Προς το περιεχόμενο

Εκπτώσεις Cubase 50%


Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 hour ago, gmoukou said:

 

@dimsonic έχεις λόγους να μη σε εξυπηρετεί η Artist?

Ρωτώ απλά επειδή σκέφτομαι να πάω προς Artist 10 (για οικονομικούς λόγους)
Αν υπάρχουν σοβαροί λόγοι να πας προς Pro 10, και μου τους πεις, να το καλοσκεφτώ (και να ζητήσω δανεικά :classic_tongue: )

ο ένας και πιό βασικός λέγεται variaudio.

Όπως επίσης και κάτι multiband compressors/expanders και κάτι άλλα που θυμάμαι από παλιά όπως import export δυνατότητες.

Φυσικά θα το ψάξω μέχρι να έρθει η ώρα...

 

θα δω και τι δώρο Πάσχα θα πάρω...

  • Like 2

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator
49 λεπτά πριν, dimsonic είπε

ο ένας και πιό βασικός λέγεται variaudio.

Όπως επίσης και κάτι multiband compressors/expanders και κάτι άλλα που θυμάμαι από παλιά όπως import export δυνατότητες.

Φυσικά θα το ψάξω μέχρι να έρθει η ώρα...

 

θα δω και τι δώρο Πάσχα θα πάρω...

Εγω που έχω το Elements 9.5 δεν ένιωσα την ανάγκη αναβάθμισης μέχρι τώρα. Βέβαια το variaudio και πολλούς ειδικούς επεξεργαστές τους έχω αγοράσει απο την Waves. Κάθε τόσο βγαίνουν τα πάντα προς 29 ευρώ. Περιμένω λοιπόν κανα μήνα μέχρι να έρθει αυτό που ζητάω στα 29 και το τσιμπάω. Στόμωσα. Δεν μου λείπει τίποτα. Αντιθέτως αισθάνομαι αστακός.

  • Like 1
  • Ευχαριστώ 1

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 minutes ago, yameth said:

Βέβαια το variaudio και πολλούς ειδικούς επεξεργαστές τους έχω αγοράσει απο την Waves. Κάθε τόσο βγαίνουν τα πάντα προς 29 ευρώ. Περιμένω λοιπόν κανα μήνα μέχρι να έρθει αυτό που ζητάω στα 29 και το τσιμπάω.

 

@yameth θα έλεγες οτι συμφέρει να πάρει κανείς Πχ το artist 10 και να τσιμπάει τα επι μέρους απο waves κλπ ή είναι μια καλή τιμή αυτή του Pro 10 δεδομένου οτι τα έχει όλα (ας πούμε) μέσα;
Δεν έχω κάτσει να τα βάλω κάτω να δω τις σούμες.

  • Like 1

"Και μες την τέχνη πάλι, ξεκουράζομαι απο τη δούλεψή της" Κ.Κ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, yameth said:

Εγω που έχω το Elements 9.5 δεν ένιωσα την ανάγκη αναβάθμισης μέχρι τώρα. Βέβαια το variaudio και πολλούς ειδικούς επεξεργαστές τους έχω αγοράσει απο την Waves. Κάθε τόσο βγαίνουν τα πάντα προς 29 ευρώ. Περιμένω λοιπόν κανα μήνα μέχρι να έρθει αυτό που ζητάω στα 29 και το τσιμπάω. Στόμωσα. Δεν μου λείπει τίποτα. Αντιθέτως αισθάνομαι αστακός.

τελευταία το ίδιο κάνω και γω.

Εχω ψωνίσει αρκετά στα 29 και είμαι ευχαριστημένος από την μάρκα.

Δεν ξέρω όμως αν θα είναι αρκετή μια τέτοια λύση να με κρατήσει μακρυά από το pro.

Νομίζω τέτοιες ευκαιρίες για pro έρχονται μια στα 10 χρόνια και δεν νομίζω να συνεχίζω να ηχογραφώ ...μετά από 10 χρόνια απο σήμερα.

Αλλωστε είναι πολύ ενδιαφέρουσα η προοπτική να το πάρεις με 12 ευρώ το μήνα

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης η elements δεν συζητιέται...

δεν βλέπω να έχει το render in place αλλά νομίζω και το audiowarp αλλά και αρκετές λειτουργίες tempo.

Όπως επίσης δεν έχει τον καινούργιο μετρονόμο...

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator
3 ώρες πριν, gmoukou είπε

 

@yameth θα έλεγες οτι συμφέρει να πάρει κανείς Πχ το artist 10 και να τσιμπάει τα επι μέρους απο waves κλπ ή είναι μια καλή τιμή αυτή του Pro 10 δεδομένου οτι τα έχει όλα (ας πούμε) μέσα;
Δεν έχω κάτσει να τα βάλω κάτω να δω τις σούμες.

Κοίτα, εγώ έχω αγοράσει το Cubase, 4 φορές στην ζωή μου και δεν θα... ξαναπάρω. Πέρσι πήρα τα Elements και είμαι ευχαριστημένος.

Τα Waves plugins είναι κορυφαία και ίσως κάποια απο αυτά τα αγοράζει και τα παρουσιάζει ως δικά της η Steinberg. Εκτός και αν απλά αντιγράφει το interface, που δεν το πιστεύω. Με την λογική αυτή λοιπόν αφού έχω τα συγκεκριμένα εφέ που μου αρέσουν, δεν με απασχολούν τόσο οι μεγαλύτερες εκδόσεις του Cubase, που προσθέτουν δικά τους εφέ και VSTi (που επίσης προσωπικά είμαι ήδη καλυμμένος απο άλλες εταιρίες ή απλά δεν με αφορούν.) 

Είναι καθαρά δικές μου αυτές οι προτιμήσεις όπως επίσης το ότι δεν θέλω dongle στο laptop μου γιατί μου τελειώνουν τα USB και το ότι επειδή δουλεύω κυρίως δικά μου projects, δεν με περιορίζει ο αριθμός των καναλιών, ούτε έχω ανάγκη αυτά που ανέφερε ο dimsonic.

Μέχρι να παρουσιαστεί η ανάγκη βέβαια. Αλλά επειδή δεν κανω επαγγελματικές δουλειές για άλλους όπως θα έκανε ένα στούντιο μπορώ να έχω τις δικές μου παραξενιές. Απο την άλλη δεν νομίζω να ονομάστηκαν τυχαια οι εκδόσεις. Artist και Pro.

 

 

  • Like 1
  • Ευχαριστώ 1

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από αυτά που λες το dongle είναι ίσως ο μόνος ανασταλτικός παράγων

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ο Νάκας εκτός από 50% τα έχει και με δόσεις.

Παράδειγμα:

Cubase Elements 10, από €99 στα €49. Με 12 άτοκες δόσεις €4,08 το μήνα.

Cubase Pro 10, από €579 στα €289. Με 24 άτοκες δόσεις €12,04 το μήνα.

 

Σχετικό link

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, Spyros Delta είπε

Γενικοτερα θελω να πω, οτι οταν βλεπω 32 "ξερω" οτι παιζει στα 64 και εδω θα την παταγα αν δεν το εγραφε.

 

Mε 15 ευρουδακια λυνεις το προβλημα  :classic_wink:

https://jstuff.wordpress.com/jbridge/

  • Ευχαριστώ 1

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά οι τελευταίες εκδόσεις από 9 και μετά τι χρειάζονται για να τρέξουν (δεν λέω για εγκατάσταση)?

Θέλουν 

και Internet

και usb dongle?

Τι ισχύει με το κλείδωμά τους?

 

πάντως όσο σκέφτομαι τις τιμές τόσο είμαι ακόμα υπέρ της pro.

Το waves tune ακόμα και 29 να το πάρει κανείς (από 100) που κάνει ήδη μικραίνει σημαντικά την διαφορά των 90 ευρώ από το artist

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου