Προς το περιεχόμενο

Mε τι άλλο την καταβρίσκω..


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru
Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

Eυτυχώς αυτό με το οποίο την καταβρίσκω το έκανα επάγγελμα. Παρ' όλα αυτά, στον ελεύθερό μου χρόνο την καταβρίσκω να μεταμφιέζομαι σε απύθμενο υπερκακό τερατομπούλη τον οποίο φυσικά κατατροπώνει ένα τετράχρονο, σώζοντας την ανθρωπότητα τουλάχιστον 8 φορές τη μέρα.
 Επίσης την καταβρίσκω να επιδιορθώνω καμένα μοτέρ τηλεκατευθυνόμενων αυτοκινητακίων, να κολλάω σπασμένους καθρέφτες επίσης αυτοκινητακίων, να εγκαθιστώ συστήματα σίγασης σε ηλεκτρικούς δεινόσαυρους-φωνακλάδες σε βαθμό πέραν του ανθρωπίνως ανεκτού.

36621267_1930894740295886_88073813902627

40461382_2026737200711639_40625059277255

Τέλος την καταβρίσκω να χαλβαδιάζω ξύλα οπουδήποτε, από ασανσέρ, μέχρι μπαρ, μέχρι σκρίνια κρεβατιών γυμνών φωτογραφίσεων. Ενίοτε φαντάζομαι τον εαυτό μου να παίρνει μαζί του το τραπεζάκι που έπινα την μπύρα μου (μετανοιώνω που δεν το έκανα κάποιες φορές, βλ. φωτό).

30710504_1839718466080181_91810566103053


Επίσης σχεδιάζω πολύ, το 90% των σχεδίων πάει στο καλάθι. Κάποτε ζωγράφιζα κιόλας, αλλά δεν το προχώρησα ποτέ.

 

IMG_1061.thumb.JPG.1f55e7709f527225d16d6fdcbffe27cd.JPG

 



 

Επεξεργασμένο από Πνοή και Νύξη
  • Like 10

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, vagelism είπε

Αρχικα ειναι αυτα τα Restoration videos..Κυριολεκτικα μαγευομαι..

 

Εντελώς συμπτωματικά, μόλις προχθές έπεσα τυχαία επάνω σε restoration μιας παλιάς μέγγενης. Κόλλησα τόσο πολύ που είδα στο καπάκι αντίστοιχα βίντεο για ένα λαδωτήρι του χίλια εννιακόσια-λίγο και για έναν, επίσης αρχαίο, μύλο για καφέ.

 

Είναι σαν κάθαρση αυτά τα βίντεο ρε παιδί μου. Πολύ θα ήθελα να έχω το χρόνο και τον εξοπλισμό να κάνω κάτι τέτοιο.

 

Αν βρω πάντως ένα μεταλλικό ταμπούρο που έχει μείνει στο βυθό της θάλασσας καμιά 60 χρόνια, θα βρω και χρόνο και εξοπλισμό.

Μου έχει μείνει αξέχαστο αυτό το Dynasonic που είχε ξαναζωντανέψει ένας παλιός ιντερνετικός φίλος:

before.jpg

after.jpg

 

Σχετικά με το θέμα του θρεντ τώρα, τελευταία έχω (ξανα)φάει χοντρό κόλλημα με βρετανικό χιούμορ σε οποιαδήποτε μορφή - ταινίες, βιβλία, σειρές, stand up κ.λπ.

Επεξεργασμένο από Haris
  • Like 2

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για μενα 

40 λεπτά πριν, Haris είπε

 

Εντελώς συμπτωματικά, μόλις προχθές έπεσα τυχαία επάνω σε restoration μιας παλιάς μέγγενης. Κόλλησα τόσο πολύ που είδα στο καπάκι αντίστοιχα βίντεο για ένα λαδωτήρι του χίλια εννιακόσια-λίγο, και ενός επίσης αρχαίου μύλου για καφέ.

 

Είναι σαν κάθαρση αυτά τα βίντεο ρε παιδί μου. Πολύ θα ήθελα να έχω το χρόνο και τον εξοπλισμό να κάνω κάτι τέτοιο.

 

Αν βρω πάντως ένα μεταλλικό ταμπούρο που έχει μείνει στο βυθό της θάλασσας καμιά 60 χρόνια, θα βρω και χρόνο και εξοπλισμό.

Μου είχε μείνει αξέχαστο αυτό το Dynasonic που είχε ξαναζωντανέψει ένας παλιός ιντερνετικός φίλος:

before.jpg

after.jpg

 

Σχετικά με το θέμα του θρεντ τώρα, τελευταία έχω (ξανα)φάει χοντρό κόλλημα με βρετανικό χιούμορ σε οποιαδήποτε μορφή - ταινίες, βιβλία, σειρές, stand up κ.λπ.

αυτο που καταλαβα ειναι οτι ολα σωζονται..τιποτα δεν ειναι για πεταμα..η σχεδον τιποτα αν εχεις μερακι κ τα σωστα εργαλεια..

κ φυσικα την τεχνοτροπια.

Αλλα κυριολεκτικα μου φευγει το κεφαλι οταν βλεπω κατι που θεωρητικα εγω θα θεωρουσα σκουπιδι..μεσα απο τετοια παρεμβαση να γινεται  σαν καινουργιο.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα τελευταία την βρίσκω με τα videogames. Είχα πάνω από 15 χρόνια να πιάσω controller στα χέρια μου ή να αγοράσω καινούργια κονσόλα. Δεν ξέρω πως μου ξαναρθε, μου συνέβη σταδιακά. Τα αγαπημένα μου είδη βιντεοπαιχνιδιών είναι τα adventure και τα horror και δεν παίζω multiplayer παιχνίδια που παίζει η πιτσιρικαρία. Επίσης μου αρέσει να παρακολουθώ τις εξελίξεις στην συγκεκριμένη βιομηχανία από τεχνολογικής και μάρκετινγκ σκοπιάς. Πάντως δεν παίζω όσο συχνά θα ήθελα, προσπαθώ να ξεκλέψω χρόνο, έχω να παίξω από το Πάσχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...φοράτε γυναικεία μαγιό και την καταβρίσκετε,ε; Σε εικόνες:

x2.jpeg.b8adaadb0bdfbe926ca3ce5294c77b88.jpeg    x6.jpg.3bff1a59350ff243c2efdd84ca2b2f4a.jpg

 

x1.jpeg.879a2a085caefc75f67fb8619d137585.jpeg35617142_7.jpg.813b81b7d251f139bd32dc06ce64b945.jpg  1264027755_4.jpg.4815831eeeec30377de635edd5d0354c.jpg

 

dont_panic.jpg.a908702aef84adbf703f80edef22eae4.jpg  

 

 

@Πνοή και Νύξη: πολύ ωραία τα σχέδια, είναι tom waits και prince; (αν δεν είναι, και πάλι, πολύ ωραία τα σχέδια!)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου