Προς το περιεχόμενο

Δείξτε μας την μηχανή σας.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μονο με μηχανες για παρα πολλα χρονια και μεχρι το 2002.

Δεν εχω κρατησει ουτε μια φωτο, ουτε κοιταω αλλων, γιατι "αρρωσταινω" και δεν πρεπει. (και εδω εκανα γρηγορα σκρολ χαμηλα μονο για να γραψω 🤭)

 

Μετα απο 4 τρακαρισματα (τα οποια και ηταν απο απροσεξια οδηγων 3 αυτοκινητων και μιας μπολντοζας), συνειδητοποιησα με ενα κλικ, οτι μπορει να μη σκοτωθω ποτε, ή να μην μεινω αναπηρος σε ενα κρεββατι για ολη μου τη ζωη (τα οποια βαθεια μεσα μου τα ειχα δεχθει ως πιθανοτητες - για τετοια αρρωστια λεμε), αλλα μπορει να μου παθει ας πουμε μια μικρη αναπηρια το μικρο δαχτυλακι που αυτο για αλλους μπορει να μην σημαινει τιποτα.

Κατι πολυ απλο και λογικο κι ομως δεν μου ειχε περασει απο το μυαλο.

 

Ετσι λοιπον τέθηκε μεσα μου το θεμα "κιθαρα ή μηχανη"?

Και φυσικα νικησε η μεγαλυτερη αρρωστια.

Επεξεργασμένο από Spyros Delta
  • Like 3
  • Λυπάμαι 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Δεν ήμουν ποτέ της κουλτούρας της μηχανής.

Την πήρα μάλλον από παρατεταμένη εφηβεία και σε σχετικά μεγάλη ηλικία ήτοι στα 34 και την κράτησα μέχρι τα 40άντα.

 

Αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν το εξής.

Σε ένα ταξίδι μου με αυτή, μόνος, αν έχει σημασία, δεν υπήρξε "ομάδα μηχανόβιων"  που είτε ήταν στο αντίθετο ρεύμα είτε με προσπερνούσαν .....που να μην με κόρναρε...σαν χαιρετισμό.

 

Και μιλάμε συνάντησα από όλα τα είδη.....goldwin κουστοδία, street .......supersports......όλοι μα όλοι χαιρετούρες.

Το εξέλαβα σαν....μην μασάς που είσαι μόνος....είμαστε εμείς εδώ.....θα μας βρεις παρακάτω...αν χρειαστείς κάτι......ή κάπως έτσι.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, LK είπε

Δεν ήμουν ποτέ της κουλτούρας της μηχανής.

Την πήρα μάλλον από παρατεταμένη εφηβεία και σε σχετικά μεγάλη ηλικία ήτοι στα 34 και την κράτησα μέχρι τα 40άντα.

 

Αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν το εξής.

Σε ένα ταξίδι μου με αυτή, μόνος, αν έχει σημασία, δεν υπήρξε "ομάδα μηχανόβιων"  που είτε ήταν στο αντίθετο ρεύμα είτε με προσπερνούσαν .....που να μην με κόρναρε...σαν χαιρετισμό.

 

Και μιλάμε συνάντησα από όλα τα είδη.....goldwin κουστοδία, street .......supersports......όλοι μα όλοι χαιρετούρες.

Το εξέλαβα σαν....μην μασάς που είσαι μόνος....είμαστε εμείς εδώ.....θα μας βρεις παρακάτω...αν χρειαστείς κάτι......ή κάπως έτσι.

ο χαιρετισμος...αναμεσα σε μηχανοβιους ειναι κατι που κ εμενα με συγκινει..κ να ξερεις οτι ειναι global.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή εγώ δε μπορώ να ακολουθήσω (τα θέλω τα πιστόνια)
δώστε μου συντεταγμένες, να έρθω διαγώνια.
CR250 (αδυναμια μου μεγαλη)
KXF 250 (καλό, αλλα να παει να γ.......)
1928758_1031218660343_2864_n.jpg.12d576c70add4b5980984f33b264398c.jpg59138229_1015658352157332_7664821859329769472_n.jpg.c607fc6f648ab737afc2b770d18e1bf5.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, vagelism said:

ο χαιρετισμος...αναμεσα σε μηχανοβιους ειναι κατι που κ εμενα με συγκινει..κ να ξερεις οτι ειναι global.

 

Οπως δυο, αγνωστοι μεταξυ τους και απο αλλη χωρα, μουσικοι μπορουν να "συνεννοηθουν" μεταξυ τους παιζοντας μουσικη παρεα, ετσι και δυο μοτοσυκλετιστες μπορουν να επικοινωνησουν με ενα νευμα και με την συμπορευση. 

 

Και στις δυο περιπτωσεις υπαρχει επικοινωνια διοτι τα συναισθηματα που επικρατουν (παιζοντας παρεα μουσικη, και βολταροντας) ειναι κοινα.

  • Like 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου