Προς το περιεχόμενο

Δείξτε μας την μηχανή σας.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

@TamtamΩραία η φωτογραφία με το Zundaap.Είχε ο Θείος μου ένα 500cc.

Τώρα από πτώσεις κι εγώ,όχι κάτι σοβαρό.Όλες με παπί,και μια χαζή με το hayabusa σε μια στροφή στο Λυκαβηττό,με πέντε χιλιόμετρα!

Κάποια στιγμή,θέλω να πάω στην Κροατία, με τη μηχανή.

Επεξεργασμένο από Αετός
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να προλάβω ...τις αντιδράσεις:classic_rolleyes:

 

..ως συνεπιβάτης.

Θα ήταν αδύνατον να δω τη Βαρκελώνη όπως την είδα χωρίς το εργαλείο αυτό.

Αν και το καβάλημα μηχανής γενικά μου προκαλεί αρνητικά συναισθήματα, ομολογώ ότι μ αυτό (και μια αντίστοιχη Goldwing στο Παρίσι πριν περισσότερα χρόνια) ένιωσα ασφάλεια, αν και μεγάλο ποσοστό οφείλεται στους Ισπανούς οδηγούς που ξέρουν να σε υπολογίζουν και να σε σέβονται.

20180818_110027.jpg

  • Like 3

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το boll d'or από το 1981, το ZZR από το 2002 (η photo είναι από το web στη δικιά μου έχω βάλει 4 σε 1 από αριστερά επιφυλάσσομαι για original μόλις την ξε κουκουλώσω)

1200-ZZR-2002.jpg.3a0b1ed233661bd3397379eb2e1a316e.jpg989590844_BOLDOR.thumb.jpg.8ae49158fe0d75fbde4c3448f2c0983b.jpg

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dimsonic είπε

για να προλάβω ...τις αντιδράσεις:classic_rolleyes:

 

..ως συνεπιβάτης.

Θα ήταν αδύνατον να δω τη Βαρκελώνη όπως την είδα χωρίς το εργαλείο αυτό.

Αν και το καβάλημα μηχανής γενικά μου προκαλεί αρνητικά συναισθήματα, ομολογώ ότι μ αυτό (και μια αντίστοιχη Goldwing στο Παρίσι πριν περισσότερα χρόνια) ένιωσα ασφάλεια, αν και μεγάλο ποσοστό οφείλεται στους Ισπανούς οδηγούς που ξέρουν να σε υπολογίζουν και να σε σέβονται.

20180818_110027.jpg

 

Φοβερο το PanEuropean..φοβεροι κ οι Ισπανοι που κ εμενα μου εκανε εντυπωση το ποση προσοχη εδιναν στους δικυκλιστες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα ρε παιδιά μου την έχει βαρέσει και θέλω να πάρω ενα ZZR600 και να του ρίξω εκει κανα χιλιάρικο όπως θα είναι να βγάλει 5 χρόνια.

 Και μου λένε οι φίλοι μου κάνοντας μου καζούρα που έχω όλο χρέπια.

 Γιατί ρε δεν πας να πάρεις μια μηχανή της προκοπής τόσα χρόνια?

 Άσε ρε να το έχω άγχος.

 Ενω το KLE το πεταω οπου να ναι και δεν αγχώνομαι καθόλου.

 Ποιος να το ψυρίσει?

 Και να το ψυρήσουν, τα έχει βγάλει τα λεφτά του. χαχαχχαχααχ ούτε θα με νοιάξει.

 

 Ναι μου λένε τα καινούργια έχουν καλύτερη ενεργητική ασφάλεια, είναι πιο ασφαλή, πανε καλύτερα............

 Ναι καλά τους λέω. Αμα σου πέσει η γρια που αλλάζει 3 ρευματα στη λεωφόρο επειδή έχασε το φανάρι για να στρίψει να πάει σπίτι της και σε σιδερώσει, θα σου πω μετά ενεργητική ασφάλεια που θα νιώσεις.

 χααχαααχαχχαχαχαχαχαχχα

 

 Γι αυτό ΠΟΛΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ.

 ΠΟΛΛΗ γιατί κυκλοφορούν γέροι που δεν βλέπουν, χαπακωμένοι, τσαντισμένοι απλήρωτοι πνιγμένοι στα χρέη, με φθαρμένα αμάξια.

 Πλέον γίνονται πολλά ατυχήματα μοτοσυκλέτας με μοτοσυκλέτα.

 (οξω γρουσούζη θα λένε, ανοιξαμε ενα θεμα με μηχανές και άρχισες τις καταστροφολογίες χαχαχαχαχαχαχαααχ)

  • Like 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, vagelism said:

 

Φοβερο το PanEuropean..φοβεροι κ οι Ισπανοι που κ εμενα μου εκανε εντυπωση το ποση προσοχη εδιναν στους δικυκλιστες.

να προσθέσω ότι στη Βαρκελώνη ακόμα και παπί να έχεις πρέπει να το βάλεις σε θέση που προβλέπεται.


Αν πατήσεις το τρίγωνο που φαίνεται, έστω και λίγο κάνεις ταξίδι 1.5 ώρα για να πάρεις τη μηχανή....αφού πληρώσεις...

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Konstantinos Dritsas είπε

Εμένα ρε παιδιά μου την έχει βαρέσει και θέλω να πάρω ενα ZZR600 και να του ρίξω εκει κανα χιλιάρικο όπως θα είναι να βγάλει 5 χρόνια.

 Και μου λένε οι φίλοι μου κάνοντας μου καζούρα που έχω όλο χρέπια.

 Γιατί ρε δεν πας να πάρεις μια μηχανή της προκοπής τόσα χρόνια?

 Άσε ρε να το έχω άγχος.

 Ενω το KLE το πεταω οπου να ναι και δεν αγχώνομαι καθόλου.

 Ποιος να το ψυρίσει?

 Και να το ψυρήσουν, τα έχει βγάλει τα λεφτά του. χαχαχχαχααχ ούτε θα με νοιάξει.

 

 Ναι μου λένε τα καινούργια έχουν καλύτερη ενεργητική ασφάλεια, είναι πιο ασφαλή, πανε καλύτερα............

 Ναι καλά τους λέω. Αμα σου πέσει η γρια που αλλάζει 3 ρευματα στη λεωφόρο επειδή έχασε το φανάρι για να στρίψει να πάει σπίτι της και σε σιδερώσει, θα σου πω μετά ενεργητική ασφάλεια που θα νιώσεις.

 χααχαααχαχχαχαχαχαχαχχα

 

 Γι αυτό ΠΟΛΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ.

 ΠΟΛΛΗ γιατί κυκλοφορούν γέροι που δεν βλέπουν, χαπακωμένοι, τσαντισμένοι απλήρωτοι πνιγμένοι στα χρέη, με φθαρμένα αμάξια.

 Πλέον γίνονται πολλά ατυχήματα μοτοσυκλέτας με μοτοσυκλέτα.

 (οξω γρουσούζη θα λένε, ανοιξαμε ενα θεμα με μηχανές και άρχισες τις καταστροφολογίες χαχαχαχαχαχαχαααχ)

εγω γενικα δεν ειμαι του γκαζιου...αλλα του φρενου.

και οσες φορες τα χρειαστηκα ,  το Bmw σταματησε στον ποντο χωρις να κουνηθει ο μπροστινος τροχος καθολου.

Νομιζω οτι { και }αυτο πληρωνεις σε μια μηχανη τετοιου επιπεδου.

Ωραια τα On off..αλλα με ενα Transalp που ειχα...ολο κατω ημουν.{με σημαντικοτερο ενα καταγμα επιγονατιδας που με ταλαιπωρησε για ενα χρονο σχεδον } οταν μου σταμτησε μια στην Κηφισιας στη μεση του δρομου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, vagelism είπε

εγω γενικα δεν ειμαι του γκαζιου...αλλα του φρενου.

και οσες φορες τα χρειαστηκα ,  το Bmw σταματησε στον ποντο χωρις να κουνηθει ο μπροστινος τροχος καθολου.

Νομιζω οτι { και }αυτο πληρωνεις σε μια μηχανη τετοιου επιπεδου.

Ωραια τα On off..αλλα με ενα Transalp που ειχα...ολο κατω ημουν.{με σημαντικοτερο ενα καταγμα επιγονατιδας που με ταλαιπωρησε για ενα χρονο σχεδον } οταν μου σταμτησε μια στην Κηφισιας στη μεση του δρομου.

 

εντάξει, όλα παίζουν,σίγουρα.

 Και η μοτοσυκλέτα και ο οδηγός.

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καβαλαγα μεχρι το 2000, ξεκινησα με κατι παπια μετα ειχα Suzuki SP370, Honda VF400, Virago , μεχρι που ενεπλακησα σε ενα χοντρο ατυχημα και ορκιστηκα να μην ξανανεβω.Και δεν ξανανεβηκα.

Δεν μου λειπουν

Επεξεργασμένο από qesh

Thank God for the rain....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, vagelism said:

 

Ωραια τα On off..αλλα με ενα Transalp που ειχα...ολο κατω ημουν.

 

Ειχα και εγω ενα. Ειχα τη μονη "πτωση" μου με αυτο. Με μηδενικα χαω σε ανηφορικη εισοδο παρκινγκ, μου εσβησε, διπλωσε το τιμονι και εσκασα στα γελια απο το αποτελεσμα...

 

IMG_4339.thumb.JPG.7fb47880ee41107e8be40176dd94ee5d.JPG20120303141836medium.jpg.74c462c8b8b9a2555a1233375ba6fc8e.jpg

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου