Προς το περιεχόμενο

Ελληνικά overdrive pedals


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας, πριν προχωρήσω σε αγορά πεταλιών αναρωτιέμαι εάν υπάρχουν καλά Ελληνικά αντίστοιχα με αυτά που ψάχνω.

king of tone

J. Rockett Audio Archer Overdrive (ή αντίστοιχο klon)

precision drive

 

Έχω ακούσει ότι έχουμε καλούς κατασκευαστές αλλά δεν ξέρω σε ποια κατεύθυνση να κοιτάξω και που να τα δοκιμάσω.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

Τσέκαρε το Tsakalis Riff Raff. Το είχα και μετανιωσα που το έδωσα... Είναι dual drive (το ένα κανάλι με πιο πολύ gain, αλλά πάντως overdrive), αθόρυβο και με παχύ ήχο αν το θες.
Με αυτό έπαιζε/παίζει και η Ειρήνη Κετικίδη.
Άκου το εδώ...
 




 

Επεξεργασμένο από Tamtam
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, panorios said:

Έχω ακούσει ότι έχουμε καλούς κατασκευαστές αλλά δεν ξέρω σε ποια κατεύθυνση να κοιτάξω και που να τα δοκιμάσω.

 

 

Εγώ θα σου πρότεινα, να μαζέψεις μερικά ονόματα κατασκευαστών, και να απευθύνεις σ' αυτούς αυτή την ερώτηση ("ψάχνω για ένα πετάλι που να είναι έτσι, σαν το τάδε, υπάρχει κάτι?").

Θα σε κατευθύνουν οι ίδιοι, αν υπάρχει κάτι αντίστοιχο, που μπορείς να το δοκιμάσεις, πόσο κάνει, κλπ.

  • Like 2

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Χωρίς να το έχω δοκιμάσει, το Six λέει ξεκάθαρα πως έχει την κατεύθυνση του transparent drive αλα KOT.

 

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισης μπορεις να βρεις πολυ καλους κατασκευαστες "ερασιτεχνες" μεσα απο το νοιζ που κανουν εξαιρετικους κλωνους,αν θες να πας πιο οικονομικα και ψαχνεις κλωνο "ακριβου"πεταλιου .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, yannisp είπε

επισης μπορεις να βρεις πολυ καλους κατασκευαστες "ερασιτεχνες" μεσα απο το νοιζ που κανουν εξαιρετικους κλωνους,αν θες να πας πιο οικονομικα και ψαχνεις κλωνο "ακριβου"πεταλιου .

 

Ναι, αυτό!

Πως τους βρίσκω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, panorios είπε

 

Ναι, αυτό!

Πως τους βρίσκω;

θα σου δωσω με p.m 2-3 τηλεφωνα που εχω αγορασει κατα καιρους κ εμεινα ευχαριστημενος.και στις αγγελιες κατα καιρους βεβαια βρισκεις.

  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου