Προς το περιεχόμενο

Μαμά


Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, Jazzjoker είπε

Τώρα ποιος και γιατί βάλθηκε να ξεκληρίσει και τους δυο τους, είναι άλλη ιστορία.

 

Μα σου είπε ο ΓΙΩΡΓΗΣ 🙂

 

Τα Σιμφαιρωντα.

 

αλλά εγώ πιστεύω ότι ήταν τα ΔΗΜΟΣΙΑ συμφέροντα, κάτι 35αρες χοντρές συνταξιούχες του ΟΤΕ που δεν τις άφηνε να πάνε για πΣωνια την ώρα της δουλειάς το έκαναν.

 

ΔΕΙΑΔΩΣΤΑΙ.

  • Χαχα 3

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Jazzjoker είπε

Στην πράξη ήταν mounakias...

Άσε που το γούστο του στις γυναίκες ήταν για τα μπάζα αφού γούσταρε μόνο κάτι μπάζα.

 

(Είδατε; Το ξανάκανα αυτό με την ίδια λέξη στην ίδια πρόταση. Τελικά με έχουν επηρεάσει πολύ τα @@ του τύπου στο εξαφανισθέν και νεο-εμφανισθέν  βίντεο).

  • Like 1

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 minutes ago, Haris said:

Άσε που το γούστο του στις γυναίκες ήταν για τα μπάζα αφού γούσταρε μόνο κάτι μπάζα.

 

(Είδατε; Το ξανάκανα αυτό με την ίδια λέξη στην ίδια πρόταση. Τελικά με έχουν επηρεάσει πολύ τα @@ του τύπου στο εξαφανισθέν και νεο-εμφανισθέν  βίντεο).

γιατί όμως σε έχουν επηρεάσει τόσο?

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω. Δεν ελέγχουμε τις επιρροές μας. Υποπτεύομαι ότι η εικόνα των μπάτσων να του τα ψάχνουν και μετά να του τα παίρνουν έχει αποτυπωθεί στο μυαλό μου. 

Θυμήθηκα τώρα και ένα τύπο από το Planet Terror (εξαιρετική ταινία, τη συνιστώ ανεπιφύλακτα) που έπαιρνε σαν τρόπαιο τα κάκαλα αυτών που καθάριζε. 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 hours ago, Haris said:

Δεν ξέρω. Δεν ελέγχουμε τις επιρροές μας. Υποπτεύομαι ότι η εικόνα των μπάτσων να του τα ψάχνουν και μετά να του τα παίρνουν έχει αποτυπωθεί στο μυαλό μου. 

Θυμήθηκα τώρα και ένα τύπο από το Planet Terror (εξαιρετική ταινία, τη συνιστώ ανεπιφύλακτα) που έπαιρνε σαν τρόπαιο τα κάκαλα αυτών που καθάριζε. 

 

Η γιατρός πώς ακριβώς πυροβολούσε με το Μ16 στο πόδι? Με σύσπαση του ραπτικού μυός?

 

Επίσης εγώ δε θυμάμαι τον αγγλικό τίτλο, θυμάμαι όμως το συνέντευξη με έναν βρυκόλακα. Μπορεί να μην είχαμε δει καν τον αγγλέζικο τίτλο στις τότε αφίσες. Πάλι καλά που δεν ήτω ο τίτλος "τα βαμπίρ της συμφοράς" ή "ένας τρελός - τρελός βρυκόλαξ".......   Μήπως χανόμεθα στη μετάφρα?

 

Και το Luke I am your father - No I am your father? Παρανόηση από το πώς μεταφέρθηκε από άλλους λαθεμένα στην ποπ κουλτούρα?

 

Από την άλλη, κάποιες φορές, κάποιοι συνάνθρωποί μας παθαίνουν ψυχωσικά επεισόδια και χωρίς τους πεφωτισμένους από πίσω.

 

Μπορεί να του τη βάρεςε με λίγα λόγια.

 

Ας ρωτήσουμε τον Δρ Δρη που τυγχάνει και ψυχίατρος - ράππερ.

  • Like 1

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 minutes ago, argytar said:

 

Επίσης εγώ δε θυμάμαι τον αγγλικό τίτλο, θυμάμαι όμως το συνέντευξη με έναν βρυκόλακα.

 

και εγώ έτσι θυμάμαι, αν και δεν είδα ποτέ την ταινία.

Επίσης το with the και το with a έχουν ελάχιστη διαφορά στην προφορά.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει αυτό ...

https://www.imdb.com/title/tt0110148/?ref_=fn_al_tt_4

 

... και αυτό.

https://www.imdb.com/title/tt1860252/?ref_=fn_al_tt_1

 

Διαλιέχτε.

 

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακούστε.

 Α ήταν.

 Το θυμάμαι πολύ καλά.

 Τον είχα συγκρατήσει καλά τον τίτλο.

 Μάλιστα χαρακτηριστικά πέρναγα από έναν συγκεκριμένο κινηματογράφο και τον έβλεπα τον τίτλο και ήταν Α

 πολλοί τον θυμούνται έτσι και ο τίτλος ΑΛΛΑΞΕ.

 

 Άρα είναι ΓΕΓΟΝΟΣ πως κάτι συνέβη.

 Δύο είναι τα επικρατέστερα σενάρια.

 Γύρισαν και άλλαξαν τον τίτλο.

 Αυτό δεν γίνεται, γιατί αν το έκαναν, σύμφωνα με την γραμμική εξέλιξη του χωροχρόνου ή αλλαγή δεν θα μπορούσε να γίνει ποτέ. Θα είχαμε χρονικό παράδοξο. Δεν θα μπορούσε λοιπόν να γίνει αυτή η αλλαγή.

 

 Αν όμως τελικά ισχύει η θεωρία των παράλληλων κόσμων, τότε τα πράγματα είναι πολύπλοκα.

 Κάποιοι αλλάζουν κάτι με κάποιον τρόπο μετάβασης στο παρελθόν που δημιουργεί παράλληλο σύμπαν?

 Και πως γίνεται στο σύμπαν που είμαστε όλοι να μην θυμούνται το ίδιο?

Υπάρχει μετάβαση κάποιων σε παράλληλο κόσμο που τα πράγματα εξελίσσονται διαφορετικά, από λεπτομέρειες, μέχρι μεγάλα γεγονότα?

 Και πως γίνεται η μετάβαση αυτή? Με ποια μεθοδολογία?

 

 Η λανθάνουσα μνήμη πάντως μου φαίνεται μια απλοϊκή εξήγηση.

 Συγκάλυψη?

 

 Μήπως κάνω λάθος τελικά και είναι the, δηλαδή όπως φαίνεται?

 Και απλά δεν ΘΕΛΩ να δεχτώ μια ΑΠΛΟΪΚΗ ΕΞΗΓΗΣΗ γιατί με ιντριγκάρει η συνωμοσιολογία.

 

 ε?

 χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έβγαλε νέο κομμάτι απ' το δικό του επίσημο κανάλι. Τους στίχοι δεν τους βάζω

 

 

DESOLE DIMOSIOGRAFOS STIN ELLADA = SABOTAZ + PROPAGANDA GIA LEFTA

 

 

Επεξεργασμένο από VangelisV
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το άκουσα μέχρι το τέλος γιατί η μουσική από πίσω δεν ήταν κακή αλλά αυτό το μεθυσμένο στυλ α πα πα.

Πάω τώρα να ακούσω λίγο Kygo & Whitney Houston - Higher Love για αποτοξίνωση.

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου