Προς το περιεχόμενο

Δείξτε μας την μηχανή σας.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, LK είπε

Να μαι και εγώ.

 

Ευτυχώς 10 χρόνια μετά βρήκα το στυλ μου, και στη μετακίνηση και στο ντυσιμο 😛

DSC01490.jpg

248_n.jpg

 

Θεϊκό (Taunus είναι;) αλλά θες επειγόντως τάσι

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
5 minutes ago, Superfunk said:

 

Θεϊκό (Taunus είναι;) αλλά θες επειγόντως τάσι

 

Ναι Taunus . Παροπλισμένο πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

.....και να φανταστεις ΔΕΝ κάπνισα ποτε μου Μαλμπορο.

Ωραίες διαφημίσεις όμως. 😀

 

Ασε μην αρχισω τα vintage cars ονειρα μου, γιατι θα με πιασει καταθλιψη 😛

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, gkourmoul1 said:

Τελος για μενα οι μοτοσυκλετες. Ειχα ενα αρκετα ζορικο ατυχημα με το παπι πριν 2 μερες. Το παπι θα φτιαχτει (αν φτιαχνει), και μαζι με την μεγαλη θα πωληθουν. Ετσι και αλλιως ειχα κοψει τα πολλα πολλα με βολτες λογω οικογενειας.

 

Ηταν ενα μηνυμα που δεν μπορω να αγνοησω. Ειμαι πολυ τυχερος γενικοτερα, και ημουν πολυ τυχερος και προχθες. Μια φορα εινσι κανεις τυχερος. Η δευτερη δεν χαριζεται. Οποτε θα κανω ο,τι περνα απο το χερι μου ωστε να μην συμβει ιδιο αλλη φορα. Με το ποδηλατο, ευτυχως παω μονο χωμα διοτι φοβαμαι την ασφαλτο.

 

Και ενα μινι ιστορικο των γεγονοτων. Πεμπτη μεσημερι, σε επαρχιακο δρομο, σταματησα στην διασταυρωση με φλας για να στριψω αριστερα. Εκει που ημουν σταματημενος, αρχισα να πετω στον αερα. Με χτυπησε 4x4 απο πισω. Δεν με ειχε δει καν. Ετρεχε με 70-80...

Ευτυχως, δεν επαθα κατι αξιο λογου. Λογικα δευτερα παιρνω εξιτηριο. Εννοειται πως το κρανος εσωσε το κεφαλι μου...

 

Καλες βολτες ολοι, και παντα ορθιοι!!

 

 

 

 

 

Υγ. Για οσους δεν Πιστευουν (και εγω μεσα), την ημερα που τρακαρα ηταν του Αγιου Χριστοφορου, προστατη των οδηγων...

 

 

καλή και γρήγορη ανάρρωση Γιώργο

 

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
Στις 29/4/2019 στις 5:16 ΜΜ, Spyros Delta είπε

Μονο με μηχανες για παρα πολλα χρονια και μεχρι το 2002 ...

Μετα απο 4 τρακαρισματα ...

 

7 ώρες πριν, gkourmoul1 είπε

Τελος για μενα οι μοτοσυκλετες. Ειχα ενα αρκετα ζορικο ατυχημα με το παπι πριν 2 μερες. Το παπι θα φτιαχτει (αν φτιαχνει), και μαζι με την μεγαλη θα πωληθουν. Ετσι και αλλιως ειχα κοψει τα πολλα πολλα με βολτες λογω οικογενειας.

 

Ηταν ενα μηνυμα που δεν μπορω να αγνοησω. Ειμαι πολυ τυχερος γενικοτερα, και ημουν πολυ τυχερος και προχθες. Μια φορα εινσι κανεις τυχερος. Η δευτερη δεν χαριζεται. Οποτε θα κανω ο,τι περνα απο το χερι μου ωστε να μην συμβει ιδιο αλλη φορα. Με το ποδηλατο, ευτυχως παω μονο χωμα διοτι φοβαμαι την ασφαλτο.

 

Και ενα μινι ιστορικο των γεγονοτων. Πεμπτη μεσημερι, σε επαρχιακο δρομο, σταματησα στην διασταυρωση με φλας για να στριψω αριστερα. Εκει που ημουν σταματημενος, αρχισα να πετω στον αερα. Με χτυπησε 4x4 απο πισω. Δεν με ειχε δει καν. Ετρεχε με 70-80...

Ευτυχως, δεν επαθα κατι αξιο λογου. Λογικα δευτερα παιρνω εξιτηριο. Εννοειται πως το κρανος εσωσε το κεφαλι μου...

 

Καλες βολτες ολοι, και παντα ορθιοι!!

 

Υγ. Για οσους δεν Πιστευουν (και εγω μεσα), την ημερα που τρακαρα ηταν του Αγιου Χριστοφορου, προστατη των οδηγων...

 

 

 

Περαστικα.

Σε καταλαβαινω απολυτα.

Το 4ο τρακαρισμα που αναφερω και που αποφασισα να την κοψω κι εγω, ηταν ιδια φαση.

Περιμενα σε κοκκινο φαναρι και ηρθε και επεσε απο πισω μου μεθυσμενος.

Απογειωθηκα και εσκασα με το κρανος στο κρασπεδο του πεζοδρομιου. Εγω δεν θυμαμαι τιποτα (απωλεια μνημης), παρα μονο μεχρι τον ηχο απο φρεναρισμα πισω μου και το μπαμ.

Μου τα ειπε αυτοπτης μαρτυρας. Ηταν γειτονας (500 μετρα απο το σπιτι μου εγινε, σε λιγο εφτανα)

Και μπορει να μην εγινε του Αγιου Χριστοφορου, αλλα ηταν ανημερα Χριστουγγενα πρωι που γυριζα απο τη δουλεια.

Επεξεργασμένο από Spyros Delta
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σπυρο, σε θυμηθηκα μετα απο το συμβαν. Θυμομουν την επιλογη σου. Απλα εγω με την πρωτη.... την κανω, εφοσον εχω εναλλακτικη (αυτοκινητο). Και με αυτα εξυπηρετουμαι αψογα.

 

Η πρωτη, λενε, ειναι απροσεξια. Η δευτερη ειναι μ@λ@κια.

 

Εγω επεσα στο καπω του αγροτικου, το οποιο με εκτοξευσε καμια 20 μετρα στο δρομο. Η λακουβα που εχει το καπω του, απο το κρανος, μαρτυρα το τι θα ειχε συμβει εαν δεν το φορουσα. 

  • Λυπάμαι 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, gkourmoul1 είπε

Πεμπτη μεσημερι, σε επαρχιακο δρομο, σταματησα στην διασταυρωση με φλας για να στριψω αριστερα. Εκει που ημουν σταματημενος, αρχισα να πετω στον αερα. Με χτυπησε 4x4 απο πισω. Δεν με ειχε δει καν. Ετρεχε με 70-80...

 

7 ώρες πριν, gkourmoul1 είπε

Με τον οδηγο δεν εχω κατι. Θα μπορουσε να συμβει στον καθενα μας. Μεροκαματιαρης ανθρωπος ειναι.

Απο την ασφαλιστικη του θα παρω οσα μπορω εννοειται.... 

Καταρχήν περαστικά. Αλλά πιστεύω ότι η λογική σου είναι τελείως λάθος. Τι πάει να πει ότι είναι μεροκαματιάρης? δηλαδή οι μεροκαματιάρηδες έχουν το δικαίωμα να οδηγούν απρόσεχτα και επικίνδυνα? αν σε άφηνε ανάπηρο ή στον τόπο? αν δεν βλέπει ή δεν είναι ικανός να οδηγήσει ας παραδώσει το δίπλωμα και να πηγαίνει με λεωφορείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαγγελη, βλεπω τα πραγματα με πιο θετικη ματια. Εγκληματικο λαθος εκανε που δεν με ειδε. Δεν ειναι εγκληματιας, ομως. Εκδικητικος δεν ημουν ποτε. Απο τη χαρα μου που δε με σκοτωσε του το συγχωρεσα αμεσως. Ουτε νευρα δεν ειχα μαζι του. Ουτε εχω, καθως φερθηκε σπαθι εκτοτε.

 

Ασφαλισμενος ειναι, και θα διεκδικησω ο,τι μπορω απο τις ασφαλειες.

 

Σηκωνομαι και περπατω κανονικα στο νοσοκομειο, μονο με ενα αιματωμα μικρο (που θελει λιγο προσοχη). Και εχω ολα μου τα δακτυλα. Δεν εχω γρατζουνια. Αυτο μετρα....

  • Like 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου