Προς το περιεχόμενο

Το intonation της Squire


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η χορδή ΄φταίει Γιάννη. Τόση διαφορά στο βαγόνι δεν δικαιολόγείται. Η φθορα και τα προβλήματα τονικότητας ξεκινούν απο τα πολύ ψηλά τάστα. Βάλε φρέσκια. φιλιά!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποσο παλιες χορδες μιλαμε? Μιλαμε, δλδ, για χορδες που εχουν παιξει πολυ ή χορδες που εχουν μεινει αρκετο καιρο στην κιθαρα?

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, Superfunk said:

μετά απο 8-12 ΩΡΕΣ παιξίματος ...... τι νομίζεις από... χόμπυ αλλάζω τόσο συχνά χορδές; 

 

Βρε Νίκο μπορείς να μου κάνεις μια χάρη?

Όποτε αλλάζεις χορδές (ας είναι και μετά από 48 ώρες παιξίματος, δεν με νοιάζει),  μπορείς να βάζεις τις παλιές σε ένα polybag (ή κάτι σχετικό), και να βρισκόμαστε μια φορά τον χρόνο να μου τις δίνεις?

Εγώ παίζω με παλιές (άνω της πενταετίας), οπότε μια χαρά θα μου 'ρθει. :classic_biggrin:

 

 

  • Χαχα 2

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Βρε Νίκο μπορείς να μου κάνεις μια χάρη?

Όποτε αλλάζεις χορδές (ας είναι και μετά από 48 ώρες παιξίματος, δεν με νοιάζει),  μπορείς να βάζεις τις παλιές σε ένα polybag (ή κάτι σχετικό), και να βρισκόμαστε μια φορά τον χρόνο να μου τις δίνεις?

Εγώ παίζω με παλιές (άνω της πενταετίας), οπότε μια χαρά θα μου 'ρθει. :classic_biggrin:

 

 


Ρε σεις, οι παλιές χορδές καταστρέφουν τα τάστα... τα "σκάβουν". Δεν λυπάστε την κιθάρα και τα δάχτυλά σας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 minutes ago, Tamtam said:


Ρε σεις, οι παλιές χορδές καταστρέφουν τα τάστα... τα "σκάβουν". Δεν λυπάστε την κιθάρα και τα δάχτυλά σας;

 

Δεν λέω για παλιές, για 5+ χρονών λέω.

  • Χαχα 2

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Tamtam είπε


Ρε σεις, οι παλιές χορδές καταστρέφουν τα τάστα... τα "σκάβουν". Δεν λυπάστε την κιθάρα και τα δάχτυλά σας;

 

3 ώρες πριν, fusiongtr είπε

 

Δεν λέω για παλιές, για 5+ χρονών λέω.

Tommy Bolin?

 

BLACKMORE: I originally heard him on Billy Cobham's Spectrum album, and thought, "Who is this guy?" Then I saw him on television and he looked incredible - like Elvis Presley. I knew he was gonna be big.
When I heard that Purple hired him I thought it was great. He was always so humble. I remember he would always invite me out to his house in Hollywood to see his guitar. One day I went to his place. I walked in and tried to find him, but no one was around. There was no furnishings - nothing. I stayed there for ten minutes before he finally appeared. He showed me his guitar, and the strings must have had a quarter-inch of grime on them, as though he hadn't changed them in four years. I asked him when was the last time he'd changed strings, and he said very seriously, "Gee, I don't know. Do you think I should change them?"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου