Προς το περιεχόμενο

Φλασάκι usb &ip


habos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παρακαλώ μπορεί κάποιος να μου πει,εαν στο φλασάκι καταγράφετε η  ip και τα στοιχεια ονμ?νυμο κλπ του υπολογιστή.

δλδ ερχετε ενα φλασακι usb στα χερια μου εχω την δυνατότηατα να βρω τα στοιχεια αυτου που μου το έστειλε.

Παρακαλώ σίγουρες απαντήσεις.

Ευχαριστώ

Επεξεργασμένο από habos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, habos είπε

Γεια σας παρακαλώ μπορεί κάποιος να μου πει,εαν στο φλασάκι καταγράφετε η  ip και τα στοιχεια ονμ?νυμο κλπ του υπολογιστή.

δλδ ερχετε ενα φλασακι usb στα χερια μου εχω την δυνατότηατα να βρω τα στοιχεια αυτου που μου το έστειλε.

Παρακαλώ σίγουρες απαντήσεις.

Ευχαριστώ

Πολλά γίνονται, εξαρτάται από την προηγούμενη χρήση του. 

 Αυτός που στο έστειλε δεν ξέρεις ποιος είναι? 

 Για μια τέτοια διαδικασία, δηλαδή για να δεχτείς συμβουλές για να βρεις ένα άτομο μέσω ενός usb stick που σου έστειλε, θα πρέπει να απευθυνθείς σε ειδικούς directly και όχι μέσω ενός forum μουσικού προσανατολισμου. 

 Πάντως μην στείλεις εσύ usb σε άτομο που δεν θέλεις να σε βρει, γιατί μπορεί να αφήσεις ίχνη και να σε βρει. 

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Νομίζω πως όχι.. To usb flash disk ειναι απλά ένας δίσκος που μπορείς να αντιγράψεις πράγματα δεν γίνεται αν βρεις ip...κλπ. Αυτό που μπορείς να δεις πιθανόν είναι αν σε ένα αρχείο που υπάρχει μέσα φλασάκι και του κάνεις δεξί κλικ ιδιότητες, στα Detail ίσως έχει καταγράφει τον υπολογιστή που τον δημιούργησε...αλλά αν απλά στο έστειλαν δεν μπορείς να βρεις που είναι αυτός ο υπολογιστή. Πιθανό αυτό να γινόταν αν ανάμεσα στην μετάφορα των αρχείων εμπλεκόταν το διαδίκτυο αλλά και πάλι με προϋποθέσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 4/26/2019 at 8:46 PM, habos said:

Γεια σας παρακαλώ μπορεί κάποιος να μου πει,εαν στο φλασάκι καταγράφετε η  ip και τα στοιχεια ονμ?νυμο κλπ του υπολογιστή.

δλδ ερχετε ενα φλασακι usb στα χερια μου εχω την δυνατότηατα να βρω τα στοιχεια αυτου που μου το έστειλε.

Παρακαλώ σίγουρες απαντήσεις.

Ευχαριστώ

 

οχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου