Προς το περιεχόμενο

Δείξτε μας την μηχανή σας.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

ανοίξατε θέμα που με πονάει πολλά χρόνια τώρα ρε φίλοι... όλα μου τα χρόνια μηχανές, μέχρι το 2002 (Σπύρο μου δυστυχής σύμπτωση) που για λόγους υγείας αναγκάστηκα να τις αποχωριστώ (και ρε γμτ δεν τράκαρα ούτε καν έπεσα ποτέ... ίσα ίσα... τις φορές που κινδύνεψα πραγματικά αν δεν είχα τα γκάζια ή τις διαστάσεις της εκάστοτε  μηχανής μου και πχ οδηγούσα οποιοδήποτε αμάξι, τώρα θα βλεπα τα ραδίκια ανάποδα)...

 

anyway... πέρασαν αρκετές από τα χέρια μου φωτό όμως μου έχουν μείνει μόνο από 2 (και ευτυχώς από τις πιο αγαπημένες μου) για να μοιραστώ μαζί σας...

 

πρώτη (και η πρώτη μου μεγάλου κυβισμού από τα 80ς) η YAMAHA XZs... σπάνιο μηχανάκι (δεν εισήχθη ποτέ στην χώρα μας) με πολύ υψηλή τεχνολογία για την εποχή του... μεγάλος έρωτας (πρώτος γαρ) αλλά χρυσοπληρωμένος όπως όλοι οι μεγάλοι έρωτες...

 

1180504088_npapmoto-yamaha.thumb.jpg.ff69c73df1e8c79a8b0a71085473b59f.jpg

 

και δεύτερη το αγαπημένο πυραυλάκι μου HONDA VFR από τα 90s...

 

1515395236_npapmotohonda.thumb.jpg.7582cbe294c3e70ba46627490a1e85eb.jpg

 

 

 

ΥΓ.

5 ώρες πριν, Konstantinos Dritsas είπε

 Ποια γυναίκα, ακόμα και αυτές που δήθεν φοβούνται, δεν γουστάρει μια βόλτα με τη μηχανή ε?

 

ρώτα τα κράνη μου για τα "καρούμπαλα" τους από τα κοπανήματα  της Σοφίας π.χ. όταν ερχόμασταν από την Μάνη (και φτιαχνόμουν από την διαδρομή με επακόλουθα ξυσίματα μαρσπιέ  ή διακοσαρίσματα στο καπάκι) και ξαφνικά ενώ της είχα υποσχεθεί χαλαρή βόλτα και όσες στάσεις γούσταρε για καφεδάκια και φαγητό στη διαδρομή), έβλεπε μπροστά της την Κόρινθο και της έλεγα "έλα μωρέ εδώ που φτάσαμε μέχρι να κατέβουμε θα μαστε σπίτι"...

  • Like 3

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τελος για μενα οι μοτοσυκλετες. Ειχα ενα αρκετα ζορικο ατυχημα με το παπι πριν 2 μερες. Το παπι θα φτιαχτει (αν φτιαχνει), και μαζι με την μεγαλη θα πωληθουν. Ετσι και αλλιως ειχα κοψει τα πολλα πολλα με βολτες λογω οικογενειας.

 

Ηταν ενα μηνυμα που δεν μπορω να αγνοησω. Ειμαι πολυ τυχερος γενικοτερα, και ημουν πολυ τυχερος και προχθες. Μια φορα εινσι κανεις τυχερος. Η δευτερη δεν χαριζεται. Οποτε θα κανω ο,τι περνα απο το χερι μου ωστε να μην συμβει ιδιο αλλη φορα. Με το ποδηλατο, ευτυχως παω μονο χωμα διοτι φοβαμαι την ασφαλτο.

 

Και ενα μινι ιστορικο των γεγονοτων. Πεμπτη μεσημερι, σε επαρχιακο δρομο, σταματησα στην διασταυρωση με φλας για να στριψω αριστερα. Εκει που ημουν σταματημενος, αρχισα να πετω στον αερα. Με χτυπησε 4x4 απο πισω. Δεν με ειχε δει καν. Ετρεχε με 70-80...

Ευτυχως, δεν επαθα κατι αξιο λογου. Λογικα δευτερα παιρνω εξιτηριο. Εννοειται πως το κρανος εσωσε το κεφαλι μου...

 

Καλες βολτες ολοι, και παντα ορθιοι!!

 

 

 

 

 

Υγ. Για οσους δεν Πιστευουν (και εγω μεσα), την ημερα που τρακαρα ηταν του Αγιου Χριστοφορου, προστατη των οδηγων...

 

 

  • Like 3
  • Λυπάμαι 4

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιώργο, περαστικά.
Ελπίζω να διεκδικήσεις μια γερή αποζημίωση από τον απρόσεκτο οδηγό.
Τροφή για σκέψη: Αν όντως σε είχε προστατέψει ο Άγιος Τάδε, δεν θα είχες καν ατύχημα. (αλλά από αυτόν δεν μπορείς να διεκδικήσεις τίποτα ως αποζημίωση).
Σιδερένιος μαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τον οδηγο δεν εχω κατι. Θα μπορουσε να συμβει στον καθενα μας. Μεροκαματιαρης ανθρωπος ειναι.

Απο την ασφαλιστικη του θα παρω οσα μπορω εννοειται.... 

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περαστικά Γιώργο!

Απολύτως λογική η απόφαση σου να μην ξανα-οδηγησεις δίτροχο .

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περαστικά κι αγύριστα.

Αν πουλήσεις τις μηχανές, πάρε ένα τέτοιο.

Μόνο μ' αυτό θα είσαι ασφαλής στην Ελλάδα.

 

Leopard-1A5-3.png

  • Χαχα 3

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

Περαστικά κι αγύριστα.

Αν πουλήσεις τις μηχανές, πάρε ένα τέτοιο.

Μόνο μ' αυτό θα είσαι ασφαλής στην Ελλάδα.

 

Leopard-1A5-3.png

A, Το leopard 1-A5

 ξέρω να το οδηγώ γιατί υπηρέτησα στα Τεθωρακισμένα αλλά δεν

  το παίρνω για μες την πόλη, γιατί με τους δρόμους κατσάβραχα που έχουμε, ακόμα και στην Εθνική,θα χτυπάει η ερπύστρια ακόμα  και σε αυτό και βαριέμαι να την βάζω πάλι. Είναι μανίκι και θέλει άτομα.

 

 Περαστικά και σοφή η απόφαση αλλά εγώ δεν μπορώ να την πάρω.

 Τη μοτοσυκλέτα και την αριστερά δεν μπορώ να τις απ αρνηθώ, ιδιαίτερα για μες την πόλη.

 Ο θεός βοηθός και ελπίζω να μην με βρει και εμένα η  ............."κακιά στιγμή" χαχααχαχαχαχχαχαχ

  • Like 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου