡΙΒΩΣ στην ιδια ηλικια


Σωστός, 12 points!
Γι' αυτό έγραψα ότι δεν είναι καν θεμα ηλικίας κτγμ (αλλιώς θα καταλήξουμε να συζητάμε /ψάχνουμε για μικρούς Mozart).
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 minute ago, Tamtam said:



Γι' αυτό έγραψα ότι δεν είναι καν θεμα ηλικίας κτγμ (αλλιώς θα καταλήξουμε να συζητάμε /ψάχνουμε για μικρούς Mozart).
 

Συμφωνω σε αυτό.100%

Στην ηλικια αναφερθηκα μονο με αφορμή ότι "πιτσιρικάδες ειναι σε τετοιους απευθυνονται".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Tamtam είπε


Σωστός, 12 points!
Γι' αυτό έγραψα ότι δεν είναι καν θεμα ηλικίας κτγμ (αλλιώς θα καταλήξουμε να συζητάμε /ψάχνουμε για μικρούς Mozart).
 

Προσωπικα η ηλικια δεν μου λεει τιποτα πλεον.

Τσεκαρετε τον Joey..

 

Η αυτην {18}

 

Επεξεργασμένο από vagelism
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ρε γμτ. Ακουσα πολλα κομμάτια τους και τελικά δε θα αφιερώσω αλλο χρονο. Εννοω μια φορά φτάνει. Όντως ειναι ριπ οφ Ζεπελιν (τι είπα τωρα!). Κρατάω μονο οτι ισως μέσω αυτών τα πιτσιρικια θα βρουν το φως.

  • Like 2
  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, otto## είπε

Ε ρε γμτ. Ακουσα πολλα κομμάτια τους και τελικά δε θα αφιερώσω αλλο χρονο. Εννοω μια φορά φτάνει. Όντως ειναι ριπ οφ Ζεπελιν (τι είπα τωρα!). Κρατάω μονο οτι ισως μέσω αυτών τα πιτσιρικια θα βρουν το φως.

η θα μεινουν εκει..

καποια στιγμη ειχα συνεργαστει με ενα πιτσιρικα τραγουδιστη που επαιζε ολο το ρεπερτοριο του Sinatra..

Οποτε φτανουμε στο my way...και του λεω..ρε φιλε ολο το ρεπερτοριο του Σινατρα λες.

κ μου λεει...ποιος ειναι αυτος?

Εγω απο Micheal Buble τα λεω....😂👍😂👍{μου εκανε νοημα ο πιανιστας να κανω το μα...

 

  • Λυπάμαι 1
  • Χαχα 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου