Προς το περιεχόμενο

Οι 5 καλύτεροι ποδοσφαιριστές


Ποιοί είναι οι 5 καλύτεροι ποδοσφαιριστές στην ιστορία του ποδοσφαίρου  

28 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Ποιοί είναι οι 5 καλύτεροι ποδοσφαιριστές στην ιστορία του ποδοσφαίρου

    • Πελέ
    • Μαραντόνα
    • Μέσι
    • Ροναλντίνιο
    • Κρόιφ
    • Ζιντάν
    • Άλλος (ονομάτισε ποιός)
    • Ρονάλντο (το φαινόμενο)
    • Πούσκας
      0
    • Ρονάλντο (σοσόνιας)
    • Μπέστ
    • Σώκρατες
    • Φαν Μπάστεν
    • Μπεκενπάουερ
    • Πλατινί
    • Ζίκο
      0
    • Ιμπραϊμοβιτς


Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

4. Πώς μου αρέσει που όταν πάει να εκτελέσει φάουλ σηκώνει το σορτσάκι σαν μαγιώ.

Δεν είναι αυτός ρε 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 minutes ago, fusiongtr said:

2. Ο μπουκαδόρος. Το κεφάλι κάτω, πετάμε την μπάλα μπροστά , βγάζουμε το γιαταγάνι φωνάζοντας "αέρα", και όποιον πάρει ο χάρος

 

4. Πώς μου αρέσει που όταν πάει να εκτελέσει φάουλ σηκώνει το σορτσάκι σαν μαγιώ.

 

2. ηταν καλος παίχτης. Εγώ τον ελεγα ο Ντάνι Αλβες των φτωχών. Απλα τον εφαγε η λαλακια.

 

4. το φαινόμενο λεω ρε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
10 minutes ago, otto## said:

το φαινόμενο λεω ρε.

 

Ώπα σόρυ (sorry και στον ΒαγγέληΒ).

Αυτός ότι και να έκανε, τους ξέσκιζε όλους (τραβεστί και straight).

Επεξεργασμένο από fusiongtr

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Τώρα που λέτε για Dani Alves των φτωχών... Είχα παίξει πριν 2 χρόνια σε 7x7 αντίπαλος με τον Γιούρκα τον Σεϊταρίδη. Το παλικάρι έκανε 1 βήμα και εγώ ήθελα 4 για να τον προλάβω, 35 αυτός, 22 εγώ. 

 

Τελειώνει το ματς, στο οποίο ο άνθρωπος μας έκανε πλάκα και τον πιάνω και τον ρωτάω γιατί δεν παίζει επαγγελματικά, ήταν σε κατάσταση που χαλαρά θα έπαιζε Superleague. Μου λέει "πού να τραβιέμαι ρε συ, θέλει προπόνηση όλο αυτό και εγώ τα βαρέθηκα αυτά".

 

Δεν έχω ξαναδεί τέτοιο αθλητή, πραγματικά τον έφαγε το κεφάλι του, θα μπορούσε να είναι στα καλύτερα δεξιά μπακ που έχουν βγει γενικά στην Ευρώπη. 

  • Like 1

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.O Maradona

2.O Maradona

3.O Maradona

4.O Maradona

5.O Maradona

 

(Είμαι στην Νάπολη και νομίζω ότι παρακολουθούν το κινητό μου τα λοκαλια)

  • Like 1
  • Χαχα 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

Ποτέ δεν υπηρξα φανατικός των "καλύτερων". Όταν έβλεπα μπάλα, ήθελα να ταυτίζομαι με τους αθόρυβους, αυτούς που δεν φαινόταν, αλλά το καταλάβαινες όταν δεν έπαιζαν ( όπως ο κομπρέσσορας ένα πράμα). Στην 5άδα έβαλα παίκτες που τους πρόλαβα. Δυστυχώς δεν έχω δει Κρόιφ, Πελέ, ΝτιΣτέφανο, Πούσκας, Μπεστ, Ρόσι, Εουσέμπιο, Κλεάνθη Βικελίδη κλπ. οπότε παρ' όλο που μπορεί να ήταν καλλιτέχνες, πήγα σε πιο γνώριμα πράματα. Νο1 νομίζω είναι ο Ζιντάν για μένα. Ήταν απίστευτα αρχοντικός, έτρεχε όρθιος, έκανε την μπάλα ό,τι ήθελε, εγκεφαλικός, όχι κοντοπ#(($ς όπως οι άλλοι. Το μόνο που με χαλούσε ήταν η Γιούβε και η Ρεάλ, καθώς και το "ψυχρό" παιχνίδι του. Ακόμη και οι πανηγυρισμοί του ήταν με μισή καρδιά (αγαπημένος μου πανηγυρτζής  ο Σαραβάκος). Ε, όταν κοπάνησε τον Ματεράτσι που του έβρισε τη μάνα, στο τελευταίο παιχνίδι της καριέρας του, τον λάτρεψα.
 

Μπουτραγκένιο, Χάτζι, Στόιτσκοφ, Μπίρτσλη, Λε Τίσιερ, Νταλίν, Μπατιστούτα, Ντασάεφ, Καντονά, Σίρερ, Nεντβεντ, Μαλντίνι, Tότι, Σόλσκιερ, Κολτσίδας, μερικοί, ενδεικτικά.

Υ.Γ. Ποτέ μου δεν κατάφερα να συμπαθήσω Γερμανό παίκτη.
Υ.Γ. 2.  Δεν νοείται να είναι άλλος από τον Μαραντόνα καλύτερος όλων των εποχών. Δεν έχει υπάρξει πιο επιδραστικός παίκτης στο άθλημα. Καλοί οι Μέσιδοι, οι Ρονάλντοι και οι Αβραάμ Παπαδόπουλοι, αλλά...

Επεξεργασμένο από Πνοή και Νύξη
  • Like 1

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπα να έχω ποικιλία σε θέσεις, οπότε πήγα με Πελέ, Μέσι, Κρόιφ, Βαν Μπάστεν και Μπεκενμπάουερ.

 

Κορυφαίος, ακόμα ο Πελέ. Πιο πλήρες πακέτο δεν νομίζω ότι έχει υπάρξει.

Μέσι, δεν είναι ο τύπος μου ποδοσφαιρικά, αλλά σέβομαι ότι πρόκειται για μηχανή που και της μιλάει μοναδικά και συνεχίζει να "γράφει" απίστευτα επιτεύγματα (Κριστιάνο αντίστοιχο τερατάκι, και με ανάλογα ζηλευτά επιτεύγματα, και πιο πολύ στον τύπο μου βάσει σωματοδομής, αλλά Μέσι αξίζει περισσότερο την επιλογή).

Μπεκενμπάουερ ακόμα το σημείο αναφοράς στη θέση του στην ιστορία.

Κρόιφ ο άνθρωπος που πέρασε το άθλημα σε νέα περίοδο, και γενικά ίσως η πιο χαρισματική ποδοσφαιρική φιγούρα έβερ.

Βαν Μπάστεν χορευτής του γκολ, αεράτος, υπέροχος.

 

Υ.Γ.: Αγαπημένοι μου τα δύο Ρο (Ρονάλντο και Ροναλντίνιο)... Ρονάλντο κάλλιστα θα μπορούσα να τον βάλω στην 5άδα, αλλά σήμερα πήγα προς Βαν Μπάστεν μεριά για καθαρό φορ περιοχής (αύριο μπορεί να ψήφιζα ανάποδα, μα είναι αντίστοιχα αγαπημένοι). Ροναλντίνιο στο prime του δεν έβλεπε τίποτα, αλλά δυστυχώς αυτό το prime κράτησε πολύ λίγο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου