Προς το περιεχόμενο

Αρμονιο για μαθητές yamaha A350 η psr E463


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλη την κοινότητα θα ήθελα να με βοηθήσετε σε μία απορία μου ,ο γιος μου μαθαίνει πλήκτρα και θέλουμε να πάρουμε ένα καλύτερο αρμόνιο από αυτό που έχει.Κάνοντας βόλτα στο ίντερνετ είδα αυτά τα δύο που αναφέρω στον τίτλο προσωπικά χωρίς να έχω καμία ιδέα μου άρεσε περισσότερο το 463 αλλά είδα ότι δεν έχει ελληνικούς ρυθμούς μέσα τους οποίους θα τους χρειαστεί. Η ερώτησή μου είναι η εξής ποιο από τα δύο είναι καλύτερο? Εάν είναι καλύτερο το 463 μπορώ να του βάλω εγώ ελληνικούς ρυθμούς?

Υπάρχει κάποιο άλλο να προτείνετε σε αυτό το εύρος  τιμής?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

 

Το A350 έχει δέκα εργοστασιακούς Ελληνικούς ρυθμούς. Έχει δυνατότητα φορτώματος ρυθμού.

 

Στο 463 μπορείς να φορτώσεις Ελληνικούς ρυθμούς. Αν το πάρεις από Νάκα, ρώτησέ τους να σου δώσουν μαζί και Ελληνικούς ρυθμούς.

 

Ερώτηση, τι ηλικία έχει ο μικρός, ποιό αρμόνιο έχει τώρα;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Μανώλης Χναράκης είπε

 

Το A350 έχει δέκα εργοστασιακούς Ελληνικούς ρυθμούς. Έχει δυνατότητα φορτώματος ρυθμού.

 

Στο 463 μπορείς να φορτώσεις Ελληνικούς ρυθμούς. Αν το πάρεις από Νάκα, ρώτησέ τους να σου δώσουν μαζί και Ελληνικούς ρυθμούς.

 

Ερώτηση, τι ηλικία έχει ο μικρός, ποιό αρμόνιο έχει τώρα;

11 χρονων ειναι και οι δυο και τωρα εχουν το πιο απλό yamaha

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε συνέχεια αυτών που είπε ο κ Χναράκης η γνώμη μου είναι πως εφόσον βλέπω πως το 463 έχει και αυτό δυνατότητα ρύθμισης κλιμάκων και έχει και κάποιες λειτουργίες sampling, grooving, filtering κλπ που κάνουν διασκεδαστικό για να μπουν τα παιδιά πέραν των κλασσικών μαθημάτων και σε πιο παραγωγικές καταστάσεις, θα προτιμούσα αυτό προς το παρόν.

 Αν προχωρήσουν θα πάρουν ούτως η άλλως πιο προχωρημένα μοντέλα.

 

 Έχουν ωραίες λειτουργίες και τα δύο αλλά το 463 μου φαίνεται πιο ελκυστικό και εμένα.

  • Like 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου