Προς το περιεχόμενο

Κάτι στραβό συμβαίνει εδώ?


ex-VangelisV

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 minute ago, qesh said:

 

Με το μπαρδον ...........

 

 

αδικούμε τους νεολαίους....

ΟΚ κοπιάρουν.

Αυτό σημαίνει γουστάρουν.

αλλά...αυτό που βλέπουμε είναι zep με ήδη 6 χρόνια στην πλάτη και πιό πριν ο Page με προϋπηρεσία στους yardbirds και πιό πριν περιζήτητος στα στούντιο του Λονδίνου....

 

Μήπως πρέπει να περιμένουμε?

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, VangelisV said:

  Έπεσα πάνω σ' αυτό το κομματάκι (αδιάφορο και μετριότατο για μένα) στη live έκδοσή του. Κάπου εκεί στο 3:25 περίπου ξεκινάει το "σόλο" του ο κιθαρίστας και με πιάνουν τα γέλια όχι τόσο για το κακό τεχνικά και ανέμπνευστο παίξιμο όσο για τις αυτιστικές κινήσεις του που μου φάνηκαν πολύ δήθεν, ότι και καλά το ζει το σόλο, είναι σε έκσταση κλπ κλπ. Στη συνέχεια το γέλιο μου έγινε νευρικό αλλά άντεξα ως το τέλος.

  Και αποφασίζω να κατέβω στα σχόλια για να δω και άλλους να συμφωνούν μαζί μου. Ω μα τι έκπληξις. "Τέλειο", "θεος", "guitar hero" "μου έλιωσε το μυαλό" "εναν πυροσβεστήρα για το παιδί" και άλλα τέτοια παρόμοια.

 

Μήπως είμαι εγώ λάθος? μήπως έχω υψηλά στάνταρ? μήπως οι άλλοι έχουν πλέον χαμηλά στάνταρ?

 

 

Τώρα να σου πω την αμαρτία μου εμενα μου άρεσε. Το σολο περα απο καποιες πρασινάδες ηταν απλα αχρείαστα μεγαλο. Εντάξει μια πεντατονικη παιζει αλλα εκανε καποια ωραια περάσματα αλά classic rock. Θεός δεν είναι αλλα όχι κι αμπαλιεντε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dimsonic είπε

αδικούμε τους νεολαίους....

ΟΚ κοπιάρουν.

Αυτό σημαίνει γουστάρουν.

αλλά...αυτό που βλέπουμε είναι zep με ήδη 6 χρόνια στην πλάτη και πιό πριν ο Page με προϋπηρεσία στους yardbirds και πιό πριν περιζήτητος στα στούντιο του Λονδίνου....

 

Μήπως πρέπει να περιμένουμε?

Προσωπικα δεν μπορω γιατι σε 45-50 χρονια που πρεπει να περιμενουμε να δουμε αν η συνεισφορα του πιτσιρικα στην μουσικη υπολειπεται ή οχι με του JP εγω δεν θα ειμαι εδω....✝️

  • Like 1

Thank God for the rain....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, qesh said:

Προσωπικα δεν μπορω γιατι σε 45-50 χρονια που πρεπει να περιμενουμε να δουμε αν η συνεισφορα του πιτσιρικα στην μουσικη υπολειπεται ή οχι με του JP εγω δεν θα ειμαι εδω....✝️

δεν είπα 45....

5 είπα.

Το In my time of dying ηταν στο physical graffiti

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, dimsonic είπε

δεν είπα 45....

5 είπα.

Το In my time of dying ηταν στο physical graffiti

 

6 λεπτά πριν, qesh είπε

Προσωπικα δεν μπορω γιατι σε 45-50 χρονια που πρεπει να περιμενουμε να δουμε αν η συνεισφορα του πιτσιρικα στην μουσικη υπολειπεται ή οχι με του JP εγω δεν θα ειμαι εδω....✝️

 

Thank God for the rain....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry guys αλλά με τόσα μέσα που προσπαθούν να τους σπρώξουν, εκθειάζοντάς τους υπερβολικά και παρουσιάζοντάς τους σαν το next big thing, είχα υψηλότερες απαιτήσεις. Αντιθέτως βλέπω μια μέτρια μπάντα, με έναν τραγουδιστή που νιαουρίζει, έναν κιθαρίστα ανέμπνευστο, έναν ντράμερ ότι να ναι. Ο μόνος που αξίζει είναι ο μπασίστας (έστω και ξυπόλητος). Ακούστε τι παίζει.

 

1000 φορές οι Rival Sons που κάνουν πολύ καλύτερη δουλειά σε αυτό το χώρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, qesh said:

 

 

άσε την συνεισφορά.

Περίμενε 5 χρόνια και έλα να δούμε ένα live τους.

Και πες μου τότε.

Ελπίζω να ζούμε 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι οκ καμμια αντιρηση...εγω απαντησα απλα στον spyro που ρωτησε αν εχουμε δει τον JP να παιζει καλυτερα.

Χλωμο το κοβω παντως σε 5 χρονια να παιζει οπως επαιζε ο JP στα early 70s

Ειδομεν.........

Thank God for the rain....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, qesh said:

ναι οκ καμμια αντιρηση...εγω απαντησα απλα στον spyro που ρωτησε αν εχουμε δει τον JP να παιζει καλυτερα.

Χλωμο το κοβω παντως σε 5 χρονια να παιζει οπως επαιζε ο JP στα early 70s

Ειδομεν.........

 

στην ίδια αναλογία, δηλαδή βάλε στην άκρη τα studio sessions ο Jimmy είναι εδώ....

άκου το σόλο και πες μου....

 

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δες και εδώ το dazed and confused πριν το βγάλει με τους zep....

και πες μου αν ταιριάζει το κούνημα με το απλό riff...

Θέατρο είναι, αλλά ΟΚ, περι ορέξεως...

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου