Προς το περιεχόμενο

Οι 5 καλύτεροι ποδοσφαιριστές


Ποιοί είναι οι 5 καλύτεροι ποδοσφαιριστές στην ιστορία του ποδοσφαίρου  

28 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Ποιοί είναι οι 5 καλύτεροι ποδοσφαιριστές στην ιστορία του ποδοσφαίρου

    • Πελέ
    • Μαραντόνα
    • Μέσι
    • Ροναλντίνιο
    • Κρόιφ
    • Ζιντάν
    • Άλλος (ονομάτισε ποιός)
    • Ρονάλντο (το φαινόμενο)
    • Πούσκας
      0
    • Ρονάλντο (σοσόνιας)
    • Μπέστ
    • Σώκρατες
    • Φαν Μπάστεν
    • Μπεκενπάουερ
    • Πλατινί
    • Ζίκο
      0
    • Ιμπραϊμοβιτς


Προτεινόμενες αναρτήσεις

48 minutes ago, Πνοή και Νύξη said:

Δεν νοείται να είναι άλλος από τον Μαραντόνα καλύτερος όλων των εποχών. Δεν έχει υπάρξει πιο επιδραστικός παίκτης στο άθλημα

 

Κατά την γνώμη μου ο Γιόχαν ήταν ο επιδραστικότερος στο ποδόσφαιρο.

Παιδιά του ήταν και είναι ο Άγιαξ και η Μπαρτσελόνα.

Όμως αυτό το "φέρε μου όποιον θέλεις, μόνος μου κι όλοι σας" του Ντιέγκο .... δεν θα υπάρξει πάλι.

  • Like 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

ψήφισα

 

Κριτήριο μου με τους παλιούς είναι το " αν θα τους έβαζες τώρα να παίξουν στο σημερινό εξελιγμένο και δύσκολο ποδόσφαιρο , θα έκαναν και πάλι πλάκα ;; " 

 

Πελε  :   Ίσως ο μεγαλύτερος αθλητής που έπαιξε ποδόσφαιρο . Χώρια την τεχνική , μυαλό , ντριμπλα , εκτέλεση . Μιλούν και τα κατορθώματα του 

 

Μαραντόνα : Τίποτα να μην είχε κάνει πλη τον άθλο της Νάπολι φτάνει . Αλλά πήρε και Μουντιαλ μόνος του . Και ναι, ας είχε καλούς συμπαίκτες , για μένα μόνος το πήρε 

 

Κροιφ  : Τα έχετε πει ήδη . Άλλαξε το ποδόσφαιρο όπως το ήξεραν τότε  2 ΦΟΡΕΣ 

 

Ροναλντο φαινόμενο : Το καλύτερο σεντερ φορ 

 

Μπεστ : Γιατί ήταν yolo τύπος , ο άνθρωπος που θα ήθελα να κάνω την ζωή του. Γιατί δε νομίζω ότι πλην Μαραντόνα ,, θα έκανε άλλος τέτοια πλάκα ( στο νησί κιόλας ) με τέτοια ζωή . Μεσημέρι με την Μις Χ  , βράδυ με την Μις Ψ , χαράματα ουίσκια και την άλλη μέρα έκανε χαζούς τους αντιπάλους 

 

 

Επεξεργασμένο από Rebel_Of_South
  • Like 2

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, fusiongtr είπε

Όμως αυτό το "φέρε μου όποιον θέλεις, μόνος μου κι όλοι σας" του Ντιέγκο .... δεν θα υπάρξει πάλι.

αυτο ειναι που κανει τον ντιεγκο μοναδικο..τουλαχιστον σε εμας της γενιας του,που ειδαμε στην ανοδο και στην πτωση του.ολοι οι παιχτες που εχουμε αναφερει ειχαν γυρω τους τεραστιους συμπαικτες(μπεκενπαουερ-μπραιτνερ-μαγιερ-μιλλερ/κροιφ-και ολοι οι ολλανδοι της εποχης/πελε-γκαριντσα-ζαϊρζινιο-ριβελινο/φαν μπαστεν-γκουλιτ-κουμαν..και παει λεγοντας,ηταν αυτο που λεμε ομαδες-προτυπο)ο διαολος ο ντιεγκο οταν αρχισε να γινεται υπερομαδα γυρω του (ρεδονδο,σιμεονε.μπατιστουτα,κανιγια,ορτεγκα κτλ,κτλ)τα γκρεμισε ολα!!!λες και τους εκανε πλακα!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

Honorable mention για τη σπουδαιότερη ατάκα που έχει ειπωθεί από παίχτη ποτέ σε διαιτητή (αυτό είναι inside information από παλιό αθλητικό ρεπόρτερ αλλά παίζει να είναι και μύθος): Κώστας Μπατσινίλας "εκείνο το χασομέρι θα το κρατήσεις;"

Επεξεργασμένο από Jazzjoker

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα αναφερθώ σε αυτούς που έχω δει (είμαι γεννημένος το 80).

 

1. Μέσι

2. Μαραντόνα

3. Ζιντάν

4. Κριστιάνο

5. Φαινόμενο

 

Ο Μέσι είναι για μένα ο κορυφαίος όλων όχι γιατί κάνει πλάκα αλλά για τη διαχρονικότητά του. Εδώ και 12 χρόνια κάνει θαύματα και δεν έχει κάνει ούτε μια μέτρια χρονιά. Το ιδιο και ο Κριστιάνο αν και αυτός βασικά είναι υπεραθλητής (στηρίζεται πολύ στα αθλητικά του προσόντα παρά στο ταλέντο).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

Απο όλους ο πιο επιβλητικός, αθλητικός, δυνατός, δυναμικός είναι ο Ζλάταν. Βαλκανικό ταμπεραμέντο. Και έβαλε μερικά απο τα πιο ωραία γκολ που έχουν μπει ποτέ.

Επεξεργασμένο από rgxinap
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το "θα πω μονο για αυτους που εχω δει" το λετε σοβαρα?

Εχετε δει δλδ τον Ζινταν, το Μεσι τον Κριστιανο πιο κοντα απο οτι τον Πελε και τον Μπεστ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 minutes ago, Spyros Delta said:

Αυτο το "θα πω μονο για αυτους που εχω δει" το λετε σοβαρα?

Εχετε δει δλδ τον Ζινταν, το Μεσι τον Κριστιανο πιο κοντα απο οτι τον Πελε και τον Μπεστ?

Εννοώ οτι ειμαι σύγχρονος με αυτούς και τους παρακολουθώ real time έχοντας δει εκατοντάδες αγώνες τους. Τον Πελέ τον εχω δει μονο σε βίντεο με στιγμιότυπα. Τον Μπεστ επίσης.

 

Ένας άλλος που θαυμάζω ιδιαιτέρως είναι ο King Kenny Dalglish.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, gkourelis είπε

Εννοώ οτι ειμαι σύγχρονος με αυτούς και τους παρακολουθώ real time έχοντας δει εκατοντάδες αγώνες τους. Τον Πελέ τον εχω δει μονο σε βίντεο με στιγμιότυπα. Τον Μπεστ επίσης.

 

Ένας άλλος που θαυμάζω ιδιαιτέρως είναι ο King Kenny Dalglish.

OK ο Kenny ειναι ο αγαπημενος καθοτι ειμαι red, αλλα δεν μπορεί να χωθει μέσα στους 5, ούτε καν στους 10.

Μη ξεχνάμε κι αυτόν που αντικατεστησε ο Kenny.

 

Πάντως πιστεύω οτι τα βίντεο που υπάρχουν απο τους παλιούς, φτάνουν για να καταλάβουμε.

Τι να τις κάνω τις ριαλταιμ φάσεις που ο Μεσι δενει τα κορδόνια του; Πάλι απο τα χαιλαιτς καταλαβαίνουμε τι μπορεί να κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου