Προς το περιεχόμενο

Ο καλύτερος clean to mean ενισχυτής


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

Ποιός είναι κατά την γνώμη σας ο καλύτερος clean to mean ενισχυτής, δηλαδή που έχει φοβερούς ήχους σε όλο το φάσμα απ'τα πεντακάθαρα μέχρι face melting high-gain?

 

Συνήθως υπάρχει συμβιβασμός, ενισχυτές με υπέροχα καθαρά να μην αποδίδουν και τόσο καλά στα πολλά γκάζια, και το ανάποδο.

 

Οπότε υπάρχει ενισχυτής που σκίζει σε όλο το gain φάσμα?

Επεξεργασμένο από Κουφη Λεοπαρδαλη

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βρήκα στις 20 λίρες. Απίστευτο, σκίζει στον ήχο χωρίς να σκίζει την τσέπη.

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

667? Ένα παραπάνω απ'τον σατανά δηλαδή.

 

(Δεν τον ξέρω τον ενισχυτή, για να τον ψάξω λίγο)

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
37 λεπτά πριν, Κουφη Λεοπαρδαλη είπε

667? Ένα παραπάνω απ'τον σατανά δηλαδή.

 

(Δεν τον ξέρω τον ενισχυτή, για να τον ψάξω λίγο)

 

Τον έχω ακούσει/δοκιμάσει αρκετές φορές σε home studio μέσω Torpedo Live σε studio monitors, δεν υπάρχει το μηχάνημα. Απλά είναι γομάρι και ακριβό για την τσέπη μου.

  • Like 1

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

6 λεπτά πριν, BillTrantos είπε

 

Τον έχω ακούσει/δοκιμάσει αρκετές φορές σε home studio μέσω Torpedo Live σε studio monitors, δεν υπάρχει το μηχάνημα. Απλά είναι γομάρι και ακριβό για την τσέπη μου.

 

Και για την τσέπη μου, άσε καλύτερα Stagg. Κοστίζει 1% του Randall, αλλά σιγά μην ακούγεται μόνο 1% το ίδιο καλά. 🤔

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

Κάποιες φθηνότερες επιλογές θα ήταν ο EVH 5150, και ο Fryette SigX.

 

Τον 5150 τον άνοιξα πολύ σε στούντιο και μου άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις, τραγουδούσε. Τον άλλον θα τον τσεκαρω.

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου