Προς το περιεχόμενο

NAD:fender pro junior iv


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εδω κ λιγες μερες ειμαι κατοχος ενος fender pro junior iv,ο σκοπος ηταν να παρω ελαφρυ ενισχυτη κ να κουβαλαω οσο γινεται λιγοτερα(πεταλια,καλωδια,τροφοδωτικο κτλ,κτλ).μετα απο μια εβδομαδα με τον pro junior ειμαι πιστευω σε καλο δρομο.ο ενισχυτης ειναι δυνατος...κ πολυ καλος για μπλουζοπαιξιματα(αυτο παιζω)..αποφασισα λοιπον  κανω ενα κλιπακι..δεν εχω χρησιμοποιησει τιποτα αναμεσα στον ενισχυτη και την  κιθαρα.(παρεμβαλεται μονο το καλωδιο),προσπαθησα να κανω πολλες εναλλαγες μονο με την δυναμικη στην πενα και το volume της κιθαρας(αλλαζω,πολλες φορες μαγνητη,κτλ,κτλ)..το ολο σκηνικο στηθηκε σε 5 λεπτα..!!η αλυσιδα ειναι η εξης:squier tele 72thinline(2 wide range humbucker)-καλωδιο-fender pro junior iv-μικροφωνο shure beta 58a(θεωρητικα δεν προσφερεται για αυτο..αλλα για καποιο λογο εμεινα ευχαριστημενος...μου εβγαλε λιγο vintagιλα-καρτα ηχου steinberg ur22 mkii-daw:cakewalk.ο ενισχυτης παιζει στο 7 και κατι(καπου εκει ειναι το sweer spot) με attenuator(ειναι δυνατος ειπαμε..!κ ημουν σπιτι).στο τελος προσθεσα λιγο reverb και ενα ελαφρυ boost απο το cakewalk.τελος να πω οτι ειναι η πρωτη φορα που γραφω απο ενισχυτη με μικροφωνο(πιστευω τα πηγα καλα)υπαρχουν λαθακια στο κλιπ αλλα..οκ το ζητουμενο μου ηταν να δω αν κανει αυτο που λεει ο ενισχυτης..εγω εμεινα ικανοποιημενος...τωρα σε προβες,live κτλ..θα δειξει αργοτερα..στο πρωτο τεστ πιστευω οτι τα πηγε καλα.

pro junior demo.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, yannisp είπε

θεωρητικα δεν προσφερεται για αυτο..

 

Μια χαρά προσφέρεται 🙂

 

https://equipboard.com/pros/the-edge/shure-sm58

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου