Προς το περιεχόμενο

Δείξτε μας την μηχανή σας.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ήμουν πριν ένα χρόνο περίπου για καφεδάκι με έναν φίλο μου χειρούργο ορθοπεδικό. Μάλιστα είχε έρθει και με το καινουργιο του σκουτερ να μου το δείξει. Και αυτός χρόνια μηχανόβιος και πιο πωρομένος από εμένα. Γιατί εμένα δεν με ένοιαζε πολύ και τι μηχανή έχω, τη δουλειά της να έκανε και οκ. Τα είπαμε, φύγαμε και με παίρνει την άλλη μέρα. Του βγήκε όπως έφευγε ένας από στοπ με φόρα και ευτυχώς την γλύτωσε με κάτι ψιλοκαταγματάκια εκεί στην κνήμη και στο γόνατο.

 Μου έλεγε και αυτός δεν θα ξανακαβαλήσω μηχανή. Τέρμα. Θα αφήσω ορφανό το παιδί (έχει ένα που είναι τώρα 2 χρονών)

 Και αυτός και εγώ λόγω της δουλειάς μας έχουμε δει πολλά.

 

 Έχω δώσει πολλές φορές πρώτες βοήθειες γιατί είμαι και λίγο γκαντέμης, (έτσι με λένε στη δουλειά γιατί όπου πάω γίνονται τα χειρότερα, άλλοι το βλέπουν θετικά γιατί είναι ευκαιρία να ασχοληθούν με απίθανα πράγματα, άλλοι σαν κατάρα και αποφεύγουν αν μπορουν τις υπηρεσίες μαζί μου χαχαχαχαχαχαχχχχα όπως το δει κανείς.). Ιδιαίτερα θυμάμαι τις φορές που έχω δώσει πρώτες βοήθειες εκτός υπηρεσίας σε θύματα τροχαίων ατυχημάτων που συνέβησαν μπροστά μου και ομολογουμένως είναι πολλά. Τραβάω τα ατυχήματα μπροστά μου. Πολλοί που με ξέρουν μπορούν να το πιστοποιήσουν γιατί ήταν μαζί μου αρκετοί απο αυτούς και έχω βγάλει λοιπόν το όνομα του γκαντέμη. Δεν θα ξεχάσω ποτέ επειδή παλαιότερα αυτό είχε φτάσει στα αυτιά των από πάνω μου, σε μια μεγάλη εκπαίδευση με πολλοί κόσμο, μπήκα μεσα στην αίθουσα και συμπτωματικά σβήσαν τα φώτα. Και ο εισηγητής και εκπαιδευτής μου ιατρός τότε, λέει από το μικρόφωνο. "Μήπως μπήκε μέσα ο κύριος Δρίτσας" χκαι 150 ατομα περίπου  γελάγανε, γιατί ξερουν χαχαχαχχαχχαχαχα

 

 Έχω δει λοιπόν πολλά μπροστά στα μάτια μου στο δρόμο που θα μπορούσα να πω.

 Ένα θυμάμαι που λίγο με σόκαρε όπως το είδα ήταν μια φορά που έκανα τζόκινγκ κοντά στο σπίτι μου που έχει ενα δασάκι και από το δρόμο βλέπω έτσι σε παράλληλη προοπτική να περνάει μια μοτοσυκλέτα street με μέτρια ταχύτητα και ξαφνικά να την παίρνει ένα αμάξί από πίσω σαν να μην υπήρχε τίποτα μπροστά του, ο οδηγός πετάχτηκε ψηλά, το αμάξι πέρασε από κάτω του, και αυτός έσκασε στο δρόμο, μάλιστα κινήθηκε κάνοντας κωλοτούμπα/ρόδα,  είδα τα πόδια του στον αέρα και έσκασε κάτω με την πλάτη.

 

 Τρέχω προς τα εκεί, σταμάτησε το αυτοκίνητο που το έκανε, αφού πήρα τα πρώτα μετρα για να πλησιάσω με ασφάλεια, έτυχε από ένα άλλο αμάξι να βγαίνει ένας συνάδελφός που τον ήξερα. Συννενοούμαστε για να τον προστατεύσουμε απο την κίνηση, καλούμε ασθενοφόρο. Ευτυχώς ο άνθρωπος φορούσε και καλό κράνος και καλό μπουφάν με προστατευτικά, οπότε ήταν νάρθηκας απο μόνος του, είχε συνείδηση, τον ηρεμήσαμε αν και ήταν αρκετά ήρεμος από μόνος του, ήταν προετοιμασμένος ψυχολογικά και μάλλον ήξερε πως αυτό βοηθάει, δηλαδή το να παραμένει ακίνητος και ψύχραιμος ωστε να μην επιδεινώνει την κατάστασή του, τον υποστήριζα εγώ ψυχολογικά και παράλληλα παρακολουθούσα σε περιπτωση που επιδεινωθεί η κατάστασή του και χρειαστούν περαιτέρω ενέργειες από εμένα και τον συνάδελφο μέχρι να έρθει το ασθενοφόρο που λόγω διαφόρων θεμάτων δεν είναι σίγουρο το αν θα έρθει έγκαιρα (δεν θα επεκταθώ σε αυτό γιατί έχει πολλές παραμέτρους το θέμα)

 

 θα μπορούσα να πω πολλά ανάλογα παραδείγματα και πιο θεαματικά.

 Αλλά ο στόχος μου ήταν να δώσω έμφαση σε ένα θέμα.

 Και εγώ και ο φίλος μου ο χειρουργός ορθοπεδικος για παράδειγμα έχουμε δει πολλά, έχουμε γνώση των συνθηκών που διέπουν την οδήγηση στην Ελλάδα και γνωρίζουμε πολύ καλά τις πιθανές συνέπειες όχι μόνο του ίδιου του ατυχήματος και των βλαβών που μπορουν να προκληθούν, ιδιαίτερα στους μηχανόβιους, αλλά και τις συνέπειες κατά την αντιμετώπιση ενός θύματος ενός τροχαίου ατυχήματος.

 

(εδώ κάνω μια παρένθεση και αναφέρω πως η ίδια η αντιμετώπιση μπορεί να προκαλέσει περισσότερες βλάβες και χρήζει ιδιαίτερης προσοχής και γνώσεων.

Ενέργειες που δεν είναι δύσκολες, μπορεί να τις μάθει ο καθένας για να ξέρει πως να συμπεριφερθεί σε ένα ατύχημα έτσι ώστε η συνδρομή του στην προνοσοκομειακή αντιμετώπιση πιθανώς να είναι καθοριστικής σημασίας για την μετέπειτα νοσοκομειακή αντιμετώπιση αυξάνοντας τις πιθανότητες να αποφευχθεί ο θάνατος ή η μόνιμη βλάβη. Όποιος ενδιαφέρεται να μάθει, ιδιαίτερα στην εποχή μας μπορεί να απευθυνθεί αντίστοιχα σε αρμόδιους φορείς  και να λάβει με ένα μικρό αντίτιμο τις περισσότερες φορές τις απαραίτητες γνώσεις.  Πιθανώς να είναι γνωστά αυτά αλλά πάραυτα τα αναφέρω.)

 

 Εγώ και ο φίλος μου λοιπόν για να έρθω στο point πάραυτα δεν παύουμε να καβαλάμε μηχανή.

 Και αυτός παρόλο που έπαθε και έλεγε, μετά από 3-4 μήνες ξανακαβάλησε.

 Μου λέει, έχω ιατρείο μεσα στο κέντρο ρε κώστα και χειρουργώ σε νοσοκομεία του κέντρου π.χ.

 Που να πηγαίνω με το αμάξι να πήζω.

 Το ίδιο κι εγώ σκέφτομαι.

 Έχουμε καλομάθει και ενώ λογικά και εγώ δυστυχώς όσο υπερβολικό και να ακουστεί και ίσως να ενοχλήσει κάποιους, θα πω πως κάθε μέρα είμαι μελλοθάνατος. Το ξέρω. Και ποιος θα με περιποιηθεί μετά. Και τα θέλω κι εγώ γιατί παω με το κράνος μεν αλλά με τζήν και καμία άλλη προστασία. Και έβαζα και πόσες και πόσους πανω τα παλια τα χρόνια και πως την έβγαλα καθαρή. Ο ΘΕΟΣ!!!! Γιατί είναι χάλια τα πράγματα εδώ όπως έχω κι εγώ ξαναπεί και ας ακούγομαι αφοριστικός.

 Είναι η αλήθεια.

 

 Τα ξέρω και τα κάνω κι εγώ.

 Θαυμάζω αυτούς που μπορεί να μην έχουν και την εμπειρία μου π.χ. στα τροχαία και μπορούν και το αντιλαμβάνονται και το κάνουν. Δεν καβαλάνε μηχανή και το τηρούν. Bέβαια αυτό δεν σημαίνει πως δεν μπορούν να την βρουν από κάτι άλλο. Το να μην καβαλάς μηχανή δεν σημαίνει πως δεν μπορείς να την πάθεις απο χιλιάδες άλλα πράγματα και να καταλήξεις το ίδιο. Αλλά όσο να ναι μειώνεις τις πιθανότητες. Κακά τα ψέματα.

 

 Τι να πω. Ο τι και να πω.............. καταλαβαίνετε.

 Αυτά είχα να πω, έτσι τώρα μου ήρθε.

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
53 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

Βαγγελη, βλεπω τα πραγματα με πιο θετικη ματια. Εγκληματικο λαθος εκανε που δεν με ειδε. Δεν ειναι εγκληματιας, ομως. Εκδικητικος δεν ημουν ποτε. Απο τη χαρα μου που δε με σκοτωσε του το συγχωρεσα αμεσως. Ουτε νευρα δεν ειχα μαζι του. Ουτε εχω, καθως φερθηκε σπαθι εκτοτε.

Κεραστήκατε και 2-3 ρακές και βγήκατε να ξαναοδηγήσετε μετά? Τίποτα δεν είναι τυχαίο

https://flashnews.gr/post/387110/mastiga-ta-troxaia-ths-krhths

 

https://www.pentapostagma.gr/2019/05/κρήτη-ένας-νεκρός-κάθε-έξι-μέρες-στην-ά.html

 

Δεν υπάρχουν λόγια για την κατάσταση στην Κρήτη. 25 νεκροί σε 131 ημέρες! Ένας νεκρός κάθε 5,2 ημέρες δηλαδή, χωρίς να υπολογίζονται οι τραυματίες και ειδικά αυτοί που για το υπόλοιπο της ζωής τους θα φέρουν ανεξίτυλα τα σημάδια στο σώμα και στη ψυχή τους. Είναι μία ακόμα δραματική πτυχή μιας αιματοχυχίας που δεν έχει τέλος.

 

https://www.thetoc.gr/koinwnia/article/matwnei-stous-dromous-i-kriti-apo-ta-troxaia

287 άνθρωποι έχουν χάσει τη ζωή τους σε 1.029 τροχαία ατυχήματα την τελευταία πενταετία (2013-2017) στην Κρήτη. 

 

Τελωσπάντων, εσύ έχεις τον πόνο σου τώρα, μην σε αρχίζω με τέτοια, μην κάνουμε και hijacking στο ωραίο αυτό θρεντ, ίσως πρέπει να διαχωριστεί σε νέο θέμα. Περαστικά και πάλι.

 

Επεξεργασμένο από VangelisV
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Konstantinos Dritsas

 

Η περιπτωση μου εχει καποιες διαφοροποιησεις. Μενω εκτος πολης, εχω ενα αμαξι που το γουσταρω, ολη μερα οδηγω σε επαρχιακο/εθνικο δικτυο, συχνα με τα παιδια μου μεσα. Δεν μου λειπει το διτροχο στην καθημερινοτητα μου. Επισης, εχω γυναικα κερβερο.... :classic_biggrin:

  • Like 2

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, gkourmoul1 είπε

Βαγγελη, βλεπω τα πραγματα με πιο θετικη ματια. Εγκληματικο λαθος εκανε που δεν με ειδε. Δεν ειναι εγκληματιας, ομως. Εκδικητικος δεν ημουν ποτε. Απο τη χαρα μου που δε με σκοτωσε του το συγχωρεσα αμεσως. Ουτε νευρα δεν ειχα μαζι του. Ουτε εχω, καθως φερθηκε σπαθι εκτοτε.

 

Ασφαλισμενος ειναι, και θα διεκδικησω ο,τι μπορω απο τις ασφαλειες.

 

Σηκωνομαι και περπατω κανονικα στο νοσοκομειο, μονο με ενα αιματωμα μικρο (που θελει λιγο προσοχη). Και εχω ολα μου τα δακτυλα. Δεν εχω γρατζουνια. Αυτο μετρα....

Εκ πειρας θα σου πω οτι ολοι, αμεσως μετα τη μα..κια που εκαναν, ειναι ... σπαθι.

Μετα αρχισουν να μπαζουν νερα κι αυτοι και οι ασφαλειες τους.

Γιαυτο κρατα μικρο καλαθι και προσεχε. Μακαρι να κανω λαθος στην περιπτωση σου.
Μη τυχων και δεν δηλωσεις τον τραυματισμο σου.

Κρατα ολα τα τυπικα και εχε δικηγορο να σε καθοδηγει.

 

Επεξεργασμένο από Spyros Delta
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω ,αν κ εχω πεσει αμετρητες φορες , εχω τρακαρει, εχω κανει χειρουργειο εξαιτιας της μηχανης, δεν μπορω να την αφορισω .

Ξερω εκ των προτερων οτι απο την στιγμη που ανεβαινω σε μηχανη , κατι μπορει να συμβει.

Και το δεχομαι σαν αντιτιμο του οτι παω στη δουλεια μου στο 1/3 του χρονου που θα πηγαινα αν πηγαινα με αμαξι.

Δεν μπορεις να τα εχεις ολα. Κατι κερδιζεις κατι χανεις.

Λυπαμαι που χτυπησες Γιωργο και ευχομαι να μπορεσεις να την βγαλεις απο την ζωη σου.

Εγω δεν μπορω κ δεν θελω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Konstantinos Dritsas είπε

Ήμουν πριν ένα χρόνο περίπου για καφεδάκι με έναν φίλο μου χειρούργο ορθοπεδικό. Μάλιστα είχε έρθει και με το καινουργιο του σκουτερ να μου το δείξει. Και αυτός χρόνια μηχανόβιος και πιο πωρομένος από εμένα. Γιατί εμένα δεν με ένοιαζε πολύ και τι μηχανή έχω, τη δουλειά της να έκανε και οκ. Τα είπαμε, φύγαμε και με παίρνει την άλλη μέρα. Του βγήκε όπως έφευγε ένας από στοπ με φόρα και ευτυχώς την γλύτωσε με κάτι ψιλοκαταγματάκια εκεί στην κνήμη και στο γόνατο.

 Μου έλεγε και αυτός δεν θα ξανακαβαλήσω μηχανή. Τέρμα. Θα αφήσω ορφανό το παιδί (έχει ένα που είναι τώρα 2 χρονών)

 Και αυτός και εγώ λόγω της δουλειάς μας έχουμε δει πολλά.

 

 Έχω δώσει πολλές φορές πρώτες βοήθειες γιατί είμαι και λίγο γκαντέμης, (έτσι με λένε στη δουλειά γιατί όπου πάω γίνονται τα χειρότερα, άλλοι το βλέπουν θετικά γιατί είναι ευκαιρία να ασχοληθούν με απίθανα πράγματα, άλλοι σαν κατάρα και αποφεύγουν αν μπορουν τις υπηρεσίες μαζί μου χαχαχαχαχαχαχχχχα όπως το δει κανείς.). Ιδιαίτερα θυμάμαι τις φορές που έχω δώσει πρώτες βοήθειες εκτός υπηρεσίας σε θύματα τροχαίων ατυχημάτων που συνέβησαν μπροστά μου και ομολογουμένως είναι πολλά. Τραβάω τα ατυχήματα μπροστά μου. Πολλοί που με ξέρουν μπορούν να το πιστοποιήσουν γιατί ήταν μαζί μου αρκετοί απο αυτούς και έχω βγάλει λοιπόν το όνομα του γκαντέμη. Δεν θα ξεχάσω ποτέ επειδή παλαιότερα αυτό είχε φτάσει στα αυτιά των από πάνω μου, σε μια μεγάλη εκπαίδευση με πολλοί κόσμο, μπήκα μεσα στην αίθουσα και συμπτωματικά σβήσαν τα φώτα. Και ο εισηγητής και εκπαιδευτής μου ιατρός τότε, λέει από το μικρόφωνο. "Μήπως μπήκε μέσα ο κύριος Δρίτσας" χκαι 150 ατομα περίπου  γελάγανε, γιατί ξερουν χαχαχαχχαχχαχαχα

 

 Έχω δει λοιπόν πολλά μπροστά στα μάτια μου στο δρόμο που θα μπορούσα να πω.

 Ένα θυμάμαι που λίγο με σόκαρε όπως το είδα ήταν μια φορά που έκανα τζόκινγκ κοντά στο σπίτι μου που έχει ενα δασάκι και από το δρόμο βλέπω έτσι σε παράλληλη προοπτική να περνάει μια μοτοσυκλέτα street με μέτρια ταχύτητα και ξαφνικά να την παίρνει ένα αμάξί από πίσω σαν να μην υπήρχε τίποτα μπροστά του, ο οδηγός πετάχτηκε ψηλά, το αμάξι πέρασε από κάτω του, και αυτός έσκασε στο δρόμο, μάλιστα κινήθηκε κάνοντας κωλοτούμπα/ρόδα,  είδα τα πόδια του στον αέρα και έσκασε κάτω με την πλάτη.

 

 Τρέχω προς τα εκεί, σταμάτησε το αυτοκίνητο που το έκανε, αφού πήρα τα πρώτα μετρα για να πλησιάσω με ασφάλεια, έτυχε από ένα άλλο αμάξι να βγαίνει ένας συνάδελφός που τον ήξερα. Συννενοούμαστε για να τον προστατεύσουμε απο την κίνηση, καλούμε ασθενοφόρο. Ευτυχώς ο άνθρωπος φορούσε και καλό κράνος και καλό μπουφάν με προστατευτικά, οπότε ήταν νάρθηκας απο μόνος του, είχε συνείδηση, τον ηρεμήσαμε αν και ήταν αρκετά ήρεμος από μόνος του, ήταν προετοιμασμένος ψυχολογικά και μάλλον ήξερε πως αυτό βοηθάει, δηλαδή το να παραμένει ακίνητος και ψύχραιμος ωστε να μην επιδεινώνει την κατάστασή του, τον υποστήριζα εγώ ψυχολογικά και παράλληλα παρακολουθούσα σε περιπτωση που επιδεινωθεί η κατάστασή του και χρειαστούν περαιτέρω ενέργειες από εμένα και τον συνάδελφο μέχρι να έρθει το ασθενοφόρο που λόγω διαφόρων θεμάτων δεν είναι σίγουρο το αν θα έρθει έγκαιρα (δεν θα επεκταθώ σε αυτό γιατί έχει πολλές παραμέτρους το θέμα)

 

 θα μπορούσα να πω πολλά ανάλογα παραδείγματα και πιο θεαματικά.

 Αλλά ο στόχος μου ήταν να δώσω έμφαση σε ένα θέμα.

 Και εγώ και ο φίλος μου ο χειρουργός ορθοπεδικος για παράδειγμα έχουμε δει πολλά, έχουμε γνώση των συνθηκών που διέπουν την οδήγηση στην Ελλάδα και γνωρίζουμε πολύ καλά τις πιθανές συνέπειες όχι μόνο του ίδιου του ατυχήματος και των βλαβών που μπορουν να προκληθούν, ιδιαίτερα στους μηχανόβιους, αλλά και τις συνέπειες κατά την αντιμετώπιση ενός θύματος ενός τροχαίου ατυχήματος.

 

(εδώ κάνω μια παρένθεση και αναφέρω πως η ίδια η αντιμετώπιση μπορεί να προκαλέσει περισσότερες βλάβες και χρήζει ιδιαίτερης προσοχής και γνώσεων.

Ενέργειες που δεν είναι δύσκολες, μπορεί να τις μάθει ο καθένας για να ξέρει πως να συμπεριφερθεί σε ένα ατύχημα έτσι ώστε η συνδρομή του στην προνοσοκομειακή αντιμετώπιση πιθανώς να είναι καθοριστικής σημασίας για την μετέπειτα νοσοκομειακή αντιμετώπιση αυξάνοντας τις πιθανότητες να αποφευχθεί ο θάνατος ή η μόνιμη βλάβη. Όποιος ενδιαφέρεται να μάθει, ιδιαίτερα στην εποχή μας μπορεί να απευθυνθεί αντίστοιχα σε αρμόδιους φορείς  και να λάβει με ένα μικρό αντίτιμο τις περισσότερες φορές τις απαραίτητες γνώσεις.  Πιθανώς να είναι γνωστά αυτά αλλά πάραυτα τα αναφέρω.)

 

 Εγώ και ο φίλος μου λοιπόν για να έρθω στο point πάραυτα δεν παύουμε να καβαλάμε μηχανή.

 Και αυτός παρόλο που έπαθε και έλεγε, μετά από 3-4 μήνες ξανακαβάλησε.

 Μου λέει, έχω ιατρείο μεσα στο κέντρο ρε κώστα και χειρουργώ σε νοσοκομεία του κέντρου π.χ.

 Που να πηγαίνω με το αμάξι να πήζω.

 Το ίδιο κι εγώ σκέφτομαι.

 Έχουμε καλομάθει και ενώ λογικά και εγώ δυστυχώς όσο υπερβολικό και να ακουστεί και ίσως να ενοχλήσει κάποιους, θα πω πως κάθε μέρα είμαι μελλοθάνατος. Το ξέρω. Και ποιος θα με περιποιηθεί μετά. Και τα θέλω κι εγώ γιατί παω με το κράνος μεν αλλά με τζήν και καμία άλλη προστασία. Και έβαζα και πόσες και πόσους πανω τα παλια τα χρόνια και πως την έβγαλα καθαρή. Ο ΘΕΟΣ!!!! Γιατί είναι χάλια τα πράγματα εδώ όπως έχω κι εγώ ξαναπεί και ας ακούγομαι αφοριστικός.

 Είναι η αλήθεια.

 

 Τα ξέρω και τα κάνω κι εγώ.

 Θαυμάζω αυτούς που μπορεί να μην έχουν και την εμπειρία μου π.χ. στα τροχαία και μπορούν και το αντιλαμβάνονται και το κάνουν. Δεν καβαλάνε μηχανή και το τηρούν. Bέβαια αυτό δεν σημαίνει πως δεν μπορούν να την βρουν από κάτι άλλο. Το να μην καβαλάς μηχανή δεν σημαίνει πως δεν μπορείς να την πάθεις απο χιλιάδες άλλα πράγματα και να καταλήξεις το ίδιο. Αλλά όσο να ναι μειώνεις τις πιθανότητες. Κακά τα ψέματα.

 

 Τι να πω. Ο τι και να πω.............. καταλαβαίνετε.

 Αυτά είχα να πω, έτσι τώρα μου ήρθε.

 

Μου πεσανε τα ματια ...αλλα σε διαβασα ολο...και απογοητευτηκα..

Ουτε μια αναφορα σε γυναικες..η εστω μια σεξυ νοσοκομα..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, vagelism είπε

Μου πεσανε τα ματια ...αλλα σε διαβασα ολο...και απογοητευτηκα..

Ουτε μια αναφορα σε γυναικες..η εστω μια σεξυ νοσοκομα..

 

εχω χαλάσει.............. χαχαχαχαχχα

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
13 minutes ago, Konstantinos Dritsas said:

εχω χαλάσει.............. χαχαχαχαχχα

 

Εγώ πάντως σιγά σιγά το φτιάχνω το προφίλ σου.

 

Βιντεοπαιχνίδια, μηχανές, μποξ, πολεμικές τέχνες, ειδικές στρατιωτικές δυνάμεις, v-synth, συνθεσάιζερ, γυναίκες, αριστερά/κομμουνισμός, Ρουβάς/Κορκολής, overclocker, τεχνητή νοημοσύνη, μαστεράς, διασώστης, χαχαχαχα.

 

Μερικά ακόμα μου λείπουν και .... σ' έχω. :classic_biggrin:

Επεξεργασμένο από fusiongtr
  • Χαχα 1
  • Ευχαριστώ 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 minutes ago, Spyros Delta said:

Εκ πειρας θα σου πω οτι ολοι, αμεσως μετα τη μα..κια που εκαναν, ειναι ... σπαθι.

Μετα αρχισουν να μπαζουν νερα κι αυτοι και οι ασφαλειες τους.

Γιαυτο κρατα μικρο καλαθι και προσεχε. Μακαρι να κανω λαθος στην περιπτωση σου.
Μη τυχων και δεν δηλωσεις τον τραυματισμο σου.

Κρατα ολα τα τυπικα και εχε δικηγορο να σε καθοδηγει.

 

 

Αμεσως μετα το τροχαιο, επιασα το κινητο και καλεσα την αστυνομια.  Περιμενα 40 λεπτα και δεν πηγαινα νοσοκομειο διοτι ηθελα να ημουν τυπικος. Ηρθε η αστυνομια, πηρε πρωτες καταθεσεις, εκανε αλκοτεστ κλπ. Και εννοειται πως δηλωσα σωματικες βλαβες, οπου η αστυνομια παει το πραγμα ποινικα. Θα δικαιωθω 100% και εκεινος θα πληρωσει οσο οριζει ο νομος.

Αλλα δεν θα κατσω να του παρω και τα σωβρακα, επειδη απλα μπορω. Ελαστικος ειμαι, οχι χαζος. Και ηδη εχω μιλησει με τον δικηγορο μου και κρατω αρχειο των ιατρικων χαρτιων.

  • Like 2

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου