Προς το περιεχόμενο

Οι 5 καλύτεροι ποδοσφαιριστές


Ποιοί είναι οι 5 καλύτεροι ποδοσφαιριστές στην ιστορία του ποδοσφαίρου  

28 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Ποιοί είναι οι 5 καλύτεροι ποδοσφαιριστές στην ιστορία του ποδοσφαίρου

    • Πελέ
    • Μαραντόνα
    • Μέσι
    • Ροναλντίνιο
    • Κρόιφ
    • Ζιντάν
    • Άλλος (ονομάτισε ποιός)
    • Ρονάλντο (το φαινόμενο)
    • Πούσκας
      0
    • Ρονάλντο (σοσόνιας)
    • Μπέστ
    • Σώκρατες
    • Φαν Μπάστεν
    • Μπεκενπάουερ
    • Πλατινί
    • Ζίκο
      0
    • Ιμπραϊμοβιτς


Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 hours ago, Marugen said:

Dennis Bergkamp, ο τύπος ήταν καλλιτέχνης της μπάλας!

 

Το "καλλιτέχνης" νομίζω είναι υπερβολικό.

Πολύ γρήγορος, ντριπλαδόρος, μπουκαδόρος, αλλά και λίγο "τιτίκα" για τα γούστα μου.

Έπεφτε εύκολα.

 

4 hours ago, Spyros Delta said:

Η ενέργεια που κάνει χθες ο  Alexander Arnold του δίνει το δικαίωμα εστω να αναφερθεί το ονομα του στο παρων θέμα.

 

 

Πραγματικά εκπληκτική η οξυδέρκειά του.

Και κάνει κίνηση να φύγει από το σημείο του κόρνερ στην αρχή, αυτό τους κοίμισε όλους.

Απίθανο!

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 hours ago, rgxinap said:

 

ήθελα να ξερα χθες στο 90+ φεύγα τι στον π$%^&τσο μπορεί να σκεφτόταν ο Μεσι όταν περπατούσε, όταν βαραγε τα φάουλ στον γάμο του καραγκιόζη, όταν έκανε φάουλ απελπισίας, κτλ κτλ. πόσο μεγάλος ήταν κατεσέ σύμφωνα με τα δικά σου κριτήρια χθες ο Μεσι?

 

Και για να μην βαράμε αποκλειστικά τον Μεσάκο, μήπως παίζει ρόλο ποσο τραβάει όλη η ομάδα? ή και άλλοι παράγοντες που γνωρίζουν μόνο αυτοί που παίζουν μπαλίτσα σε αυτην την κατηγορία?

Ο Μέσι κατ' εμέ, όπως έχω πει και αλλού, είναι ο μεγαλύτερος όλων. Δεν αλλάζει κάτι από το χθεσινό ματς. Αυτά που έχει κάνει 12 χρόνια τώρα είναι στη σφαίρα της φαντασίας για όλους τους υπόλοιπους. Προφανώς δεν γίνεται να κερδίζει όλα τα ματς μόνος του και να παίρνει όλους τους τίτλους. Όμως αυτά που κάνει τα κάνει κάθε χρόνο χωρίς εξαίρεση μέχρι σήμερα.

 

Εδώ πρέπει να πούμε πως η φετινή Μπαρτσελόνα είναι, για το επίπεδο αυτό, η πλέον εξαρτώμενη από έναν παίχτη όμάδα, τουλάχιστον όσο μπορώ να θυμηθώ. Χωρίς Μέσι βάλε μείον 20 με 30 βαθμούς Ισπανία και ούτε συζήτηση για ημιτελικά τσου λου. Παλαιότερα είχε έναν τσάβι έναν ινιέστα και κάποιους άλλους που τραβάγαν κουπί. Μετά τη φυγή του τσάβι (κυρίως) και του ινιέστα φέτος δεν υπάρχουν άλλοι να πλαισιώσουν επαρκώς τον μέσι. Τι φταίει ο μέσι για αυτό που έχασε ο ντεμπελέ στο πρώτο ματς για το 4-0? Πάρτο βάλτο του είπε και ο άλλος ευχαριστώ είμαι μυρωδιάς...

 

Και φυσικά μην ξεχνάμε ότι δεν έχει προπονητή για τέτοιο επίπεδο. Μετά από 2 σερί παταγώδεις αποτυχίες στο τσου λου ο Βαλβέρδε πρέπει να φύγει μόνος του. Δεν είναι για τέτοιες ομάδες.

 

Επίσης χτες η μπάρτσα έπαιζε στο πιο κατηφορικό γήπεδο στην Ευρώπη. Πολλοί θα διαφωνήσουν αλλά δεν νομίζω ότι αυτό είναι μακριά από την πραγματικότητα (ακόμα και αν δεν είναι απολύτως αληθές). Υπάρχει και το περσινό βέβαια με τη Ρόμα αλλά το φετινό ακόμα χειρότερο.

 

Τέλος οποιαδήποτε σύγκριση μεταξύ μέσι και ιμπρα είναι τουλάχιστον ανεδαφική, να μην πω ιερόσυλια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου