Προς το περιεχόμενο

Αγαπημένη διασκευή


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

επειδή αποφάσισα για κάποιο διάστημα να απέχω συνειδητά από συζητήσεις στις οποίες η ιδιαιτερότητα του  γραπτού λόγου ελοχεύει ώστε να πυροδοτήσει οποιουδήποτε είδους παρεξήγηση (έρχονται και εκλογές), αλλά φευ μετά από τόσα χρόνια το noiz ως έξις μου έχει γίνει και δεύτερη φύση, λέω να το ρίξω σε χαλαρά αλλά το δυνατόν ενδιαφέροντα θέματα...:classic_rolleyes:

 

ένα τέτοιο για μένα είναι και η αναζήτηση των κάθε είδους άξιων λόγου διασκευών σε κλασσικά (και όχι μόνο) πλέον τραγούδια...

και οι λόγοι που μπορούν να τις καταστήσουν αξιόλογες, μπορεί να είναι πολλοί ακόμα ακόμα και να θεωρούμε ότι είναι και "καλύτερες" (υποκειμενικά" πάντα) κι από τις original εκτελέσεις... ξεκινώ λοιπόν με ένα χιλιοδιασκευασμένο...

 

Eleanor Rigby πρώτη εκτέλεση Beatles

 

 

 

 

ΥΓ. καλό είναι να μην αναρτούμε πάνω από 2-3 αν έχουμε πολλές υπόψιν ο καθένας...😉👂

  • Like 2

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 93
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

  • Guru

η πιο ενδιαφέρουσα για μένα από όσες έχω ακούσει σε εξέλιξη και πρωτοτυπία χωρίς να ξεφεύγει εντελώς από το πνεύμα του αρχικού...

 

 

  • Like 2

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου